Ralfs Eilands jaunajā Kristapa Rasima šovā sataisa reālus podus

5 komentāri
Ralfs Eilands jaunajā Kristapa Rasima šovā sataisa reālus podus
Ekrānuzņēmums

Raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” pirmajā sērijā raidījuma vadītājs Kristaps Rasims uz Latgali bija uzaicinājis dziedātāju Ralfu Eilandu. Kopā viņi uzzināja, kādas ir sajūtas, kad pār seju rāpo ļumīgi vīngliemeži, un izmēģināja divriču sacīkstes ar unikālu zirgu šķirni pasaulē – Latgales rikšotājiem. Un pie viena arī sataisīja reālus podus.

Rasima un Eilanda pirmā pieturvieta bija Preiļos esošās ”Ošu mājas”, kuru saimnieks pirms 17 gadiem pievērsies vīngliemežu audzēšanai. Ainim Novikam par vīngliemežu dzīvi stāstu netrūkst.

”Maijā, kad ir pirmais lielais lietus, kad zeme paliek mīksta, gliemeži izlien virs zemes un uzsāk savu vasaras dzīvi. Maijā viņiem sākas arī mīlestības un riesta laiks. Viņi mīlējas ļoti moderni, mūsdienīgi – trijatā, četratā, piecatā,” stāsta Noviks.

Vīngliemeži ir tikai liekami uz kārā zoba, bet arī uz sejas, ar savām gļotām spējot radīt olu baltumam līdzvērtīgu efektu.

Tālāk raidījuma varoņiem ceļi veda uz Maltas pagastu pie podnieka Aivara Ušpeļa, kurš Eilands savām rokām pirmo reizi izgatavoja māla trauku.

Spraigumu ceļojumam pa Latgali piešķīra divriču sacīkstes ar unikālu zirgu šķirni pasaulē – Latgales rikšotājiem.

Izspēlē šo spēli un atklāj latgalieti sevī!

[atklajlatgalieti]

Noskaties raidījumu!

Raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” turpmākajās epizodēs pārsteidzošo Latgali atklās LNT rīta raidījuma ”900 sekundes” vadītāja Kristīne Garklāva un LNT laika ziņu vadītājs Kristaps Tālbergs, dziedātājs Miks Dukurs, aktrise Zane Dombrovska, mūziķis Dons, dziedātāja Elza Rozentāle, aktieris Andris Bulis un dziedātājs Goran Gora.

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.
5 komentāri