13 komentāri

Tēta nedienas Latvijā piemeklējušas ģimeni no Vecāķiem. Mamma un par viņu gandrīz 30 gadus vecākais tētis audzina piecas meitas un dēliņu. Vai tēvs spēj tiks galā ar bērniem piecas dienas un veikt mājas soli, kamēr mamma bauda atpūtu?

Evita (37) pie vīra Vladimira (64) izgāja, vēl jauna meitene būdama. Pāris pasauli bagātinājis ar sešām atvasēm – Kristu (17), Ievu (14), Madaru (10), Elzu (8), vienīgo dēlu Gabrielu (5) un Miu (2). Ģimeni uztur Vladimirs, kurš Norvēģija strādā par autovadītāju, bet Evitas ikdiena paiet Latvijā.

”Kad vīrs ir mājās, viņš uzmanību pievērš tikai bērniem. Es bieži vien esmu greizsirdīga,” atklāj Evita un pošas piecu dienu pelnītai atpūtai glaunā viesnīcā. Evita paredz, ka viņas prombūtnes laikā bērni sēdēs tētim uz kakla. ”Beigās viņš būs laimīgs, ka tiek atpakaļ uz savu Norvēģiju,” teic Evita.

Tētu nedienu Latvijā pirmajā dienā tētim ļauts darīt, ko sirds kāro. Sportiskajam Vladimiram plāniņš gatavs – jāiet skriet. Otrajā dienā stājas spēkā sievas dienaskārtība, bet trešajā dienā – Evitas īpašie trīs uzdevumi.

Foto

Ierasti liels “šums” mājās ir brīžos, kad jāpošas iziešanai. Arī otrā diena nav izņēmums, kad tētis ar visās sešām atvasēm dodas uz skriešanas treniņsacensībām, kam seko pastaiga gar jūru. Pēc atgriešanās mājās mammas dienaskārtība paredz, ka bērniem jāmācās mūzikas instrumenti. Tētis pirmo reizi kļūst ass: ”Man apnikuši jūs esat! Sākat savus stiķus, niķus taisīt. Kas ir?” Diena rit savu gaitu, un vakarpusē Vladimirs kopā ar atvasēm apmeklē peldbaseinu.

Šova Tēta nedienas Latvijā trešajā dienā spēkā stāja mammas speciālie uzdevumi – izurbt bērzā caurumu, lai var tecināt sulas, izvest no pagalma būvgružus, ielikt meitas istabas durvīm slēdzeni, salabot rozetes un apmeklēt meitas koncertu. Būdams itin praktiskas dabas vīrietis, Vladimirs ar pirmajiem uzdevumiem tiek galā godam. Tomēr skāde ar bērzu sulām – tajā iemitinājušās skudras. ”Nedomāju, ka tik ātri viņas jau pamodušās. Pa nakti jau mīnusi tomēr,” nosaka Vladimirs un aicina no sulas atbrīvoties.

Trešās dienas vakarā gaidāms meitas koncerts baznīcā, uz kuru ģimene, protams, ielūgta. Atkal trakomāja – drēbju meklēšana un liela plēšanās. Pēc atgriešanās mājās apstākļi labvēlīgi, lai bērni pamatīgi izkautos. Izrādās, parasti kaušanās iniciatore ir Ieva, kura dzīvo Norvēģijā kopā ar tēvu, tādēļ, atgriežoties Latvijā, meitene prasa savu uzmanības devu. ”Katrs pa vienam viņi ļoti labi dzīvo, bet visus kopā nevar laist, tur ir ”čau”,” skaidro Evita.

Ceturtajā dienā Vladimirs kopā ar dēlu ķeras pie būvgružu aizvešanas no pagalma, tikmēr jaunās dāmas… nedara neko. ”Var redzēt, ka mājās nav mammas. Mamma strikti pateiktu: ”Jums tas jāizdara, jums tas jāizdara, jūs tā nedrīkstat, un visi klausa. Tad, kas tētis pasaka, visiem pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā,” novērojusi meita Krista.

Piektajā dienā ģimene atkal apvienojas. Vladimirs sievai pasniedz košu rožu pušķi un atzīst, ka mājasdarbi un bērnu audzināšana viņam nav pa spēkam, tomēr 500 eiro braucienam ar Tallink ģimenei ir nopelnīti.

Video

TOP komentāri

 • Vieds
  +3 +3 0

  Vieds

  Lasot komentārus pārņem šausmas, cik daudziem redzētais liekas normāli. Tāda neklausīšana, kaušanās, speršana sunim, matu plēšana NAV normāla normālās ģimenēs.
 • minna
  +3 +3 0

  minna

  Ak Dievs, ak Dievs.. viss kārtībā, bērni aug un ja nav stiprāka vārda, tad padodas plūsmai. Suņuka žēl, bet nu sociālajiem dienestiem nudien šajā mājā nav ko darīt. Kāds redzēja, ka bērni planšetēs sēdētu vai telefonos??? Nē, skrien un spēlē instrumentus. Kaut nu visiem tādi nodarbināti bērni būtu! Un tēvam arī cepuri tomēr nost, savos gados vēl turas braši, mazā pekuce vēl pavisam maziņa. Tā turēt!
 • tur
  +3 +3 0

  tur

  vajag socialos darbiniekus iesaistit un dzivnieku aizsardzibu,jo ka izturas pret to suni velk pa istabu aiz siksninas,sper.Arprac ne gimene.Tas meitenes ir izlaistas un neaudzinatas,ta mazaka visu laiku tikai uz rokam.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl