Alda Gobzema un Māras Slejas ”rīvēšanās” vakariņu šovā vēršas plašumā

183 komentāri
Alda Gobzema un Māras Slejas ”rīvēšanās” vakariņu šovā vēršas plašumā

TV3 gatavošanas šovā ”Gandrīz ideālas vakariņas” šajā nedēļā sapulcināta īpaši raiba kompānija – viens pie otra viesojas Saeimas deputāts Aldis Gobzems, dziedātāja Ieva Sutugova, uzņēmējs un restorāna ”Hercogs” līdzīpašnieks Andris Rūmītis un modele un TV personība Māra Sleja.

Vakariņu šova otrajā vakarā gatavošanas un viesu uzņemšanas prasmes demonstrēja pasaulē atzītā modele Māra Sleja, un viņa bija nolēmusi ciemiņus uzņemt ne savās mājās.

”Es šeit nelaižu svešus cilvēkus, jo mani ”uzvelk” sveši cilvēki. Tagad es ar jums jūtos droši, bet, ja šeit būtu Aldis un pārējie, es nevarētu,” lēmumu vest savus viesus pārgājienā pa mežu un vakariņas ņemt līdzi skaidroja Māra.

Iepazīstoties ar vienkāršo vakariņu ēdienkarti, kurā vairāki ēdieni nemaz nebija uzskaitīti, Ieva vienīgā izteicās, ka ”izskatās garšīgi”. Andris, kuram šīs nedēļas kompānijā ir vislielākā ēst gatavošanas pieredze, sprieda, ka šīs vakariņas noteikti nebūs ideālas.

Švakākās cerības par Māras gatavotajiem ēdieniem loloja Aldis. Deputāts neslēpa, ka uzkodas sastāvs, viņa ieskatā, ”neizskatās diez ko apetelīgi”, un steidzoties notikumiem pa priekšu, jau paziņoja, ka otro vakaru novērtēs ar viszemāko atzīmi: ”Es rēķinu, ka tas viss varētu būt uz piecinieku.”

Video: Aldis par vakariņām pie Māras lielas cerības nelolo

Māra atzina, ka viņa šovā nepiedalās, lai viņu vērtētu, bet gan, lai izbaudītu procesu. ”Man ir pilnīgi vienalga, cik viņi man liks,” atzina modele.

Tomēr procesa izbaudīšana drīz vien aprāvās – stikla burka, kurā Māra jau bija sagatavojusi biezpienu līdzi ņemšanai, steigā saplīsa, un Māra paziņoja, ka vairs nekur nevēlas doties un ierosināja pasākumu atcelt. ”Nekad nav bijis tā, ka man mājās saplīst burciņa,” viņa skaidroja.

Norunātajā laikā un vietā pirmie ieradās vakariņotāji. Andris atzina, ka ar cilvēkiem, kuri kavē, viņam nekad nav pa ceļam. Arī Aldis norādīja, ka kavēt nav pieklājīgi. Savukārt, pēc Ievas domām, nedaudz kavēt piederas pie lietas.

Visbeidzot vakara vaininiece bija klāt, un pārgājiens pa mežu, ko Aldis gan nodēvēja par ”pilsētnieka vakara pastaigu”, varēja sākties.

Jau šova pirmajā vakarā Alda un Māras starpā uzvirmoja domstarpības, un arī otrajā tikšanās reizē abi turpināja ”rīvēties”, apspriežot gan klimata krīzi, gan ”pseidoproblēmas”. ”Piemēram, cīnās pret rasismu,” vienu no tām uzskaitīja deputāts. ”Necīnās pret rasismu – cīnās par cilvēcību,” viņam iebilda modele.

”Mani uzreiz ļoti ”uzvelk” tas, ka jau pašā sākumā man kaut ko ”piļī”. Mēs taču ejam pa mežu, mēs nerunājas par politiku,” atzina Māra.

Pārgājienā Māra jaunos draugus aizveda uz vietu, kur tika svinēta viņas dēla otrā dzimšanas diena, un nolēma, ka šajā vakarā sēdēs tālāk no sava oponenta Alda. Bez liekas kavēšanās tika pasniegta uzkoda – desumaizes ar kopā ar dārzeņiem un krējuma mērcīti.

Vakaram uzņemot apgriezienus, Aldis, kurš Māru raksturoja kā ”ļoti tipisku Rīgas centra hipsteru pārstāvi”, brīnījās, kā tas nākas, ka viņa pamatēdienu izvēlējusies pasniegt plastmasas traukos. Nu Māras mērs bija pilns. ”Zini, kas man riebjas tevī? Tavs kategorisms,” viņa atzinās populārajam politiķim. ”Man nepatīk Alda kategorisms. Man liekas, ka kategorisms neļauj attīstīties. Viņš iestagnē stereotipos,” viņa klāstīja.

Aldis izteicās, ka mēdz būt ironisks un Māru tikai ķircina, uz ko viņa atbildēja, ka caur ķircināšanu deputāts demonstrē savu attieksmi.

Andri izbrīnīja kas cits – tas, cik Māra mēdz būt rupja: ”Katrs desmitais vārds viņai ir tāds, kāds ir.” Savukārt Ieva sprieda, ka patiesībā īstais saldais ēdiens ir spraigās diskusijas, kas izvēršas jau otro vakaru pēc kārtas. ”Šausmīgi jauki. Tie cilvēki ir tik lieliski,” par aizraujošo gaisotni priecājās dziedātāja.

Pēc mirkļa Māra aizsvilās ne pa jokam un vērsās pie Alda: ”Beidz mani ķircināt un ieraugi skaisto manī! Es neesmu tev bīstama, tev nav jāmeklē manas sliktās vietas, tu esi drošībā, es tev nedarīšu pāri.”

”Principā Mārai neinteresē dialogs. Viņai gribas pašai runāt, un tad ir jāļauj tas arī darīt,” atzina Aldis.

Visbeidzot tika pasniegts pamatēdiens – vārīti kartupeļi ar biezpienu un marinētu siļķi.

Pēc vakariņu baudīšanas svaigā gaisā Māra saviem viesiem bija sagatavojusi arī izklaidi – ar mežā atrastiem zariem visi bariņā nūjoja gar jūras krastu, bet noslēgumā kopā ar siltu tēju nobaudīja desertu – krēmīgas portugāļu kūciņas no kafejnīcas.

Māras ēdienu un pasniegšanas veidu Ieva un Andris novērtēja ar astoņiem punktiem, bet Aldis, kurš sākumā bija klāstījis, ka Māras vakars velk vien uz pieciem punktiem, to novērtēja visaugstāk no visiem, piešķirot deviņus punktus.

“Tas, ko Māra piedāvāja, bija vairāk, nekā es sagaidīju. Cilvēkam jāiemācās izbaudīt to, ko viņam dod. Katrā sīkumiņā atrast to, kas ir patīkams un jauks,” skaidroja politiķis.

Māra par savu vakaru nopelnīja 25 punktus.