Vai Sokolovu uzbudina kailās dāmas, kuras viņš fotografē?

6 komentāri
Vai Sokolovu uzbudina kailās dāmas, kuras viņš fotografē?
Privātais arhīvs

Viņš ir fotografējis cilvēkus, par kuriem sabiedrība bieži vien vairās runāt. Citi skandalozitāti iegūst sabiedrības krējuma ballītēs, viņš to panāk ar savu darbu. Cilvēks, kurš parasti atrodas aiz objektīva un dara brīnumu lietas, pats tagad sēdīsies kameras priekšā. Sarunu sērijas Istabas vidū šoreiz skandalozais fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs.

Jau šonedēļ, 16. janvārī, kanālā TV6 debitēs jauns sarunu šovs, kura galvenā tēma būs sekss. Arī tā vadītāja amatā gaidāma televīzijas debija, jo iepriekš viņš to nekad nav darījis. Turpmāk piektdienu vakaros skatītājiem būs iespēja skatīt raidījumu Sokolovs par seksu! Istabas vidū parunājām par to, cik tad īsti kailās dāmas viņš savā 14 gadus ilgajā karejā bildējis, to, kāpēc viņam ir grūti atvērties sievietēm un daudz ko citu.

Varbūt vari mums pastāstīt mazliet vairāk par to, ko sagaidīt no jaunā sarunu šovu!?

Tas būs tāds neparasts šovs, jo tur mēs runāsim par tādām mazliet netipiskām seksuālām tēmām, par kurām visi cilvēki zina un domā, bet publiski baigi to neapspriež un nedalās ar savām domām. Mūsu mērķis ir panākt to, lai cilvēkiem būtu mazāk apspriedumu par šādām tēmām, tāpēc runāsim ar cilvēkiem, kam ir, ko pastāstīt, kā arī ar medicīnas un citiem ekspertiem, lai būtu arī profesionāļu redzējums.

Vai vari jau nosaukt, kādas tēmas ir padomā apskatīt!?

Piemēram, viena no tēmām ir sekss grūtniecības laikā, vai arī daudzi noteikti domā – kā mīlējas sievietes, kas nodarbojas ar bodibildingu!? Tas pats sekss trijatā, jo par to tiek runāts, bet tā reāli maz, kurš grib dalīt savu partneri, kā arī tas, ka bieži tas notiek, kad piedalās divas meitenes un viens vīrietis, bet retāki gadījumi ir, kad tas notiek ar divu vīriešu piedalīšanos. Mēs par to parunāsim, ko varēsim, to arī parādīsim, un mēģināsim panākt to, lai cilvēkiem būtu mazāk aizspriedumu par šīm tēmām, jo ir kaut kādi mīti un stereotipi – ko drīkst un ko nedrīkst, bet kāpēc drīkst vai nedrīkst, par to kaut kā neviens neaizdomājas.

Foto: Aleksandrs Sokolovs

Foto: Aleksandrs Sokolovs

Protams, ja mēs nerunājam par kaut kādām absurdām lietām, sekss ir dabīgs un tur nevajadzētu būt runai, ko drīkst un ko nedrīkst. Bet ko, Tavuprāt, drīkst vai nedrīkst?

Es domāju, mans personīgais viedoklis galīgi neder! (Smejas) Kaut vai tādēļ, ka es profesionāli esmu saistīts ar visādām seksuālām lietām, un tas, kas citiem ir intīmi un privāti, man tā ir ikdiena. Es pilnīgi citādāk skatos uz to! Bet zinu, ka ir sievietes, kurām parastais orālais sekss ir tā – wow, fuj, es to neņemšu mutē! (Smejas) Bet ir arī tādi, kuriem aiziet uz svingeru ballīti ir iknedēļas pasākums, un viņiem nav nekādu problēmu ar to. Tāpēc – drīkst, nedrīkst – ir ļoti relatīvi! Ir tikai tāda viena lieta, kas visiem ir kopēja – tas, ko saka Latvijas likumdošana! (Smejas) Tur ir konkrētas lietas, kuras nedrīkst darīt. Bet to mēs nedarīsim un par to nerunāsim!
Es daudz vairāk redzu kailas sievietes, nekā apģērbtas, un apģērbtas man pat ir interesantākas. Tad man šķiet – nu, paga, neģērbies vēl nost, parunāsim! (Smejas) A viņa jau uzreiz plika un gatava!

Es domāju, daudzi vīrieši gribētu būt Tavā vietā!

Man daudzi to ir teikuši, bet viņi nesaprot visbūtiskāko lietu – es tik daudz gadus ar to nodarbojos un kaut kā citādāk skatos uz sievietēm. Tā man ir liela problēma, jo man nepatīk, ka viņas manī vairs neizraisa nekādas emocijas. Es 14 gadus fotografēju kailas sievietes un, kad redzu pliku meiteni, es nevaru tur ieraudzīt uzbudinājušos seksuālu sievieti. Nē, tas ir vienkārši objekts, kuru man smuki jānobildē un uz kuru krīt gaisma. Ne vairāk! Visiem vīriešiem stiprākās jūtas un emocijas ir saistītas ar jūtām pret sievieti, un man… tā nav! Es jūtos apdalīts. Tas ir tā, it kā man būtu amputētas rokas un pat ne rokas, varbūt kaut kas cits… (Smejas)

Foto: Aleksandrs Sokolovs

Foto: Aleksandrs Sokolovs

Interesanti! Kā Tu tiec galā ar šo visu?

Es ar to tiku galā tā, ka man ir draudzene, pret kuru man ir jūtas. Un kad ir jūtas, tad tur viss ir savādāk! Bet pret meitenēm, kuras es “fočēju” man nav nekādu jūtu un emocijas.

Tātad jūtas Tev ir svarīgākas par ķermeni!

Jā, nesalīdzināmi! Jo nav noslēpums, ka dažas no fotosesijām ir vairāk kā erotiskas. Citas ir pat stipri pornogrāfiskas, īpaši, ja sievietes nāk taisīt dāvanu, piemēram, savam vīram, un tur bieži redzamas izaicinošas pozas vai kaut kādu priekšmetu iesaiste. Tīri fizioloģiski mani tas neuzbudina, nekādīgi! Viņa tur pusstundu var ņemties ar augļiem un dārzeņiem. (Smejas) Bet draudzene pilnīgi apģērbta var pieskarties manai rokai, un man uzreiz ir kauns, ka kāds var redzēt to, cik ļoti mani tas ietekmē. (Smejas)

Foto: Aleksandrs Sokolovs

Foto: Aleksandrs Sokolovs

Draudzene nav greizsirdīga!?
(Domā) Viņa to nesaka! Viņa ir ļoti gudra – psihiatre. Iespējams, ka ir. Viņa bija mana kliente, atnāca uz fotosesiju.
Tā jūs iepazināties?

Jā! Un skaidrs, ka viņa pieļauj domu, ka varētu atnākt kāda cita kliente, kura man patiks vairāk, un domāju, ka viņai ir tāds neliels “strjoms” par to visu! (Smaida)

Bet, ņemot vērā to visu, ko Tu man stāsti, neizskatās, ka viņai būs konkurente.

Kā Tu zini!? (Abi smejas) Man dzīvē ir bijušas vairākas draudzenes, tāpēc ir, ar ko salīdzināt, u neviena cita man neizraisa tādas emocijas kā viņa. Man ir ļoti komfortabli ar viņu, tāpēc nezinu, kādai jābūt sievietei, lai es viņu mainītu.

Foto: no Aleksandra Sokolova personīgā arhīva

Foto: no Aleksandra Sokolova personīgā arhīva

Tas ir forši! Vēl mazliet atgriežoties pie šova – kā pats izdomāji sēsties kameras priekšā un tēmēt uz televīziju?

Ir tā, ka ar jebkuru meiteni, kura nāk uz fotosesiju, es sākumā ar viņu runāju. Dažreiz tas var būt pat ilgāk par stundu, un pamanīju, ka man tas runāšānas posms ir daudz interesantāks nekā pati fotosesija. Kad viņa noģērbjas, nu, kas tur ir tāds, ko es neesmu redzējis!? Visiem viens un tas pats! Taču cilvēku dvēseles gan ir ļoti, ļoti dažādas. Tāpēc runāt man palika daudz interesantāk, nekā fotografēt, un izdomāju, ka vajag ar to dalīties un ka nav labi, ka tas paliek tikai studijas telpās. Tā man parādījās ideja, ka vajag uztaisīt televīzijas šovu!

Vai Tev ir kaut mazākā nojausma, cik kailu meiteņu Tu esi fotografējis savā dzīvē?

Es nesen mēģināju saskaitīt, un tas ir ļoti aptuvens +/-, rupji rēķinot – kādas 3000 meitenes. Tas ir 14 gadu laikā.

Par fotogrāfijām runājot, nesen internetā Tu nopublicēji kādu bildi, kurā skūpsties ar kādu vīrieti, bet pēc tam intervijās atzini, ka neesi gejs. Mani interesē, kas bija tas vēstījums, ko vēlējies cilvēkiem pateikt ar to!

Man ļoti besī homofobi! Tiešām! Es daudz lasīju par to lietu un zinu, kādas tam ir saknes, kā arī to, ka ir tāda izplatīta teorija – homofobi paši ir latentie geji! Viņi ļoti, ļoti baidās paši sev atzīties par to, ka viņiem ir kaut kādas vēlmes. Tāpēc arī viņi ļoti skaļi un asi reaģē uz to visu! Un man nepatīk tā agresija no viņu puses – ka viņi ir pret tiem geju praidiem, sak, ak vai, ak vai, bērni to redz! Tas ir tik muļķīgi un stulbi domāt, ka bērns to ieraudzīs un pats kļūs par geju. Es gribēju sabu piemēru parādīt, ka izdarot kaut kādu šādu lietu – paskūpstīties ar vīrieti -, no tā jau es nekļūšu par geju. Esmu ļoti pārliecināts par savu orientāciju un zinu, lai kas arī nebūtu, tas nemainīsies. Tāpēc man nav problēmas paskūpstīties ar vīrieti, lai visiem parādītu, ka ar mani nekas nenotiks. Nevarētu teikt, ka tas bija grūti. Man tas neizraisīja nekādas emocijas – nebija ne riebuma, ne prieka. Tīri seksuāli sievietes man patīk daudz labāk un vīrieši manī nekad nav izraisījuši seksuālas emocijas, kaut man pašam bijušas visādas pieredzes – trijatā, četratā… Bet man nav bijusi pieredze, ka vēl kāds ir vīrietis. (Smejas) Bet mutes pa lielam visiem ir vienādas, man nebija problēmu to izdarīt.

Foto: no Aleksandra Sokolova personīgā arhīva

Foto: no Aleksandra Sokolova personīgā arhīva

Kā Tev šķiet, kurš melo labāk – sievietes vai vīrieši?

(Smaida) Sievietes! Viņām vispār nedrīkst ticēt, tas nav reāli.

Varbūt kādu piemēru vari minēt!?

Man ir ļoti daudz visādu negatīvu piemēru no savas personīgās dzīves, tāpēc man ir ļoti, ļoti grūti pielaist kādu meiteni tuvumā savai dvēselei. Tāpēc tas ir iemesls, kāpēc man draudzenes nemainās tik bieži. Jo daudzi cilvēki domā, ka esmu pārgulējis ar modelēm, bet nē, tā nav! Man vispār ir tādas specifiskas attiecības ar sievietēm, tāpēc nav jāklausās tas, ko saka tauta! (Smejas)

Vai Tu pats melo!?

Tagad!? (Smejas) Es melošu, ja teikšu, ka nemeloju! (Abi smejas) Bet tad, kad saku meitenēm komplimentus, nekad nemeloju. Savas fotografēšanas pieredzes dēļ ļoti labi redzu katras sievietes plusus un mīnusus, un man nav grūti pateikt par to labo, ko redzu. Par sliktajām lietām es neteikšu, bet labās lietas es viņai pateikšu un pastāstīšu. Viņām bieži ir tā nepierasti to dzirdēt, jo ir jocīgi, kad kāds svešs cilvēks tik daudz ko pamana un saka.

Vai Tu komplimentē savu draudzeni?

Protams! Zinu, ka ilgtermiņa attiecībās cilvēki bieži vien aizmirst par komplimentiem, bet es atceros. Man pat ir pierakstīts – Aleksandr, pasaki kaut ko labu! (Smejas)

Savu viesi neviens neliks pie sienas vai stūrī. Ar runātāju jārēķinās, viņam jādod telpas brīvība. Arī Opra savus viesus mēdz uzņemt un nosēdināt angāra vidū. Tas tāpēc, lai ir plašas telpas sajūta un nebūtu klaustrofobisku blakusefektu. Tāpat arī es savus intervējamos turpmāk likšu Istabas vidū.

6 komentāri