42 komentāri
Ekskluzīvi FOTO: Magones Burkas Londonas māja kļuvusi par vietējo sensāciju
Privātais arhīvs

Šova Saimnieks meklē sievu dalībniece Magone Burka, kuru latvieši iemīlējuši arī skanīgo un dziļi emocionālo dzejoļu dēļ, dzīvojot, strādājot un mācoties Londonā, spēkus atgūst rušinoties unikālā pašas iekoptā mazdārziņā. Krāšņais dārzs kļuvis par sensāciju, ko apbrīno vietējie ļaudis.

Magone savu lolojumu sauc par alternatīvu dārza variantu – tas iekopts dzejnieces mājas priekšā. Kas tik tajā neaug: gurķi, tomāti, dažādi garšaugi, samtenes, dālijas, saulespuķes, ķirbi un vēl neskaitāmi labumi.

Īpaša vieta dārziņā atvēlēta puķēm. “Kur Magone, tur magones,” sarunā ar Skaties.lv smejas māksliniece, atklājot, ka viņas dārziņā koši zeļ arī šī krāšņā puķe.

FOTO

Rūpīgi iekoptais pleķītis Londonas sirdī ļoti piesaistot garāmgājēju acis – agrāk te nekas tāds nav bijis!

“Vietējie nāk, uzrunā, fotografē. Četrdesmit gadu laikā šajā mājā dārza neesot bijis! Un prieks, redzot to, ir arī tam, kurs mani nezina. Min savu ikdienas ceļu un apstājas, pavērojot šo skaistumu,” priecīga par to, ka šādi var ienest gaišumu arī līdzcilvēku dzīvēs, ir Magone.

Kā atklāj darbīgā sieviete un divu dēlu māte, aiz loga ziedošais skaistums esot viņas lielākais spēka avots trauksmainajā Londonas dzīvē.

“Vislabākā terapija. Mans dārzs ir mana rehabilitācija, mans īstākais draugs. Tā ir mana dvēseles izpausme, skatāma 3D formātā ik dienas,” savu dārzu raksturo Magone.

Pašas radītais skaistums viņu iedvesmo arī jaunas dzejas radīšanai. Kādu vārsmu no pašas dārzā radītā Magone laipni piedāvā nobaudīt arī Skaties.lv lasītājiem.

Lai uz katras ziedlapiņas pa kādam brīnumam mirdz,
un rīta atvasaras asaras vēl ilgi mūs neaizmirst.
(Magone Burka, 2016.)

FOTO: Magone pirms jaunas dzīves starta

TOP komentāri

 • gugu
  +20 +17 -3

  gugu

  Labprāt redzētu dārza kopskatu, jo puķītes un gurķus tuvplānā pa vienam var redzēt botānikas grāmatās.
 • nu, nu
  +13 +10 -3

  nu, nu

  Kaut kā neticas gan. Pīlādzis un mežrozes neizaug īsā laikā, tātad jau tur bija sen. Un jā- kopskata nav, tā ka vēl neticamāk. Bet nu lai jau sevi slavē.
 • Elza

  Elza

  Jā, skaists dārziņš ir latvieša lepnums, bet angļi tikmēr brīnās. Prieks,ka Magones dzīve tik jauki izvērtusies par spīti visām nebūšanām ar to šova veci.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl