Komentāri

Jau astoņus gadus TV3 un LNT šovu reklāmas pauzēs tautu uzkurina Renārs Mastiņš, kuru dēvē par kačaku, kačalkinu, kurinātāju, nācijas kacinātāju vai publikas administratoru. Intervijā Skaties.lv Renārs atklāj, ka viss sācies pēkšņi, bet izvērsies – vareni.

Renāra kontā ir tādi šovi kā ”Zvaigžņu lietus”, “Latvijas zelta talanti”, ”Koru kari” un ”Izklausies redzēts”. Viņš rūpējas par to, lai visu šova laiku zālē valdītu jautrība, skanētu aplausi un skatītāju mundrums nezustu līdz pat pēdējam brīdim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms astoņiem gadiem viss esot sācies tā, kā dzīvē nereti mēdz sākties vislabākās lietas – negaidīti un uz lielām “paģirām”.

“Kad man pirmo reizi piedāvāja ”uzkurināt” publiku toreiz aktuālajā šovā, man piezvanīja no rīta pēc ļoti ”smagas” ballītes. Tās bija vienas no lielākajām ”pohām” manā dzīvē, taču man tā palūdza, ka nevarēju atteikt.

Savā pirmajā darba vakarā jutos drausmīgi. Taču viss izdevās – nu jau šajā amatā strādāju jau astoņus gadus,” Skaties.lv atklāj kacinātājs. Ko tad īsti viņš dara?

FOTO

“Kādreiz bija tā, ka es maliņā stāvēju ar plakātu ”aplausi”, ”ovācijas”. Mūsu šovos nevieni aplausi, nevienas ovācijas nav ierakstīti – kādi tie ir, tādi ir.

Un, ja tie ir švaki, man austiņā bļauj: “Renār, kas tas ir? Kāpēc nav?” Ziniet, ja zālē sēž 75 procenti ”baltu apkaklīšu”, piedodiet par izteicienu, bet kapos var lielāku tusiņu uztaisīt,” neslēpj Renārs.

Arī, kad sanāk bērni, sākumā esot ļoti jautri, taču mazie jautrīši ātri nogurstot. ”Es pats dažreiz padomāju – ja es kaut kur aizietu un man divarpus stundas liktu ūjināt?” skatītājus saprot kurinātājs.

Neesot tādas vienotas receptes, kā uzkurināt publiku – viss atkarīgs no apstākļiem. “Tas nāk vot tā (uzsit knipi). Stulbs joks par tēmu jāpasaka – lūdzu. Piemēram, ”Izklausies redzēts” finālā Rūta Dūduma noiet no skatuves ar savām uzkrāsotajām acīm, saku – forši, no deputātiem noskatījusies.

Vajadzēja tad, kad Kalnozols gulēja, viņam arī uzkrāsot plakstiņus un, ja kāds paprasa, ko tā guļ, lai atbild: “Es klausos budžetā…”. Tas nāca spontāni,” piemēru min Renārs.

Viņa otra nodarbošanās ir muzicēšana apvienībā ”Bastards”, tāpēc Renārs kacināšanā nereti izmanto arī pats savas radošās dāvanas.

“Trīs gadus pēc kārtas Džulians (grupas pārstāvis) kacināja mani – kad es paprasīju ko uzspēlēt, viņš visu laiku spēlēja ”Sirds sadeg neparasti”.

Lauris Reiniks normāls džeks, bet es gluži viņa mūzikas lauciņu nepārvaldu. Nezinu es tās viņa dziesmas. Un tad vienreiz ”Koru karos” sanāca tā, ka es dziedu, un Lauris ierodas un ierauga, kas tur notiek.

Labi, ka viņš ienāca, jo es otrajam pantiņam nezināju vārdus. Pasaucu, lai nāk dziedāt, tad viņš nodziedāja otro pantiņu,” jautru starpgadījumu atceras atraktīvais šovmenis.

VIDEO: Kā darbojas kacinātājs

Diemžēl ekrānā visu šo labumu neredzēt – Renāra šovu baudīt lemts vien tiem, kuri atnāk baudīt šova ierakstu un sēž skatītāju rindās.

“Mani pa televizoru nerāda kā Lauri. Bet Lauris arī labāk izskatās. Iedomājieties – es šitāds (izpleš rokas platumā) – kā plazma vispār parādīs mani no sāniem?” pats par sevi pasmejas kacinātājs.

Viņa darbs nemaz nav tik viegls, jo publikas reakciju neparedzēt. Jā, gadās neveikli brīži, bet Renārs nekaunas arī no tiem.

”Pateikšu godīgi – reizēm ir tā, ka tu iznāc un – nu nav! Vai visbriesmīgāk – iznāc, stāsti, stāsti, it kā vajag visiem smieties, liekas ”un tagad…”, ” un tagad…”…. Un klusums zālē. Un tad gan vismaz kāds pasmejas, un pēc tam visi sāk smieties,” no kļūdām nekaunas Renārs.

FOTO: Arī ”Izklausies redzēts” finālā kacināja Renārs

Lasi vēl