Psihiatrs: baznīcas apspiež cilvēku seksualitāti

Komentāri

Piektdienas sarunu šova Sokolovs par seksu raidījumā tika apspriesta reliģiskās audzināšanas ietekme uz cilvēka seksualitāti. Interesanti, ka tieši Lielajā piektdienā šāds temats, taču pats Sokolovs atzīst: “Tā nebija domāts, goda vārds!”

Kā jau ierasts, šova vadītājs devās pie psihiatra Andra Saulīša, lai skaidrotu konkrēto tematu, raugoties no ārsta viedokļa. Viņš izšķīra trīs lietas – Dievs, reliģiozitāte un baznīca. “Ja mēs runājam par indiešu reliģijām, piemēram, tantras sekss, tur viss ir otrādāk – tās to atbalsta! Bet ir vesela virkne baznīcu, kas seksu izmanto kā tabu, lai to reglamentētu.” Ārsts nenoliedz, ka šīs institūcijas apspiež cilvēku psihi, cilvēka izraisot vainas sajūtu. Cilvēkiem sekss ir vajadzība, tāpat kā ēst, dzert un elpot. “Ja viņu apspiež, tad agri vai vēlu kā upe cilvēks izies no krastiem. Klasiskais piemērs – celibāts. Uzskatu, kas tas ir ļoti spēcīgs psiholoģiskais ierocis, kas pakļauj cilvēka pašapziņu. Tas ir tāds inducēts uzvedības modelis! Ja šo cilvēkam ilgstoši uzspiež, tad tas agrāk vai vēlāk var novest pie dažādām ačgārnībām, piemēram, pedofilijas.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Psihiatrs par reliģisko audzināšanas ietekmi uz cilvēku

Saulītis min ļoti labu piemēru, ar ko salīdzināt – aizturēt 20-30 sekundes elpu un apskatīties, kas notiks. “Pēc īsa brīža cilvēks vairs domās tikai un vienīgi par elpošanu. Domas par pasauli, prezidentiem, draugiem pazudīs, paliks tikai viena – elpot! Tas pats arī ir ar seksu.”

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 1

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl