Atraidītā līgaviņa Šmita sētā sarīko īstu drāmu

29 komentāri
Atraidītā līgaviņa Šmita sētā sarīko īstu drāmu
Foto: ekrānuzņēmums

Jauns pavērsiens šovā Saimnieks meklē sievu! Jaunākais saimnieks Jānis Šmits starp divām līgaviņām priekšroku devis Antrai. Tikmēr Ģirts Brumsons palicis uzticīgs savām pirmajām sajūtām.

Rītā, kad Ģirtam Brumsonam jāizvēlas starp divām līgaviņām, viņam sakārojies biezpiena plācenīšus, tikai neviena no meitenēm īsti neprot tādus pagatavot. Aktīvāk pie mīklas jaukšanas un plīts rosās Ieva, kura neslēpj – māka gatavot jebkurai sievietei ir pluss, jo, kā zinām, vīriešiem mīlestība iet caur vēderu. Arī pats namatēvs atzīst, ka viņam ir svarīgi, lai sieviņa prastu ko pagatavot. ”Baigi labi sanācis – mēli var norīt,” kolektīvā darba augļus novērtē Ģirts.

”Ziemā ar sirds siltumu bišķiņ par maz, malku arī vajag,” teic Ģirts un meitenēm uzdod pēdējo darbu – malkas krāmēšanu vecāku mājās. Izskatīgā Gunda uz malkas talku ierodas melnā minikleitā un pieticīgās sandalēs. Uz malkas krāmēšanu paša Ģirta mājās meitene jau saģērbjas krietni atbilstošāk. ”Es nekad neesmu malku krāmējusi. Es šajās dienās daudz ko daru pirmo reizi,” atzīst Gunda. Tieši apņēmība mācīties un apgūt jaunas lietas vairākkārt izskan no divdesmitgadīgās Gundas mutes.

Gunda ir meitene, kuru Ģirts glezno. ”Tik skaista meitene, kā var nebūt iedvesma gleznot?!” teic Ģirts. Viņš gan pirms svarīgā lēmuma nolēmis pabūt divatā ar Ievu, tomēr meitene jūt vēsumu abu starpā. ”Esmu pārliecināta, ka Ģirts izvēlēsies Gundu. Viņu skatienos var pamanīt to, ka ir abpusēji, tur kaut kas virmo,” vērtē Ieva. Viņa nav kļūdījusies, un Ģirtam vislielāko personīgo interesi raisījusi Gunda. Ar Ievu Ģirts cer vēl kādreiz krustot ceļus, bet kopā ar Gundu paredzēts ceļojums uz Gruziju.

Jāņa Šmita saimniecībā rīts sācies kā Skroderdienās Kārlēnam ar Rūdi pēc Jāņiem. Atgādinām, ka iepriekšējā naktī Daiga greizsirdības uzplūdā iztukšoja Jāņa ruma pudeli. ”Alkoholu nebiju lietojusi kādu mēnesi. Tu biji vainīgs pie tā, tu liki man tā darīt. Es nebūtu tā darījusi,” caur pārmetumiem Jānim taisnojas Daiga. Viņas greizsirdību pastiprinājis tas, ka Jānis viņu ballē nosaucis par Antru. Tikmēr Antra pamana, ka Jāņa attieksme pret Daigu ir būtiski mainījusies.

Lai izdarītu pareizo izvēli, Jānis abas meitenes ved randiņā, šoreiz bez bučošanās. Randiņu laikā Jānis vēlas noskaidrot, vai domās izdarītā izvēle ir pareiza. ”Šis randiņš man īsti nepatika, tāpēc ka pārāk daudz nopietnības bija, un bija saspringts tas viss. Šeit nebija mūsu čubināšanās, pilnīgi nekā, jo viņš bija pateicis, ka ne ar vienu meiteni to nedarīs. Ir grūti pierasts pie tā – ja tev kaut ko gribas, bet tu no nevari dabūt, vai arī – ja tu sāksi darīt, tev vienkārši ”uzmetīs”,” nobažījusies ir Daiga.

Jāņa izvēle ir par labu Antrai. Tomēr neiztiek bez pēdējās drāmas no Daigas puses. ”Drīkst bez tā visa?” aizvainojumu par Jāņa lēmumu neslēpj līgaviņa. ”Paldies, ka tu arī visā šajā piedalījies! Tu esi visnotaļ interesanta personība. Vai es tevi drīkstu vēl pēdējo reizi samīļot?” jautā Jānis. Daiga saimniekpuiša sētu atstāj, īsti neatvadījusies. ”Es neko negribu teikt,” rūgtumu neslēpj Daiga.

Skaties video!