5 komentāri

Raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” pirmajā sērijā raidījuma vadītājs Kristaps Rasims uz Latgali bija uzaicinājis dziedātāju Ralfu Eilandu. Kopā viņi uzzināja, kādas ir sajūtas, kad pār seju rāpo ļumīgi vīngliemeži, un izmēģināja divriču sacīkstes ar unikālu zirgu šķirni pasaulē – Latgales rikšotājiem. Un pie viena arī sataisīja reālus podus.

Rasima un Eilanda pirmā pieturvieta bija Preiļos esošās ”Ošu mājas”, kuru saimnieks pirms 17 gadiem pievērsies vīngliemežu audzēšanai. Ainim Novikam par vīngliemežu dzīvi stāstu netrūkst.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Maijā, kad ir pirmais lielais lietus, kad zeme paliek mīksta, gliemeži izlien virs zemes un uzsāk savu vasaras dzīvi. Maijā viņiem sākas arī mīlestības un riesta laiks. Viņi mīlējas ļoti moderni, mūsdienīgi – trijatā, četratā, piecatā,” stāsta Noviks.

Vīngliemeži ir tikai liekami uz kārā zoba, bet arī uz sejas, ar savām gļotām spējot radīt olu baltumam līdzvērtīgu efektu.

Tālāk raidījuma varoņiem ceļi veda uz Maltas pagastu pie podnieka Aivara Ušpeļa, kurš Eilands savām rokām pirmo reizi izgatavoja māla trauku.

Spraigumu ceļojumam pa Latgali piešķīra divriču sacīkstes ar unikālu zirgu šķirni pasaulē – Latgales rikšotājiem.

Izspēlē šo spēli un atklāj latgalieti sevī!

1/15

Kuru no šiem karogiem uzlūkojot, Tava sirds sāk sisties straujāk?

Noskaties raidījumu!

Raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” turpmākajās epizodēs pārsteidzošo Latgali atklās LNT rīta raidījuma ”900 sekundes” vadītāja Kristīne Garklāva un LNT laika ziņu vadītājs Kristaps Tālbergs, dziedātājs Miks Dukurs, aktrise Zane Dombrovska, mūziķis Dons, dziedātāja Elza Rozentāle, aktieris Andris Bulis un dziedātājs Goran Gora.

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

TOP komentāri

  • Egita Kancāne
    +2 +2 0

    Egita Kancāne

    Artūrs Zālītis Valna glīmezs ;). Es apdomāšu latgaliešu valodas treniņnometnes organizēšanu ;), bet pagaidām, lūdzu, 3x dienā atkārto "Izčupinēt cičaunīku". :D
  • Artūrs Zālītis
  • Tatjana Smirnova

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl