Nedienas saimniecībā: saimnieku šova Andra Leimanta sētu apsēdušas negantas ūdeles

4 komentāri
Nedienas saimniecībā: saimnieku šova Andra Leimanta sētu apsēdušas negantas ūdeles
Publicitātes foto

Šovasar nedienas savā saimniecībā piedzīvojis vēl viens populārā iepazīšanās šova ”Saimnieks meklē sievu” varonis – Andris Leimants Grobiņas novada Dubeņu ciemā. Viņa sētu jau trīs nedēļas apsēdušas izbēgušas ūdeles, kuras radījušas postījumus saimniecībā.

Jau ziņojām, ka 27. jūlija rītā milzīga ugunsnelaime izpostīja ”Saimnieks meklē sievu” otrās sezonas dalībnieka, Pūres pagasta saimnieka un populārā moteļa un restorāna ”Sumbrs” īpašnieka Dagņa Darģa īpašumu. Šovasar liga piemeklējusi vēl kādu TV ekrānā iepazītu saimnieku.

“Purviču” māju saimnieki Andris Leimants ar meitu Arnitu jau trīs nedēļas spiesti cīnīties ar, iespējams, no AS “Grobiņa” zvērsaimniecības izbēgušām ūdelēm.

“Cik esmu vecs, tik es te dzīvoju, bet kaut ko šitādu piedzīvoju pirmo reizi,” “Kurzemes Vārdam” saka saimnieks.

Turklāt dzīvnieki saimniecībā pastrādājuši nelietības – Andra kūtī nokostas piecas vistas un 30 cāļi.

Ūdeles esot tik negantas, ka ejot pat iekšā mājā. Andra meita stāsta: “Es dzeru kafiju, pie manis virtuvē ienāk ūdele!”

“Purviču” māju saimnieki kļuvuši par situācijas ķīlniekiem – valsts institūcijas cīņā ar dzīvniekiem pagaidām neko nav uzsākušas.

”Policijā pateica, ka viņi neko nevarot izdarīt, jāziņo PVD. Tika zvanīts, tur teica, ka jāziņo policijai,” stāsta Arnita.

Andris, kā arī vairāki Dubeņu iedzīvotāji norāda, ka ciemā neesot nevienas mājas, kur nebūtu ieklīdušas ūdeles.

Zvēraudzētavas pārstāvis nav pārliecināts, ka tie ir viņu zvēri, tikmēr Valsts policija un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) viens otram pārsūta dokumentus.

PVD par notikušo AS “Grobiņa” Dubeņu fermā esot informēti.

“Mūsu pieredze ir tāda, ka izbēgšana ir vairāk nejaušības nekā dzīvnieku labturības neievērošanas dēļ. Tāpēc cietušajiem cilvēkiem ir jāvēršas tiesībsargājošajās iestādēs, lai varētu noskaidrot visus faktus un piedzīt zaudējumus,” norāda PVD sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

4 komentāri