Fotorecepte: Nātru zupa pēc sentēvu metodēm, ar kuru Magone lutina vīru

8 komentāri
Fotorecepte: Nātru zupa pēc sentēvu metodēm, ar kuru Magone lutina vīru
Skaties.lv

Ziema ar visiem no tās izrietošajiem vīrusiem un iesnām nesteidz atkāpties, laiks spēcināt organismus ar pirmajiem zaļumiem! Šovu zvaigzne Magone ar Skaties.lv starpniecību ceļ gaismā sen aizmirsta ēdiena recepti no vecmāmiņas pūra lādes, kas ne tikai labi garšos, bet arī sniegs organismam tik nepieciešamos vitamīnus.

Kā Skaties.lv atklāj Magone, viņa pavasari atklāj, palutinot vīru ar nātru zupiņu, kura bagāta ar dzelzi un vitamīniem.

”Kara laikos dzimtas sievas to vārīja, lai izdzīvotu, bet mēs, jaunie, esam saglabājuši tradīciju vitamīnu un spēka papildināšanai,” stāsta zvaigzne.

Lai arī citi varētu baudīt šo gardo un vērtīgo zupu, Magone sagatavojusi īpašu fotorecepti.

”Šaubos, ka lielpilsētnieki vispār pazīst nātres! Katrā ziņā – superzupa šim laikam. Lieliski pēc gavēņa un arī iespēja izlietot Lieldienu olas,” tā Magone.

Recepte:

”Sākam gatavot! Strādājot ar nātrēm, lūdzu lieto gumijas cimdus,” pamāca Magone.

”Iepriekš salasītās nātres mājās rūpīgi pārlasi, lai nav klāt nezāles, saknītes vai kāds mazs kukainītis. Noskalo aukstā ūdenī.

Blanšējam! Kas nezina – pārlejam ar verdošu ūdeni uz dažām sekundēm un nokāšam,” skaidro Magone.

Starp citu – ūdeni, kas paliek pāri no blanšēšanas ārā labāk neliet. Magone iesaka ar to vakarā izskalot matus – izcils līdzeklis to veselībai!

”Blanšētās nātres nokāš, samīca buntītēs un smalki sagriež,” stāsta Magone.

Tikmēr uz uguns liek vārīties katlu ar ūdeni, kurā liek ceptu vai žāvētu gaļu pēc izvēles, ieber kausiņu miežu putraimu vai grūbu.

”Sagriež kartupeļus, cik pēc biezuma vēlas un ber katlā ar sagrieztajām nātrēm. Kamēr zupiņa vārās, nātru ūdenī novāra olas,” pamāca dzejniece.

”Līdzko kartupeļi gatavi, zupa gatava. Skābumam bļodiņā piespiežam citrona sulu, ja nav, lieto citronskābi pēc vēlmes.

Pasniedz ar kapātām olām un krējumu. Labu apetīti!” recepti zupiņai, kas garšos un būs veselīga kā lielam, tā mazam, atklāj Magone.