37 komentāri
Dāma bez aizspriedumiem! Magones Burkas brīvdienu izgājiens šokē Lielbritānijas ļaudis
Privārais arhīvs

Šova Saimnieks meklē sievu dalībniece un dzejniece Magone Burka allaž bijusi sava ceļa gājēja un nekad nav uztraukusies par to, ko par viņu padomās citi. Pret Magones izgājieniem vienaldzīgo Latvijā nav, un nu divu puiku mamma pārsteigusi arī Lielbritānijas publiku.

Kā Skaties.lv ziņo Magone, kura jau vairākus gadus ar ģimeni dzīvo Londonā, svētdien, 2. oktobrī, viņa ar dēliem devusies uz jūru, lai baudītu rudeni.

Arī viņas pusē vasara beigusies – gaisa temperatūra pēdējo dienu laikā visai pamatīgi nokritusies un projām laižas gājputnu kāši. Magones ģimene, sveicinot oktobri, pavadījusi svētdienu, veroties gājputnos un saucot tiem līdzi.

FOTO: Magone pamāj atvadas vasarai

“Ieklaigājām rudeni Lielbritānijā,” stāsta dzejniece. Tā kā 2. oktobra rudenīgais vakars vēl šķitis visai silts, Magone ar vecāko dēlu izlēmusi ļauties avantūrai un, atvadoties no vasaras, kārtīgi nopeldēties jūrā.

Ar šo savu izgājienu latviešu dzejniece pamatīgi pārsteigusi vietējos iedzīvotājus, kuri nav raduši redzēt jūrā peldētājus 2. oktobrī.

“Vēl šīs vasaras pēdējā jūras pelde! Kā apkārtējie cilvēki uz mums skatījās… Ir taču 2. oktobris! Bet mums bija tik brīnišķīga novakare,” smejoties par apkārtējo reakciju, teic Magone.

Par godu rudens atnākšanai viņa uz vietas radījusi arī dzejoli, ko piedāvā novērtēt Skaties.lv lasītājiem:

“Rudens ar vēsu roku
ved sauli ap apvāršņa loku,
un kļavlapa iekrīt man dārzā,
steidz vēl to baudīt, mana mazā.
/Magone Burka, 2016/”

Nu, kad vasarai pamātas ardievas, iedvesmojošā sieviete ar gaišu skatu veras nākotnē un jau gaida baltu ziemu. Tajā peldēties viņa gan vairs neuzdrošināsies – ziemā jābauda citi prieki.

“Ziemai pieder sniegā iekrist un lāstekas grauzt, cits citam sniegu aiz pakakles spraust,” dzejisku ainiņu iezīmē Magone.

Viņa gan piebilst, ka tas, vai šogad ģimene tiks lutināta ar sniegu, ir vien Dieva ziņā. “Būs jāmeklē Skotijā, Velsā. Atnāk pa retam arī Londonā,” spriež Magone.

FOTO: Magone pirms jaunas dzīves starta

TOP komentāri

 • arī dzejnieks
  +13 +11 -2

  arī dzejnieks

  ak, Magone, dārgā
  nu neesi vārga
  un brauc ātrāk mājās pie latviešiem mums!
  te fani Tevi sargās
  par ziemas naktīs bargās
  tas ir mūsu kvēlākais apsolījums!
 • Beatrise

  Beatrise

  Ko var melst ,Angli pasi ko grib nosokés - ja nav ko rakstít,tad labák nerakstít neko ....
 • Ventis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl