FOTO: Rīgu satricina Magones Burkas radošais vakars; fani un dzejniece ļauj vaļu emocijām

29 komentāri
FOTO: Rīgu satricina Magones Burkas radošais vakars; fani un dzejniece ļauj vaļu emocijām
Ilze Zvēra/f64

Piektdienas, 28. oktobra, vakarā klubā Nemiers beidzot notika Saimnieks meklē sievu skatītāju un dzejas mīļotāju ilgi gaidītais pasākums – Magones Burkas radošais vakars. Baudīt mākslu un satikt dzejdari dzīvē bija ieradušies fani no Latvijas malu malām.

Par godu īpašajam vakaram dzejniece piedzīvoja skaistuma pārvērtības, par kuru norisi sīkāk vari lasīt šeit.

Frizieru un grimētāju prasmīgajās rokās uzplaukusi kā viskrāšņākā rudens puķe, Magone devās uz Nemieru, kur viņu jau gaidīja fani un kultūras mīļotāji no Latvijas malu malām.

Kā Skaties.lv atklāja pasākuma viesi, viņi bija mērojuši ceļu no tādām attālām pilsētām kā Liepāja un Valmiera, lai tikai paklausītos Magones dzejā.

FOTO

“Atbraucu tikai dēļ Magones, man ir svarīgi ar viņu aprunāties un dzirdēt viņas viedokli par dažiem sev svarīgiem jautājumiem. Ceru tikt arī pie kādas fotogrāfijas,” Skaties.lv neslēpa kāda no viešņām.

Vakaru māksliniece atklāja ar uzrunu saviem faniem, izsakot pateicību vecākiem un kādam īpašam cilvēkam, kurš viņu balstījis un iedvesmojis pēdējos trīs grūtos dzīves gadus.

“Vēlētos pateikties arī vairākām Latvijas ģimenēm, kas ir pieņēmušas mani ar visām manām vainām. Kas neatstūma, nespļāva man sejā, kad liela daļa rādīja ar pirkstu,” tā Magone.

Viņa uzsvēra, ka nekad nav īpaši piedomājusi par savu garadarbu formu, saturu, vai atbilstību kādiem īpašiem kanoniem. “Dzejoļi paši nāk pie manis. Un kad viņi atnāk, es viņus dzirdu,” tā Magone.

Pirmās rindas tapušas studiju laikos un, protams, tie bijuši maigi vārdi draugiem un draudzenēm.

Dzejas vakarā Magone deklamēja gan vārsmas no savas agrīnās daiļrades, gan dzeju, kas atspoguļo viņas pārdzīvoto Saimnieks meklē sievu sakarā, tostarp, bija veltījums Ventim Vītolam.

Apgarotos tekstus papildināja maigs kokles skanējums, un viss kopā radīja tik sakāpinātas emocijas, ka gan Magones, gan dažu labu klausītāju acīs brīžiem rotājās asaras.

Pēc dzejas vakara fani sveica Magoni ar ziediem un steidza pildīt jautājumu kastīti ar lapiņām, uz kurām uzrakstītas pašu dzīves dilemmas, kuru sakarā labprāt uzklausītu dzejnieces padomu.

Magone vēlreiz saka milzīgu paldies visiem faniem, kuri ieradās, un sola jau drīzumā ar Skaties.lv starpniecību atbildēt uz visiem jautājumiem. Savukārt tiem, kuriem nebija iespējas ierasties klātienē, Skaties.lv jau pavisam drīz dāvās iespēju radošo vakaru baudīt video formātā.

TOP komentāri

 • Kāmis
  +8 +7 -1

  Kāmis

  Kur tad tie satricinātie fanu pūļi? Tās pāris vecmeitas un daži "aiz neko darīt" ieklīdušie? Vairāk par 10 nevarēju saskaitīt.
 • Ha
 • Dindžers
  +6 +5 -1

  Dindžers

  Fanu pūļi gan iespaidīgi,tur pat tos desmit nevarēja saskaitīt...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl