Dzīve pēc nelaimīgas mīlas un vasara ar dēlu. Atklāta intervija ar saimnieku šova zvaigzni Aivaru

26 komentāri
Dzīve pēc nelaimīgas mīlas un vasara ar dēlu. Atklāta intervija ar saimnieku šova zvaigzni Aivaru
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Gadu pēc ”Saimnieks meklē sievu” kaislībām lauksaimnieks un muzikants Aivars Dimitrijevs joprojām ir brīvs, taču par dāmu uzmanību nesūdzas. Sarunā ar Skaties.lv saimnieks atklāti pastāsta, kāpēc ”Draugos” paziņojis, ka ir aizņemts, kā martā ģimene cīnījusies ar viņa pielūdzēju bariņu un kāpēc pats savam dēlam reizēm liek rakt bedres.

Aivar, no tavas ģimenes stāstītā saprotu, ka šovasar tavā sētā notiek gandrīz vai jauna ”Saimnieks meklē sievu sezona”! Pagalmā esi uzcēlis telti, un ciemos jau bijis vesels bars meiteņu, kuras jau atkal cīnījušās par tavu sirdi!

(Plašāk par šiem notikumiem lasi TE!)

Jā, tā bija! Ieradās meitenes pie manis un reizē arī pastrādāt. Gada sākumā es pats piepelnījos Valkā, tad biju Liepājā, bet vasara ir laiks, kad ir darbi savā sētā. Un tad papildus darba rokas noder.

Bet marta sākumā bija liels aukstums, nevarējām saimniecībā neko iesākt. Un tad nu mēs cīnījāmies ar tām atbraukušajām meitenēm.

Marta sākumā… Tas taču bija laiks, kad Latviju pāršalca stāsts par tavu īso un kaislīgo romānu ar Liepājas Daci.

Jā. Mūsu attiecības izjauca skauģi internetā, kas visu pavērsa nesmuki. Bet kā ir, tā ir.

Par laimi, uzreiz pēc Daces uzradās vēl viena, ar ko es satikos. Elēna. Satikāmies, padzīvojām kopā. Un atkal – sākumā likās – ir!

Klau, Aivar, bet kur tās meitenes tev tā uzrodas viena pēc otras? Marta sākumā runāji par Daci, tad jau kopdzīve ar Elēnu…

Pašas uzrodas (smejas)! Parasti jau internetā uzraksta. Atbildu – cik ilgi rakstīsim, vajag satikties. Un tad viss notiek.

Elēna pie manis atbrauca ciemos ar meitu. Izlēmām, ka paliks uz kādu laiku padzīvot, pastrādāt, paskatīties, kā te ir. Sabrauca vairākas meitenes un tā lēnām, lēnām izklīda.

Tava mamma saka, ka problēma esot tajā – meitenes cerot, ka ar tevi būs zelta dzīve, bet tu viņas pieliec pie darba, tad viņas parādot savu īsto dabu. Nu bet nevar taču būt tā, ka visas te brauc un tavu naudu grib! Gan jau ir meitenes, kurām interesē tava personība un ir jau savas profesijas, tāpēc darbinieces amatu saimniecībā nemaz nekārojas.

Te, saimniecībā, viss jādara savām rokām, un tik, cik tu savām rokām te vari paspēt un izdarīt, tik tās naudas arī ir. Ja abi kopā nedara, nekas arī nebūs, jo viens cilvēks ar divām rokām nevar nekādu zelta dzīvi nodrošināt.

Bet nevaru tikai es no saimniecības izaudzētā un nopelnītā viņai dot. Man tā nauda atkal jāiegulda atpakaļ saimniecībā. Nu, bez naudas dzīvē nevar, tā ir vajadzīga lieta. Diemžēl svarīga arī attiecībās.
Sanāk, ka tavas pēdējās attiecības pajukušas naudas dēļ un atkal tava sirds brīva?

Neko daudz jau es tai meitenei nepieķēros. Iepazinu jau, jā, bet ne tik briesmīgi, lai pieķertos.

Bet, ja tu man jautā – brīvs vai ne, atbildēšu godīgi. ”Draugos” esmu ielicis, ka esmu aizņemts, jo to piedāvājumu vienubrīd bija tik daudz, ka man ”kāra” nost telefonu.

Uzliku attiecību statusu ”aizņemts”, lai man mazāk raksta.

Bet tā, izliekoties aizņemts, var savu īsto garām palaist!

Kāpēc? Tā, kurai tiešām interesēs, uzrakstīs man tāpat.

Un kādu meiteni tu gaidi, Aivar? Ja jau tik daudzas raksta un neviena šī gada laikā nav izrādījusies gana laba. Kas ir tas, kā šīm meitenēm pietrūkst?

Galvenais, lai interesē un patīk tas, ko es daru. Lai grib ar mani to kopā darīt. Protams, tas darbs nav tik viegls, kā varētu likties, bet nav arī tik grūts. Izaudzēt to visu no mazas sēkliņas līdz lielam auglim. Pavasarī ir grūti – kurināšana, negulētas naktis.

Bet tas ir to vērts. Tā nav veikala prece.

Saprotu, ka vēlme būt saimniecei un strādāt plecu pie pleca ar tevi ir viens no noteicošajiem faktoriem. Bet, zini, daudzas meitenes biedē tā nākšana dzīvot uz laukiem. Joprojām pastāv stereotips, ka ārpus lielajām pilsētām tomēr cilvēki dzīvo trūcīgāk, nav darba vietu.

(Apdomājas). Teiksim tā – ja laukos neko nevarētu nopelnīt, es to arī nedarītu. Darba jau te netrūkst. Strādāju savā saimniecībā, paņemu kādu lieku darbu arī citur. Pazāģēju, kaut ko pataisu citā saimniecībā.

Aizbraucu ogās, sēnēs, nav tā, ka viss notiek tikai siltumnīcā.

Un nav arī tā, ka visu laiku tikai raujies darbā. Gribi aizbraukt uz koncertu? Lūdzu! Piecelies agri, visu padari un dienas vidū vari sākt atpūsties.

Tūlīt uz vasaras atpūtu pie tevis ieradīsies ciemos dēliņš. Tas jau uzreiz būs skaists notikums saimniecībā, kas piešķirs vasarai jaunas krāsas.

Jā, šogad ir doma ar dēliņu padzīvot kādu mēnesi. Viņam tagad ir telefons, zvana man regulāri, prasa jau, kad atbraukšu pakaļ.

Atbildu – būšu, būšu, jau drīz. Aizbraukšu pakaļ ar vilcienu. Gabaliņš jābrauc, dēliņš dzīvo pie Ogres. Bet, jā, laiks, ko ar dēlu pavadīšu, būs skaists. Viņam jau patīk lauki. Viņš ar mammu dzīvo dzīvoklī, bet vajag jau bērnam to izskriešanos.

Tāpēc katru vasaru ņemu viņu pie sevis, šovasar uz ilgāku laiku. Un nu jau viņam astoņi gadi, saprot, ko dara.

Kādreiz viņš man blēņas darīja. Tad liku viņam rakt bedres. Vienu bedri izroc un tad aizroc ciet. Kad tā vairākas bedres paroc, tad saproti. Tad viņš man pateica – vairāk blēņas nedarīšu.

Tava mamma mums pačukstēja, ka cer no tevis sagaidīt mazmeitiņu. Kā tu uz to skaties? Gribas vēl bērnus?

Vēl jau savu vienu dzīvē vajadzētu. Meitiņu. Dēli mums visiem ģimenē ir, vajadzētu meitiņu.

(Sarunā iejaucas Aivara tēvs) Bet kur lai tās labās sievas atrod? Tās labās ir visas pabēgušas! Mesli vien palikuši!

(Mamma piebalso) Nemāk meitenes manu Aivaru novērtēt! Kas par nelaimi? Un ja viņas manam Aivaram pāri dara, es dusmīga palieku.

26 komentāri