”Gana esam brīvprātīgie bēgļi bijuši!” Magone ar bērniem atgriežas uz dzīvi Latvijā

42 komentāri
”Gana esam brīvprātīgie bēgļi bijuši!” Magone ar bērniem atgriežas uz dzīvi Latvijā
Privātais arhīvs

Šovu zvaigzne un dzejniece Magone iepriekš intervijā ar Skaties.lv piedāvāja plānu, kā veicināt izbraukušo latviešu atgriešanos mājās. Taču gana runāts, laiks darbiem! Dzejniece izlēmusi, ka svešuma periods ir galā. Laiks atgriezties mājās!

Kā Skaties.lv atklāj Magone, atgriezties Latvijā viņa vēlas pirmkārt bērnu dēļ.

”Jā, atgriežamies mājās. Bērni sen lūdz pēc atgriešanās, mēs tikai savā egoismā negribam dzirdēt. Jā, ārzemēs ir nauda, laba dzīve. Bet mūsu bērni zaudē visu bērnības skaistumu,” spriež Magone.

Ar Magoni un abiem viņas puikām uz Latviju tuvākajā laikā pārvāksies arī viņas lietuviešu vīrs Zans Šutovs. Starp citu, tieši viņš esot bijis tas, kurš ierosinājis braukt mājās.

”Gana esam brīvprātīgie bēgļi bijuši. Laiks celt kājās savu zemi! Vīrs runā par Baltijas jostu. Politiski kulturālu organizāciju, apvienību, kur Baltija kopā ir viena. Latvija, Lietuva, Igaunija stiprina cita citu.

Kā senāk. Un politika vispār ir ar akmeni jānolaiž okeānā. Jāceļ jauna, kur valsts kalpo tautai, ne tauta valstij. Neesam vergi,” jaunu nākotnes redzējumu piedāvā Šutovu ģimene.

Arī Zans kopā ar Magoni un puikām gatavs saimniekot Latvijā, kas viņam tikpat mīļa kā dzimtā Lietuva.

”Viņš mīl zemi, dabu, bet par politiku zils no dusmām. Ko dara ar tautām?

Vīrs ir pirtnieks. Viņa vecmamma ar pašas lasītām zālītēm pirtīs pēra un ārstēja ļaudis. Arī Zans zina augu īpašības, slotu vērtību un piedāvās īstu zāļu pirtiņu,” ideja biznesam gatava latviešu-lietuviešu ģimenei.

Ģimenei Latvijā padomā darboties lauku tūrisma nozarē. ”Vadīt lauku darbu programmu ārzemniekiem, kur dziļu lauku atmosfērā varēs atcerēties senās metodes.

Piemēram, kartupeļu stādīšana pēdu tehnikā, siena talkas, ietverot kasīšanu, ārdīšanu, gubu kraušanu. Ugunskurā cepti kartupeļi, malkas sagāde.

Šis viss Latvijā vairs nav ne redzams, ne baudāms. Visur ārzemju tehnikas, mehanizācija. Varbūt kaut kur Latgalē, dziļi nomalītēs vēl tas ir.

Skolām, pilsētniekiem patiktu. Arī ārzemniekiem. Tikai viena nevaru. Vajag cilvēkus, kas sirdī deg par darbu,” ieceri, kas, cerams, radīs dzirdīgu ausu, atklāj Magone.

Magone cer ar savu piemēru iedvesmot arī citus, kuri ilgojas pēc dzimtenes, bet nespēj saņemties vai baidās atgriezties.

”Cilvēki grib, bet baidās. Gaida uz Laimes lāci. Bet, mīļie, tas lācis esam katrs pats!” iedvesmo šovu zvaigzne.