Vai šovu Precos ar svešinieku gaida turpinājums?

Komentāri
Vai šovu Precos ar svešinieku gaida turpinājums?
Publicitātes foto

Pēc astoņām sērijām TV ekrānos un četrām nedēļām dzīvē noslēdzies sociālais eksperiments Precos ar svešinieku. Šovs Latvijā uzrādījis tādas pašas sekmes kā citviet pasaulē.

Sociālais eksperiments, kura saknes meklējamas Dānijā, Latvijā sasniedzis tādus pašus rezultātus kā 14 citās valstīs. Arī citviet pasaulē no trim eksperimenta laikā noslēgtajām laulībām viens pāris nolemj palikt kopā. Jau no pirmajām šova Precos ar svešinieku sērijām par cerīgāko pāri uzskatītais tandēms Zaiga Biģele un Raimonds Valpēters šova noslēguma sērijā ar jāvārdu apliecināja gatavību attiecības turpināt.

Tikko pēc šova noslēgšanās vēl pāragri runāt par tā otro sezonu, bet skaidrs ir viens – ja šovs Precos ar svešinieku piedzīvos turpinājumu, tad tas būs pēc gada un vasarā. ”Šāds šovs noteikti ir jāfilmē vasarā, kad cilvēki ir brīvāki, kad viņi var vairāk laika pavadīt kopā, kad viņiem ir atpūta, kad ir saule, kas palīdz attiecībām,” norāda šova Precos ar svešinieku producente Sandija Miezīte. ”Mums sanāca pats drūmākais, tumšākais laiks. Tas, manuprāt, mīlestībai nepalīdz. Pavasarī, vasarā mēs esam atvērtāki, bet ziema un rudens nav pateicīgākais laiks šādam projektam,” viņa papildina.

”Eksperiments ir izdevies kaut vai publikai, tautai, sabiedrībai, jo sabiedrība arī ir jāatveseļo ar harmoniskām partnerattiecībām, kur jābūt savstarpējais cieņai. Un eksperiments ir parādījis kaut vai savstarpēju cieņu,” saka šova Precos ar svešinieku seksoloģe Aija Tula-Rijkure.

Tikmēr psihoterapeite Ināra Vārpa šovu asociē ar sabiedrības spoguli. ”Sociālais eksperiments parāda cilvēkiem viņu pašu grūtības, ka tās pašas par sevi nemainīsies, ja pie tā nestrādās. Šis projekts atsedz arī vienas sabiedrības daļu – kādi mēs esam, un cik mēs atbildīgi esam,” šova pēdējā sērijā secina I. Vārpa.

Šovs licis uzdot vairākus jautājumus arī ekspertu lokā. Piemēram, mācītājs Sandis Ratnieks aizdomājies, kas ir mīlestība, kas ”norauj jumtu”. ”Mīlestība, kas ”norauj jumtu” ir kā vētra, kas pārtraucas pāri diviem cilvēkiem. Reti kurai no iesaistītajām pusēm šāda mīlestība ir beigusies labi. Visdrīzāk tā beigusies ar smagiem dvēseles ievainojumiem, kuri kļūst par nopietnu šķērsli turpmāku attiecību veidošanā,” viņš rakstīja savā blogā, rezumējot, ka ”mīlestība var būt maiga un arī kaislīga, bet kaisle nevar būt mīloša. Kaisle ir akla. Kaisle ir brutāla. Mīlestība vēlas dot, kaisle vēlas ņemt.”

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl