3 komentāri

Pagājušajā Sokolovs par seksu radījumā tā vadītājs centās noskaidrot, vai tas, ka sievietes nevar sasniegt orgasmu, ir psiholoģiska vai fizioloģiska problēma. Viņu konsultē speciālists – ārsts-psihiatrs Andris Saulītis.

Kāpēc sievietes nespēj sasniegt orgasmu?

“Tā ir gan psiholoģiska, gan fizioloģiska problēma. Fizioloģija spēlē ļoti lielu lomu, bet arī psiholoģija nav nebūtiska. Ir svarīgi, vai organisms ir tam gatavs!” Andris Saulītis tālāk skaidro par pašu orgasmu – kas tas ir? Notiek receptoru kairinājums, smadzenēs tiek izsaukta reakcija un tiek izdalīti opeāti un citas vielas, kas rada šo neirofizioloģisko pārdzīvojumu, ko grieķu valodā dēvē par orgasmu. “Kā kurš izjūt, tas ir individuāli – sievietēm un vīriešiem katram citādāk.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saulītis skaidro, ka ļoti svarīgs ir organisma kairinājums. “Vienalga, vai tas būtu krūšu rajons, vaginālais, maksts variants vai kādas citas zonas. Ja tas netiek pienācīgi darīts, tad cilvēks, protams, orgasmu nesasniegs. Otrs ir tas, vai sieviete vispār ir gatava to sasniegt, saņemt šo impulsu. Viņai, iespējams, ir sāpes dzimumakta laikā vai liels uztraukums, vai arī viņa tiek izmantota. Situācijas ir dažādas, tāpēc šeit ir ļoti svarīgas abas šīs lietas.”

Vīrieša plecs – nepieciešams!

Ārsts norāda, ka sievietei ir ļoti svarīgs psiholoģiskais komforts, kas nosaka 80% no tā, vai orgasms vispār tiks sasniegts. “Viņai vajag atslābināties, sagatavoties, taču tas viss atkarīgs no sievietes pašas, jo, iespējams, viņai ir kāda mānija, un orgasmu var sasniegt arī ar kaimiņu kāpņutelpā. Bet tas atkarīgs arī no tā, kāds ir pats kaimiņš!” smej Saulītis.

Dzimumakts un izrietošais orgasms ir kā deja. “Tā ir divu partneru sadarbība. Ļoti svarīgs ir drošums pēc orgasma. Sievietei ir vajadzīga tā psiholoģiskā tuvība. Es domāju, ka viņai tas ir pat vairāk vajadzīgs kā pats sekss. Lielākais paldies, ko vīrietis varat saņemt no sievietes, ir tad, kad viņa dabīgi aizmieg uz vīrieša pleca.”

Jo vairāk sieviete sajutīs baudu, jo pasaule būs laimīgāka

Ja sievietei ir grūti sasniegt orgasmu, ar to nevajag samierināties, bet gan vērsties pie speciālista, lai saprastu, kur ir vaina. “Bez šā orgasma, pārdzīvojuma, sievietei pati sevi apzog, jo tad viņai nebūs tik laba imunitāte. Tas nozīmē, ka viņai vairāk bojāsies zobi, nebūs vairs tik spīdīgi mati un tā tālāk. Es uzskatu, ka mūsdienās sievietei nav pamata sevi apzagt. Ir jāiemīl savs ķermenis, un, ja tas nav izdarīts, cilvēks vispār nesaprot, kas ir mīlestība. Ja cilvēks to ir izdarījis, jāķeras pie tā izpētīšanas. Jāsaprot, kas orgasms tāds ir, kā to izjust. Tad jau var ļauties tam, lai partneris palīdz to ātrāk un labāk sasniegt. Šādā situācijā nav jābaidās no tādām lietām kā masturbācija, jo šis vārds ir vispār izbalējis. Tā vairāk ir tāda pašizpēte, pašapmierināšanās. Nav jābaidās no tā, ka cilvēks mīl un izpēta savu ķermeni.” Andris Saulītis sarunas noslēgumā vēlreiz akcentē, ka sievietes ķermenis ir kā karogs, kas jānes pasaulē – par to ir jārūpējas, nevis, piemēram, jābadojas vai jādara kādas citas šausmu lietas. Tas ir jāizpēta un jāsaprot, ko ķermenis var dot. “Orgasms faktiski ir ķermeņa “paldies”. Tas ir tāpat kā, kad cilvēks paēd, viņam ir sāta sajūta, viņš pasaka paldies! Es domāju tas ir jauki! Jo vairāk sieviete sajutīs baudu, jo pasaule būs laimīgāka.”

TOP komentāri

 • kam nav 100:2
  +1 +1 0

  kam nav 100:2

  vai sievietei kam izopereta dzemde ir fiziskas grutibas sasniekt baudu vai to izjust ir iespeja mereni un virietim nesaprotami.
 • aleksandrs
 • Diana. Noorhanija
  0 0 0

  Diana. Noorhanija

  Man loti nepieciešams zināt.. Kapec sievietes kad sasniedz organismu vinas uzreiz aptaujās un nespej vaorak turpinat masturbēt???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl