Piecas omīšu viltības olu krāsošanai Lieldienās        

Pievienot komentāru
Piecas omīšu viltības olu krāsošanai Lieldienās        
F64

Lieldienas, protams, nav iedomājamas bez olām un to krāsošanas. Teju katrs zina, ka olas krāsojamas sīpolu mizās – tas ir tradicionāls olu krāsošanas veids, kas ļaus olu čaumalām iegūt sarkanbrūnu toni. Tomēr esam taču redzējuši, ka olas arī dabiskā veidā, neizmantojot krāsvielas, var nokrāsot gan citos toņos, gan dažādiem rakstiem. Bet kas vislabāk zina dažādus virtuves trikus un viltības? Pareizi, omītes. Tāpēc piedāvājam iepazīties ar piecas omīšu viltības olu krāsošanai Lieldienās.

Ar ko sākt?

Foto: F64

Parasti ņemam sīpolu mizas, uzvārām tās, un liekam olas šķidrumā, lai tās krāsojas. Bet viltība Nr.1! Neatkarīgi no tā, kādā krāsā gribi nokrāsot olas, pirms tam tās vajag rūpīgi nomazgāt ar etiķa ūdeni vai sālsūdeni, lai nomazgātu netīrumus un taukvielas – tā olām labāk uzklāsies krāsa!

Raksti uz olām

Foto: F64

Lai kādu dabisko krāsvielu tu izraudzīsies, allaž glīti uz olu čaumalas izskatīsies kāds raksts. Kā to panākt? Ņem marli, ieliec tajā kādu lapiņu, sīpola miziņu vai zariņu un ietin tajā olu. Iztīšana vienmēr būs aizraujoša, jo iepriekš paredzēt rezultātu ir teju neiespējami, bet sanāk vienmēr glīti.

Mellenes un sarkanās bietes

Foto: F64

Ja vēlies paeksperimentēt ar krāsu toņiem un līdztekus jau ierastajam sarkanbrūnajām olām galdā celt arī mazliet mazāk ierastu krāsu olas, pamēģini tās nokrāsot mellenēs vai sarkanajās bietēs. Kas sanāks? Smuks zils tonītis.

Tev patīk dzeltenā krāsa. Kā to dabūt!

Foto: F64

Nu tevi var saprast – uz Lieldienām visi gaida pavasari, vairāk saules un puķu un šim laikam piestāv dzeltenā krāsa. Kā tikt pie dzeltenām olām? Karijs un vēlreiz karijs, tev teiks omīte!

Ko dod bērzu lapas un aveņu zari?

Foto: F64

Lai arī šogad, šķiet, Lieldienās pie jaunām bērzu lapiņām netikt, taču zināšanai! Tās dod smuku, zaļu tonīti. Savukārt, ja Lieldienu olu vārāmajā katlā liksi aceņu zarus, tiksi pie tumši sarkana toņa.

Ornamenti, kā tikt pie ornamentiem?

Foto: F64

Tu esi redzējis Lieldienu olas, kurām uz olu čaumalām izveidoti ģeometriski raksti – līnijas, krusti, ornamenti u.c. Kā tikt pie tiem? Atkal maza viltībiņa. Pirms olas likt vārīties krāsu šķidrumā, ar diegu izveido rakstu, kuru tu vēlies redzēs. Diegs daļēji aizturēs krāsojošo šķidrumu, tā veidojot glītu rakstu.

Pārsteidz omi

Omes un opji mūs no reizes uz reizes pārsteidz gan ar saviem stāstiem, dzīves pieredzi un gudrībām. Atdarīt ar ko labu būtu tikai jauki. Tāpēc, ja tu zini, kas ir tavas omes vai opja sapnis, pārsteidz viņus! Piesaki viņus konkursam un, iespējams, tieši tavas omes vai opja sapnis tiks piepildīts! Vairāk uzzini, klikšķinot uz zaļās pogas.

Uzsauc omei vai opim piedzīvojumu!