Liec galdā pirmos pavasara vitamīnus! Nātru zupa un lakšu pesto saimnieku šova Gunitas gaumē

6 komentāri
Liec galdā pirmos pavasara vitamīnus! Nātru zupa un lakšu pesto saimnieku šova Gunitas gaumē
PRVĀTAIS ARHĪVS

Laikā, kad dillītes un lociņi uz palodzēm vēl tikai sāk dīgt, dabā jau atrodami dažādi zaļi gardumi, ko izmantot, lai smelotos pirmos pavasara vitamīnus. Lieliskas receptes piedāvā šovā ”Saimnieks meklē sievu” iepazītā Gunita Vaikule, kura izpelnījusies tautas simpātijas dabai draudzīgā dzīvesveida dēļ.

Pavasara gardums: nātru zupa

”Viens no gaidītākajiem mirkļiem, pēc kura ilgojos visu ziemu – nātru zupa.  Gatavošana pavisam vienkārša. Sametu katlā izmērcētas grūbas, smalki sagrieztus puravus, pētersīļa kātus, kartupeļus kubiņos, lauru lapas, sāli, vāru ar ūdeni.

Pievienoju uz pannas apceptus, rīvētus burkānus, vāru, kamēr viss gatavs, pievienoji noplaucētas, sagrieztas nātru lapiņas un pētersīļus, drusku vēl pavāru, un atstāju zem vāka pusstundu savilkties. Pasniedzu ar oliņām,” vienkāršo recepti atklājusi Gunita.

Lakšu pesto – vitamīnu bumba

”Uhhh…vitamīnu bumba! Un divu metru distance visur garantēta . Liku visu “uz aci”, kas jau cik mājās bija. Lakšus, rapšu eļļu, sāli, citrona sulu, grauzdētas saulespuķu sēklas. Visu blenderī iekšā, un blenderēju līdz vēlamai konsistencei,” vienkārši gardumu, kas izcili noderēs kā piedeva visdažādākajiem ēdieniem, atklāj Gunita.