Vakariņu šovā notikusi kārtīga vegānu izsmiešana saimnieka Oskara un Dāvja Valdnieka vadībā

16 komentāri
Vakariņu šovā notikusi kārtīga vegānu izsmiešana saimnieka Oskara un Dāvja Valdnieka vadībā

”Vakariņas četratā” šonedēļ sapulcējusies īpaši jautra kompānija bez aizspriedumiem. Kā otrā viesus ciemos uzņem radošā personība Līga Rīga. Viņas gatavotie veģetārie un vegānu ēdieni kļūst par iemeslu vispārējai jautrībai un simpātiska sarkasma pilnu jociņu sērijai.

Līga viesus uzņem krusttēva mājās. Māja gan dekorēta Līgas stilā, un tajā allaž tiek svinēti ģimenes svētki. Meitene, kura pati gaļu uzturā nelieto, viesiem gatavo vegānisko avokado kūku un dažādus veģetāriešu gardumus.

Oskars aizkadrā neskopojas ar ironiskām frāzēm. ”Es nezinu, vai veģetārieši vispār māk gatavot,” nosmejas saimnieks. Dāvis, redzot, kas ēdienkartē, nosmejas, ka pēc tam varēs tikties Oskara bērēs – saimnieks, kurš iecienījis gaļu, noteikti nepaēdīšot.

Viņš pats paziņo, ka, ja negaršos, nebaidīsies nebūt politkorekts un likt zemu atzīmi.

Vakariņas pārsteidz ar noformējumu – Līga viesiem sagatavojusi pat galda kartes! Arī ēdieni noformēti izcili.

Ēdieni ciemiņus patīkami pārsteidz, tiesa, Oskaram prasījies vairāk garšvielu. Eksperts, kurš aizkadrā vērtē dalībnieku kulināros veikumus, gan neslēpj, ka jūtas vīlies – no daudzsološā risoto Līgai sanākusi vien pļeka.

Pēc vakariņām uz balkona tiek aizdegtas brīnumsvecītes, Oskars atkal aizkadrā izsmejas, ka neredzējis šim pasākumam jēgu. Taču īstā jautrība sākas, kad galdā tiek celts deserts. Vegāno kūku abi vīrieši nodēvē par dīvaināko kūku, kas jebkad ēsta.

”Gan jau visi vegāni tagad saka ”mmm”,” jautrojas Oskars, un Dāvis piebalso, ka daudzi TV ekrāni noteikti pēc pārraides ”notraipīti vegānu siekalām”.

”Tas nav kosmoss, tas ir vienkārši izmisums. Vegānu izmisums,” par ļaudīm, kuri izslēguši no ēdienkartes dzīvnieku valsts produktus, uzjautrināties turpina saimnieks.

”Ārprāts – nevari biskvītu ņemt, pienu nevari ņemt. Ko lai dara? Mājās laims!” smieklus valdīt nespēj Dāvis.

”Un avokado no brokastīm! Visu kopā – būs kūka!” joku papildina Oskars.

”Un trīs mellenes!” līdz asarām nosmējies ir Dāvis. Drīz vien vegānu gari viņam atriebjas, un producents atrod savā avokado kūkā blendera gabalu, ko nākas izspļaut miskastē.

Vakariņas kopsummā saņem atzīmi 34, kas nozīmē, ka šovā ir jau divi līderi.