Pārāk nepiedienīgi pat “Kriminālās ekselences fondam” – filmas izgrieztie kadri

Pievienot komentāru
Pārāk nepiedienīgi pat “Kriminālās ekselences fondam” – filmas izgrieztie kadri

Pašmāju kino kases laupītājs “Kriminālās ekselences fonds” noteikti necenšas izdabāt sabiedrības konservatīvākajai daļai. Piemēram, vārds “b*e” filmā izskan 108 reizes. Tomēr necenzētas valodas lietojums ir tikai daļa iemesla, kāpēc filma tiek dēvēta par “Latvijas huligāniskāko kinoprojektu”.

Kā zināms, tad “Kriminālās ekselences fonda” vecuma ierobežojums ir 16+, taču tas varēja krietni palielināties kāda pikanta iemesla dēļ. Pie šā apstākļa vainojams Rīgas domes deputāta Māra Mičerevska atveidotais tēls – šaubīgais kasešu pārdevējs Duļķis. “Kriminālās ekselences fonda” sākotnējā versijā bija paredzēts, ka būs redzama Duļķa sēžamvieta, tomēr tam šķērsli licis noteikums, ka tad filmai būs vecuma ierobežojums 21+, tāpēc šis kadrs tomēr izgriezts.

Aktieris situāciju skarbi komentējis sociālajā tīklā “Facebook”: ”Vispār žēl, māksla zaudēja uz to mazgadīgo p*zģuku rēķina”.

Dažreiz gadās arī tā, ka pat ļoti feinas ainas – un līdz ar tiem arī feini personāži – filmā beigu beigās tomēr neiekļūst. Tie nonākt uz montāžas istabas grīdas, bet pēcāk arī tālāk, visu apskatei. Tieši tā arī notika ar vienu no filmas kolorītākajiem personāžiem, dārza svētku aktīvo viesi.

“Sabiedrības morālā stāja ir jātur! Kaut vai aiz pautiem, man vienalga – bet ir jātur viņa…”