Vai veģetārieši vispār māk gatavot? Saimnieks Oskars velta skarbu kritiku tiem, kuri neēd gaļu

Kā otrā ”Vakariņas četratā”  šonedēļ gatavo radošā personība Līga Rīga. Līga ir veģetāriete un vēlas ar savām vakariņām pierādīt, ka var gardi paēst arī bez gaļas. Tiesa, šis piegājiens neiet pie sirds ”Saimnieks meklē sievu”  dalībniekam Oskaram. Saimnieks nebaidās kameru priekšā pateikt dažas frāzes, ko gaļēdāji jau sen vēlējušies pateikt kaislīgajiem dzīvnieku draugiem.

Atpakaļ uz rakstu

22 komentāri

 • Kristine

  Kristine

  Skarba kritika cilvēkiem, kas ir atteikušies no dažādiem ēdieniem dzīvnieku dēļ??
  Nopietni?! Oskar, tu esi pēdējais cilvēks, kuram vispār kaut ko vajadzētu teikt. Tev vajadzētu kļūt par vegānu, lai zaudētu savu svaru... skarba kritika tev, par to ka esi pārāk vājš, lai atteiktos no saldumiem un pārāk slinks, lai sāktu sportot.
 • Tuneļdomātāji.

  Tuneļdomātāji.

  Un te sākās biljons stereotipu- ēd tikai zāli; mūs nerespektē; gaļa veselīga; kādi agresīvie...
  Patiesībā veģetārieši un vegāni par uzturu un uzturvielām zin daudz vairāk, un savu respektu izrāda dzīvniekiem, pasaulei un savai veselībai. Un ja man būtu jāizvēlas respektēt dzīvnieku vai cilvēku , piedodiet, bet pat divu domu nav !
  • Teikas Andris

   Teikas Andris

   Aizej uz mežu un parespektē vilku baru. Tu dzīvniekus tikai zoloģiskā dārzā esi redzējis.
   • Here we go!

    Here we go!

    Kāpēc jāiet mežā pie vilka? Dzīves pieredze ar dzīvniekiem nav jāpierāda, redzams , ka domāšana ir ļoti aprobežota tāpēc šeit cienot sevi būs diskusijas beigas.
  • Pff

   Pff

   Un te sākas biljons veģetāriešu un vegānu postulētie stereotipi - ja esi gaļēdājs, tad štopē gaļu no rīta līdz vakaram, katrā ēdienreizē, katru dienu, augļus un dārzeņus uzturā nelieto un vispār par uzturu neko nezina, veselībai līdzi neseko. Bet, protams! Iekams pārmet gaļēdājiem viņu tuneļdomāšanu, paskaties uz sevi, vai pats nebārsties ar dumjiem stereotipiem un neesi vēl lielāks tuneļdomātājs ;)
 • ES
 • Diēta

  Diēta

  Esmu gaļēdājs, bet Oskars šoreiz pāršāvis pa strīpu, pašam būtu mazāk jāēd, nevis gudri jākomentē...
 • Vot ierunājās!

  Vot ierunājās!

  Bet padomāsim, ja Tu neēd, piemēram, bietes (es pat nevaru ieēst, jau krāsa šķebina, zinu citi arī šo dārzeni ne visai mīl) vai Tu savās vakariņas viesiem pasniegsi biešu zupu? Tāpat ejot ciemos no biešu zupas var atteikties un ēst ko citu. Tāpat ar gaļu. Ir cilvēki, kas ēd gaļu, ir tādi, kas neēd. Vieglāk ir piemēroties tam, ko ēd visi (nezinu nevienu, kas vispār neēd dārzeņus, vismaz dažus dārzeņus) un iztikt bez tā, ko kāds kategoriski neēd, tāpat gaļu aizstāt ir ļoti viegli un arī bez tās var būt pilnīgi ideāla maltīte.
  • !!!

   !!!

   Kāpēc būtu jāaizstāj ļoti veselīga un ļoti garšīga produktu grupa. Es saprastu ja kādam būtu alerģija, bet ignorēt gaļas ēdienus jo kāds grib būt moderns - idiotiski.
   • Pagūglē

    Pagūglē

    Tas kas katram garšo ir gaumes lieta, bet gaļas veselīgums jau sen ir apgāzts! Vēl neēst gaļu kādam ir ētiskā puse, lai neciestu dzīvnieki, kā arī zemeslodes lielākie piesārņotāji ir lopkopības nozare (te neiet runa par vienu govs purkšķi vai sūdu pļeku) , tāpēc vienu reizi var arī atteikties no gaļas bez liekiem aizvainojumiem.
   • loko

    loko

    Pasaules izzinātājs ierunājās - pagugle. Tu laikam norij visu ko tev masu mēdiji pasviež.
   • Hmm!

    Hmm!

    Informāciju mūsdienās var iegūt jebkur , tikai japieslēdz kritiskā domāšana un jāpārbauda raksta autori. Katrs pats izvēlas ko ēst, vai kāda miesu, vai pienu , vai banānu. Kāda gan tur citiem daļa. Bet ejot uz šovu jārēķinās ar izaicinājumiem un gluži vienkārši izrādīt cieņu pie tā kura ej ir tikai elementāri. Te nu pārādās emocionālā inteliģence, manieres un viss ko skolā nemāca.
  • Pff

   Pff

   Šajā raidījumā populārā tendence "es neēdu to un šito", nereāli kaitina - kāds neēd sīpolus, kādam besī olīvas, cits neēd gaļu, vēl kādam nepatīk sēnes, un tā teju katrā raidījumā. Kāpēc būtu pēdējā brīdī jāmaina ēdienkarte, tikai lai izpatiktu viesim X vai viesim Y? Ja vien cilvēkam nav alerģijas uz kādu pārtikas produktu, aiz cieņas pret gatavotāju būtu tikai normāli nogaršot to, kas ir sagatavots, vai lai izlasa no ēdiena to, ko ēd vai kas garšo. Ja cilvēks ir tik cimperlīgs uz ēdienu izvēli, lai nepiedalās šādos raidījumos! Ikvienam ir tiesības atteikties no piedāvājuma, bet televīzijā taču ai, kā gribas pazīmēties... Starp citu, vienreiz par tiem "neēdu to un šito" līdzīgi izteicās arī viens no aizkadra šefpavāriem.
 • Jautājums!

  Jautājums!

  Ar šādu attieksmi, cienījamais vepra kungs, ta arī paliksi dzīvē viens... Jau tagad TV redzams, ka asinsspiediens tavos gados ir pāri normai! Piebremzē ar porcijām - ar gaļu vai bez gaļas! Izskaties 10 gadus vecāks jau tagad.. Un mēs visi zinam - tu esi izlutinats memmes dēliņš! :)
 • hh
 • Koks

  Koks

  Vegāni vispār ir agresīvi noskaņota nācijas daļa, kam ikdienā trūkst uzmanības, un tad vienīgais, kā to izpelnīties, ir visiem stāstīt par savu vēdera saturu. Būtu labāk izpelnījušies uzmanību, sportojot, dziedot koros un darot citas interesantas lietas.
 • Kika

  Kika

  Ļoti pareizi visu pasaka. Kāpēc vegāni vienmēr uzstāda prasības par ēdamo, bet gaļēdājiem speciāli gaļu paši negatavo? Kur vienlīdzība?
  • Kādu vienlīdzību?

   Kādu vienlīdzību?

   Ja kāds dievina, piemēram, rozīnes, bet Tev tās riebjas, vai tiešām ēdieniem pievienosi tās, ja ir daudz citu lietu, kas daudzmaz garšo visiem. Kādēļ gaļa tiek tā izdalīta. Kāds pasaka, ka neēd jūras veltes vai bietes. Jā, viss Ok, izdomāšu alternatīvu, pie tam to neviens negaida, ka neēdājs gatavos tieši jūras veltes un bietes. Ja kāds pasaka, ka neēd gaļu, tā visi kacina un gaida gaļu. Katrs vakariņās pasniedz to, kas pašam garšo, bet padomā, lai uz konkrētā cilvēka šķīvja nenonāk tas, kas viņam kategoriski negaršo, šķebina vai neēd.
  • Kristine

   Kristine

   Tāpec, ka vegāni un veģetārieši gaļu negatavo ne sev, ne citiem.
  • Nopietni?

   Nopietni?

   Nav vienlīdzības ! Nav!!! Visi rijam gaļu , lai gaļēdāji nevienu reizi mūžā nejusties izstumti!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!