Padomi māmiņām, kā nezaudēt svētku sajūtu

Komentāri

Lai svētki izdotos, ir svarīgi saglabāt to īpašo, gaišo svētku sajūtu. Taču ikdiena mēdz pārlieku ievilkt savu notikumu virpulī, un tā svētku sajūta kaut kur pazūd.  Tāpēc Māmiņu klubs ieklausās vērtīgos padomos, kā saglabāt svētku sajūtu.

”Cilvēki bieži tik daudz enerģijas tērē ikdienai, ka svētkiem nekas nepaliek pāri,” stāsts ģimenes psihoterapeite Aina Poišā, norādot, ka ir grūti atrast vienu recepti visiem, kā nezaudēt svētku sajūtu, ”ikdiena apēd visas prieka kripatiņas. It kā gaidas ir spēcīgākas, bet nepietiek spēka, lai tās piepildītu. Tie padomi, kas iet gadu no gada ir, ja cilvēki plāno un viņi īpaši pievērš uzmanību – noliekam laicīgi nost ikdienu, un tā lēnā garā, tā kā pēc pirts, mēs tādi tīri, atraisīti, garīgi tuvojamies tiem svētkiem. Tad mums ir dvēseles vaļā. Svētku sajūta jau saistās dvēseles noskaņojumu, ne jau ar to, ko tu liksi galdā, vai vilksi mugurā. Tāpēc ir pilnīgi saprotams, ka cilvēki saka – svētki ir, bet sajūtas nav.”

Ja ir ģimene, kurā nav bērniņu, svētkus varam svinēt kā vien vēlamies. Taču, kad esam kļuvusī par vecākiem, viss mainās – mazais lūkojas vecākos un gaida brīnumu.

”Bērni gaida brīnumu. Reizēm vecāku laimīgas, apmierinātas sejas ir bērniem brīnums, un tas ir ļoti ekskluzīvi. Pārsvarā vecāki ir norūpējušies un noraizējušies, skraida un ir nevaļīgi,” stāsta A. Poiša. Viņa norāda, ka bērniem ir svarīgs vecāku prieks, vieglums un rotaļīgums – tas bērniem atmiņā paliks kā svētku sajūta.

Vairāk skaties video

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl