TV3 vakariņu šovā viesus uzņem Rēzija Kalniņa

24 komentāri
TV3 vakariņu šovā viesus uzņem Rēzija Kalniņa

Otrdienas, 23. novembra, pievakarē kanāla TV3 skatītāju novērtējumam tika sniegts izklaidējošā kulinārijas šova ”Gandrīz ideālas vakariņas” kārtējais raidījums, un tajā plašākais sabiedrībai bija iespēja novērtēt aktrises Rēzijas Kalniņa ēst gatavošanas un ciemiņu uzņemšanas prasmes.

Kanāla TV3 šovā ”Gandrīz ideālas vakariņas” šajā nedēļā sapulcināta raiba kompānija – cits pēc cita galdu klāj grupas ”Astro’n’out” līdere Māra Upmane-Holšteine, mūziķis Ralfs Eilands, žurnālists Ralfs Dravnieks un aktrise un režisore Rēzija Kalniņa, kura namamātes lomā iejutās otrdienas vakarā.

Rēzija vakariņas tapa mūzikas pavadībā, kas, kā skaidroja aktrise, viņai palīdz gatavot svētību. Viņasprāt, ēst gatavošanai ir jābūt ritualizētai: ”Tā ir dāvināšana, nekas nav pavirši.” Tāpat aktrisei svarīgi virtuvē ”būt griezienā” jeb dejot, kas īpaši sajūsmināja Māru.

Savukārt Ralfs Eilands nespēja beigt ķiķināt, uzzinot, ka vienu no ēdieniem Rēzija gatavo uz teppanyaki plīts. Vairāk lasi te!

Aktrise atzina, ka svarīgāk par garšīgu ēdienu ir tas, lai kompānija pie viņas jūtas labi. Un par to Rēzija bija parūpējusies godam. ”Mūzika, kas piemeklēta gaismai, mājas, ka piemeklēta vietai – super!” sprieda Dravnieks.

Savukārt Eilands, kurš iepriekš bija uzjautrinājies par Rēzijas plīti un garšaugu šķērēm, nu bija pavisam nosvērts. ”Dziļāki jautājumi un domas varbūt bija tieši nepieciešams,” skaidroja mūziķis.

Pirms vakariņām namamāte paziņoja, ka visi ēdieni, kas šodien tiks celti galdā, ir viņas vīra mīļākie ēdieni. Uzkodā Rēzija viesiem deva iespēju izvēlēties starp ceptām garnelēm un jēra ribiņām, līdz ar ko pie ēšanas tika arī Māra, kura iepriekš bija izteikusies, ka jēra gaļu uzturā nelieto. Savukārt vokpannā gatavotais pamatēdiens izrādījās tik gards, ka Dravnieks gandrīz izlaizīja bļodiņu.

Pēc iestiprināšanās bija laiks izklaidei, un viesi tika aizvesti uz mūzikas un drāmas telpu “Oratorio”, kurā Māra un abi Ralfi varēja baudīt ne tikai aktrises sarūpēto desertu, bet arī pašiem bija iespēja piedalīties dzejas un mūzikas priekšnesumā.

”Tik ļoti sev es sen nebiju dziedājusi,” atzina Māra. ”Šī vakara sajūtu gamma ir ārkārtīgi piesātināta. Ēdienos bija septiņas krāsas, dažādas garšas, arī sajūtas ir tādas, ka es pat īsti nespēju noformulēt, kā es jūtos. Es jūtos samīļota un reizē manī kāda smeldze ir uzrauta vaļā.”

Arī pārējie vakariņotāji lika noprast, ka šajā vakarā tika aizskartas viņu dvēseļu visdziļākās stīgas. Kā sprieda Dravnieks, Rēzija visa vakara gaitā viesus mācīja mīlēt.

Jautāta, vai kaut mazliet uztraucas par viesu vērtējumu, aktrise atzina: “Nē, man nekad nav uztraukuma par vērtējumu, tāpēc ka es zinu, ka es esmu vislabākā.”

Rēzijas ēteriski teatrālo vakaru Māra un abi Ralfi novērtēja ar 88 punktiem.

24 komentāri