Pirmo reizi “Eirovīzijas” vēsturē Krievija neiekļūst finālā, bet fani līksmo

Pievienot komentāru
Pirmo reizi “Eirovīzijas” vēsturē Krievija neiekļūst finālā, bet fani līksmo
Scanpix/ITR

Lai arī starptautiskais “Eirovīzijas” dziesmu konkurss notiek jau kopš tālā 1956. gada un varētu šķist, ka nu jau pieredzēts ir viss, šogad noticis negaidītais – Krievijas pārstāve nav spējusi pārvarēt pat konkursa pusfinālu, iegūstot visu laiku zemāko vērtējumu konkursa un Krievijas dalības vēsturē.

Krievijas ietekmi “Eirovīzijā” reiz analizējis slavenais britu “BBC” raidorganizācijas žurnālists Terijs Vogans, skaidrojot, ka Krievijas augstie sasniegumi skaidrojami ar tā saucamo “bloka balsošanu” – par Krieviju naski balsojot visas bijušās Padomju Savienības dalībvalstis.

Krievija jau pērn uz Ukrainā notiekošo konkursu vēlējās sūtīt dziedātāju ratiņkrēslā – Jūliju Samoilovu ar dziesmu “I Won`t Break”. Kā jau tas bija gaidāms, politiskā saspīlējuma dēļ dziedātāja valstī netika ielaista.

Arī šogad viss nogājis pavisam greizi. Lai arī šogad uz Portugālē notiekošo konkursu Samoilova tika akceptēta, “Eirovīzijas” fani šādu Krievijas soli un “spēlēšanu uz jūtām” nav gatavi piedot.

Tikmēr Krievijas estrādes zvaigzne, dziedātājs Filips Kirkorovs šogad “Eirovīzijā” pārstāv Moldovu – viņa sarakstītā dziesma “My Lucky Day” arī iekļuvusi finālā.

Mikroblogošanas vietne “Twitter” teju eksplodējusi ar negatīvu komentāru gūzmu par Jūlijas Samoilovas sliktās kvalitātes priekšnesumu.

“Krievijas neiekļūšana “Eirovīzijas” finālā tikai pierāda, ka “Eirovīzijas” balsošanas sistēmu ir grūtāk “uzlauzt” nekā ASV prezidenta vēlēšanas,” secina kāds “Twitter” lietotājs.

“Šis ir skumji. Pat skumjāk par 2017. gadu, kad Krievija viņu izmantoja 2017. gadā, lai vairotu spriedzi staro Ukrainu un Krieviju. Toreiz viņai liedza dalību. Šogad viņi viņu izmantoja atkal, tikai šoreiz tas kļuva par Krievijas visu laiku sliktāko rezultātu. Viņa to nebija pelnījusi,” spriež cits.