TV3 operāciju šova žūrija skaidro, kādēļ plastiskās pārvērtības nolemts dāvāt transpersonai Madarai

119 komentāri
TV3 operāciju šova žūrija skaidro, kādēļ plastiskās pārvērtības nolemts dāvāt transpersonai Madarai
VLADISLAVS PROŠKINS, F64 / PRIVĀTAIS ARHĪVS

Šonedēļ ekstrēmo pārvērtību šovā ”Operācija: Jauna dzīve” par iespēju piedzīvot pārvērtības cīnījās simpātiskā māmiņa Sintija, kravas auto vadītāja Dace un transpersona Madara Marta, kura jau sen sapņo par dzīvi kā pilnvērtīga sieviete. Iespēja uz jaunu dzīvi tika dota Madarai Martai, tomēr ne visi šova skatītāji gatavi piekrist žūrijas lēmumam.

Izskaidrot, kādēļ starp trīs pretendentēm plastiskās operācijas un jaunu smaidu nolemts dāvāt Madarai, Skaties.lv jautāja šova žūrijas pārstāvei psiholoģei Ingai Bērziņai.

Viņa vispirms uzsver, ka stāsts par Madaru ir unikāls: ”Tas ļauj cilvēkam vienas dzīves laikā izdzīvot divas dzīves, divas lomas.”

Vairāk par raidījuma gaitu lasi šeit!

”Pati sev neapzināti iedevusi vārdu Madara, kas ir ne tikai simbols sievišķībai, uz ko viņa tiecas, bet arī iekļauj sevī vārdu “darīt” – Ma-dara! Tas koši ataino Madaras jauno posmu, jo, tikai darot, būs rezultāts, tikai caur diskomfortu, sāpēm – gan fiziskām, gan emocionālām – viņa būs arvien tuvāk savai īstajai būtībai.”

Pēc psiholoģes domām, reti kurš ir gatavs maksāt tik lielu sāpju cenu, kādu maksā Madara. ”Viņas drosme lēnām konvertējas miera un sevis pieņemšanas valūtā.

Ir pagaršota sava īstā, jaunā dzīve, un to vairs nespēs kāds atņemt vai ielikt atpakaļ mucā.”

”Madaras atbalsts ir mamma, taču viņas emocionālajai stabilitātei noteikti ieteiktu turpināt psihoterapiju. Ir svarīgi, lai viņa būtu stabils, spēcīgs plecs saviem bērniem, kuri arī šobrīd pieņem notiekošās pārmaiņas,” tā Bērziņa.

”Jāiemācās savaldīties!” Transpersonas Madaras atbilde nelabvēļiem