Saimnieks Jānis Kauķis: Mana māja ir briesmīga!

28 komentāri
Saimnieks Jānis Kauķis: Mana māja ir briesmīga!
Foto: Skaties.lv

TV3 šova Saimnieks meklē sievu jaunās sezonas dalībnieks Jānis Kauķis ir pateicīgs meitenēm, kas nenobijās un pieteicās saimniekot viņa pussabrukušajā namā. Tā būs pārbaude tam, cik nopietni ir daiļavu nolūki, jo skaistu māju viņš plāno ar izredzēto uzcelt kopā, raksta žurnāls Privātā Dzīve.

Īstam saimniekam divi hektāri ir par maz

“Šī māja ir briesmīga, un es vēl nevaru saprast, ko ar to iesākt – remontēt vai jaukt nost un celt jaunu,” atzīstas Jānis. Māja ir vismaz 100 gadus veca, un viensētu Šķiliņi Jānis par izdevīgu cenu iegādājies pirms pieciem gadiem, kad pajukušas attiecības ar viņa bērnu māti. Tāpēc īstā dzīve laukos puisim sākusies vienatnē. Ģeogrāfiski zeme ar māju atrodas labā vietā, vienīgi īpašumā zemes esot par maz, lai kārtīgi saimniekotu – tikai divi hektāri. Tāpēc pagaidām viņa dārzā aug vienīgi ābeles un rozes, bet pagalmā rindā lepni sastājušies vairāki auto – gan tie, kas braucami, gan tie, kas noder rezerves daļām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es tagad dzīvoju viens un jūtu – vienam nav aršana,” žurnālam Privātā Dzīve atzīst Jānis, stāstot, kāpēc nolēmis meklēt sievu ar televīzijas palīdzību. “Mājas un pagalma uzturēšana prasa savu, man neatliek laika nodoties biznesam. Taču idejas man ir, un es tās gribu realizēt. Ja būtu kārtīga, laba saimniece, ar kuru šīs rūpes dalīt, viss būtu daudz labāk,” viņš saka.

“Cerēju, ka šovs liks saņemties, mazliet sakārtot un sakopt to, kam nebija pieticis laika līdz šim. Jāatzīst, ka saņemt sevi rokās īsti nesanāca, bet nav, ko nožēlot. Man patīk jaunas lietas, un šī bija mana pirmā pieredze ar televīziju – ne tā sliktākā,” pasmaida Jānis.

FOTO: Jāņa Kauķa mājas Šķiliņi

Ugunsgrēkā sadega gan Jāņa iepriekšējā māja, gan iepriekšējās attiecības

“Jau no desmit gadu vecuma man bija skaidrs, ka gribu dzīvot laukos. Mana lauku dzīve sākās vecāku vasaras mājā. Mēs ģimenē bijā četri bērni, es – jaunākais. Pamazām vecākie bērni sāka studēt, strādāt, un es biju vienīgais, kas turp bieži brauca. Kad man bija 14 gadu, no dzīves aizgāja mans tēvs. Tāpēc jau toreiz daudzi vīriešu darbi un pienākumi gūlās uz maniem pleciem. Tas man patika, tāpēc izvēlējos mācīties dārzkopību,” atklāj Jānis.

Taču pirms septiņiem gadiem māju piemeklēja ugunsnelaime. “Grūti pateikt, kāpēc tā notika. Iepriekšējā vakarā mana draudzene ilgi gatavojas ēst, bet es biju ļoti noguris un agri aizgāju gulēt. Tagad domāju – labi, ka tā, jo citādi nebūtu nakts vidū pamodies. Kad atvēru acis, viss apkārt šķita neparasti gaišs. Jumts jau bija liesmās. Pamodināju meitu un draudzeni, kura tolaik bija mūsu otrā bērna gaidībās, paguvām paķert pases un klēpjdatoru. Viss pārējais sadega,” viņš atceras. Jau tonakt Jānis nojautis – tālāk dzīve būs jāveido vienam. “Kad māja dega, pēkšņi atbrauca manas draudzenes vecāki. Draudzene paņēma mūsu meitu un aizbrauca prom. Sak’ – tu jau pats te ar visu tiksi galā. Taču tā nebija tik auksta nakts, lai mēs nevarētu tur palikt un tik ar to galā. Es sajutos viens,” gremdējoties atmiņās, žurnālam Privātā Dzīve stāsta Jānis.

Foto: Skaties.lv

Foto: Skaties.lv

Tētis dēlam un meitai

Jānim ir astoņus gadus veca meita un sešgadīgs dēls. “Tam, ka mēs izšķīrāmies, iniciators biju es. Ikdienas strīdi bija ievilkušies. No manis gaidīja vairāk, nekā biju gatavs dot. Sapratu – ja to visu neizbeigsim, bojāsim mūsu bērnu nākotni,” stāsta Jānis. “Realitāte bija tāda, ka mana meitene dzīvoja savu dzīvi, bet es – savu,” uzskata saimnieks. “Mūsu šķiršanās bija diezgan smaga. Negribēju turpināt kopdzīvi, viņai bija citas domas. Mēs pat gājām pie ģimenes psihologa. Pēc tam viņa gribēja man ieriebt – negribēja, lai tiekos ar bērniem bez viņas klātbūtnes. Tas bija viņas ierocis. Savukārt es pārtraucu dot uzturnaudu. Taču ar laiku viss norima. Tagad mums ir normālas attiecības, viens otram palīdzam.

Foto: Skaties.lv

Foto: Skaties.lv

Saimnieces rokas atvieglotu darbus

Šobrīd Jānim oficiāla darba nav. Naudu pelnot, piepalīdzot kādam citam saimniekam. Vaicāt, ko var piedāvāt potenciālajai saimniecei, Jānis saka: “Ir, kur dzīvot. Ko ēst un vilkt mugurā arī būs. Pašu savu saimniecību izveidosim kopā.”

Ar trim potenciālajām līgavām, kuras izvēlējies šovam, Jānis ir apmierināts. “Tā bija labākā izvēle. Lai gan varēja būt lielāka. Bija tikai 30 vēstules. Vismaz viena no šova līgavām viņam dziļāk sirdī esot iekritusi. “Taču mēs abi esam no savas Latvijas malas. Šovā pavadītais laiks ir par īsu, lai uzreiz sāktu viens pie otra dzīvot,” spriež saimnieks. Taču cerībai ir jābūt, jo viņš jūtoties noguris no mūžīgiem meklējumiem. “Ar īstās meitenes meklējumiem man iet diezgan grūti. Es viņas vienkārši nekur nesatieku. Iepazīšanās internetā paņem pārāk daudz laika, izklaidēties nekur neeju. Šoruden pieteicies deju kolektīvā, lai būtu iespēja apgrozīties cilvēkos,” žurnālam Privātā Dzīvē atzīstas Jānis.

TOP komentāri

 • SS
  +12 +12 0

  SS

  eu Jūs gudrinieki! domājat Jānis māju un visus to dzelžus loterijā vinēja?! paskataties sev apkārt, cik daudz cilvēki vispār neko nav sasnieguši. Jānis ir jau vienu dzīvi dzīvojies kurā praktiski visu pazaudēja, tomēr viņam pietika spēka sākt no jauna. Varbūt viņš nav nekāds zemnieks, lielsaimnieks, bet viņš to visu ir pats sasniedzis.
 • Anna,kurai jau pāri 60
  +12 +12 0

  Anna,kurai jau pāri 60

  Man šis Jānis,atšķirībā no tā otra ,ļoti patīk!Mājai nav ne vainas,vajag tik saimnieci!!
  Te tie komentētāji dažs labs lej tādu žulti,ka riebjas!Laukos nav dzīvojuši,nezina neko,bet gudri runā!
  Lai veicas,Jāni!!!
 • laine

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl