Fane dod Magonei vērtīgus padomus cīņā ar Venti

90 komentāri
Fane dod Magonei vērtīgus padomus cīņā ar Venti
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Ar jaunu sparu atsākušās ”Saimnieks meklē sievu” Magones Šutovienes un Venta Vītola kaislības – Ventis medijiem sūrojas, ka dzejniece viņam liedz tikties ar abu kopīgo dēlu Raimondu Saulgaiti, bet Magone uzskata, ka tikšanās nav dēla interesēs – Ventis esot vardarbīgs. Pie Skaties.lv vērsusies kāda šīs sāgas sekotāja, kura vēlas Magonei dot viedu padomu.

Kā Skaties.lv teic sieviete, kura vēlējusies palikt anonīma, viņa cer, ka vēstījums ar medija palīdzību nonāks arī līdz pašai dzejniecei.

”Protams, dzīvē situācijas ir dažādas, un bērni dzimst arī ārpus ģimenes. Tas nav vienmēr vislabākais variants, bet kādreiz tā notiek, un šiem bērniem ir pilnas bērna cilvēktiesības.

Ar Venti ir tā, ka, ja viņš zina savas saskarsmes tiesības, tad viņš noteikti zina arī savu uzturlīdzekļu pienākumu. Bērnam pienākas 30% no šķirtā vecāka ienākumiem, un pie tam ne mazāk kā no minimālās algas.

Vai viņš pa šiem gadiem pilnīgi neko nav nopelnījis? Ja tas ilgstoši nav darīts, tad tā ir ilgstoša finansiālā vardarbība pret bērnu un ir jāziņo bāriņtiesā,” Magoni un sievietes, kuras nonākušas līdzīgā situācijā, būt drosmīgām un rīkoties aicina Magones atbalstītāja.

Dzejniece uzsvērusi un turpina uzsvērt, ka tikšanās ar bioloģisko tēvu nav mazā Saulgaita interesēs. Fane iesaka Magoni, kura zem sirds nēsā ceturto atvasīti, netērēt savu laiku strīdiem ar Venti, bet gan kārtot lietas oficiāli.

”Viņai pat ir tiesības prasīt viņa psiholoģisko un varbūt pat psihiatrisko izvērtējumu. Psiholoģiski veseli šķirtie vecāki risina savu bērnu finansiālās vajadzības un, ja neveidojas sadarbība, to var izdarīt bez otra vecāka kontaktiem – ar iesniegumu bāriņtiesā vai tiesā.

Tāpat risina saskarsmes tiesības.

Viņam nav tiesības nākt uz māju un prasīt bērnu. Vardarbības gadījumā bāriņtiesa izvērtē tikšanās lietderību bērnam, un Magone var noteikt, kur un kad tas var notikt.

Tas var notikt pašvaldības telpās, piemēram, dienas centrā, mājā drīkst nelaist. Principā jācīnās par to, ka bērna tiesības uz veselīgu attīstību ir svarīgākas par vardarbīga tēva saskarsmes tiesībām,” dzejniecei un citām šķirtajām ģimenēm vērtīgus padomus dod Skaties.lv lasītāja.