Vai ”Carousel” iekļūs ”Eirovīzijas” finālā? Pirmās prognozes no Telavivas

5 komentāri
Vai ”Carousel” iekļūs ”Eirovīzijas” finālā? Pirmās prognozes no Telavivas
ANDRES PUTTING, EUROVISION.TV

Jau pēc dažām stundām būs vērojams ”Eirovīzijas” dziesmu konkursa otrais pusfināls. Tajā startēs gan mūsu ”Carousel”, gan līderis pēc bukmeikeru prognozēm – Nīderlandes pārstāvis Dankans Lourenss. Taču nost ar bukmeikeriem! Ņemot vērā šogad izteikto etnisko balsojumu, vienīgais, kurš var būt drošs par vietu finālā ir Krievijas pārstāvis Sergejs Lazarevs. To, kas šobrīd notiek Telavivā, ekskluzīvi Skaties.lv komentē uz vietas esošais žurnālists un bloga aizrobezas.lv autors Jānis Ogle.

Noklausies! Dziesma, kurai bukmeikeri prognozē uzvaru konkursā!

”Šogad ”Eirovīzijā” vairāk kā jebkad ir izteikts etniskais balsojums, kas apdraud Nīderlandes pozīcijas. Šajā pusfinālā dominē Postpadomju valstis un Skandināvija. Tāpēc balsojums varētu sagādāt daudzus pārsteigumus.

Par Nīderlandi kā favorītu šajā pusfinālā nobalsos tikai Austrija un Šveice. Skandināvu balsis sadalīsies starp Norvēģiju un Zviedriju. Baltijas valstis Latvija un Lietuva nobalsos par Krieviju un viena par otru, Balkāni par Krieviju un viena par otru. Krievija par Balkāniem un varbūt Baltiju.

Šobrīd var droši apgalvot, ka finālā netiks Īrija un Dānija, bet Krievijas pārstāvis Sergejs Lazarevs pat īsti var neiespringt. Žūrijas vērtējumam viņš nodziedāja izcili, bet skatītāji Austrumeiropā un Baltijas valstīs viņu atbalstīs ar daudziem zvaniem.

Tāpēc šogad lielākā intriga ir, vai bukmeikeru līderis vispār iekļūs finālā. Jāatgādina, ka līdzīgi notika 2007.gadā, kad viens no tā brīža līderiem islandietis Eirik Hauksson ar savu balādi palika aiz pusfināla svītras.

Toreiz konkursa uzvaras laurus plūca Serbija ar dziesmu ”Molitva”, aiz sevis atstājot otro bukmeikeru līderi ukraiņu Verku Serduchku. Runājot par mūsu valsts iespējām uz finālu, viss liecina, ka ir ļoti mazas cerības redzēt ”Carousel” uz skatuves 18.maija vakarā.

Visus pusfinālistus pēc ģenerālmēģinājuma jau izvērtējusi žūrija.

Ģenerālmēģinājumā, kuru vērtēja žūrija, mūsu pārstāvji uzstājās godam. Bez kļūdām un gaumīgi, askētiski. Taču, uz pārējo fona tas izskatījās diezgan prasti un neinteresanti.

Tiesa, viss ir iespējams, jo kompānija, kurā atrodamies, ir mums labvēlīga.

Vienīgā iespēja mums iekļūt finālā ir latviešu kopiena Īrijā, braļukas lietuvieši, Krievijas labvēlība augstākajā pakāpē un vismaz pa punktam no Skandināvijas valstīm. Kaut gan šeit var pilnībā piekrist bukmeikeru prognozēm, ka Lietuvai iekļūt finālā ir krietni lielākas izredzes nekā mums.”

20 gadi ”Eirovīzijā”! Latvijas lielākie panākumi un neveiksmes starptautiskajā dziesmu konkursā

 

Lūk, valstis un secība, kādā tās uzstāsies otrajā pusfinālā:

Armēnija – Srbuk ”Walking Out”

Īrija – Sarah McTernan ”22”

Moldāvija – Anna Odobescu ”Stay”

Šveice – Luca Hänni ”She Got Me”

Latvija – Carousel ”That Night”

Rumānija – Ester Peony ”On A Sunday”

Dānija – Leonora ”Love Is Forever”

Zviedrija – John Lundvik ”Too Late For Love”

Austrija – PÆNDA ”Limits”

Horvātija – Roko ”The Dream”

Malta – Michela ”Chameleon”

Lietuva – Jurij Veklenko ”Run With The Lions”

Krievija – Sergey Lazarev ”Scream”

Albānija – Jonida Maliqi ”Ktheju tokës”

Norvēģija – KEiiNO ”Spirit In The Sky”

Nīderlande – Duncan Laurence ”Arcade”

Ziemeļmaķedonija – Tamara Todevska ”Proud”

Azerbaidžāna – Chingiz ”Truth”