Transpersona Madara vāc naudu dzimuma maiņas operācijai

405 komentāri
Transpersona Madara vāc naudu dzimuma maiņas operācijai
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Platu soli pretim savam sapnim kļūt par pilnvērtīgu sievieti spērusi Madara Marta Šterna, kuru kā transpersonu Latvija pērnruden iepazina plastisko pārvērtību šovā ”Operācija: Jauna dzīve”, – viņa pieņēmusi lēmumu uzsākt ziedojumu vākšanu dzimuma maiņas operācijai, ko plānots veikt Taizemē.

Madaras dzimuma maiņas operācijas veikšanai, lai no vīrieša kļūtu par sievieti, nepieciešami 40 tūkstoši eiro, un brīvprātīgā ziedojumu vākšana norit pūļa finansēšanas platformā “GoGetFunding”.

“Dzīve, kā zinām, nav melna un balta, bet krāsaina, un tai vajadzētu būt patīkamai. Līdz 2019. gadam man tā bija melnbalta. Patlaban manā dzīvē ir dažas krāsas, taču, lai to izbaudītu visā krāšņumā un lai tā būtu pozitīva, man nepieciešams veikt dzimuma maiņas operāciju, kas ir dārga, un tādēļ esmu šeit,” “GoGetFunding” raksta Madara.

Viņa skaidro, ka daudz kas paveikts pašas spēkiem, bet nu, lai tiktu tālāk, vajadzīga citu palīdzības.

Lai palīdzētu Madarai savākt nepieciešamo summu, dodies te!

Šobrīd pagājis pusgads kopš Madarai TV3 šova ”Operācija: Jauna dzīve” laikā tika veiktas sejas plastiskās operācijas un viņa varēja atsākt hormonu terapiju.

”Hormoni sākumā nogalina sex-drive jeb libido, kā rezultātā seksuālas attiecības neprasās un arī nevajag, tālab šobrīd attiecības ar Teo (Madaras mīļotā Inta sevi aicina dēvēt dzimumneitrālā vārdā – red.) ir perfektas, jo Teo ir aseksuāls, kas nozīmē, ka sekss nav nepieciešams, vai pat ir nevēlams (katram tas izpaužas citādāk).

Paiet laiks un, līdzko hormonālais stāvoklis ir nostabilizējies, sex-drive atgriežas. Katram cilvēkam tas notiek citā laikā, bet notiek. Ja ir disforija par dzimumorgāniem, tad tas sāk traucēt. Rodas vēlme pēc seksa, kas, balstoties uz manu fizioloģiju, manā gadījumā ir nevēlams stāvoklis,” Skaties.lv stāsta Madara.

Madara aprunājusies ar Teo, un abas nosprieda, ka ”citādāk nevaram tikt pie nepieciešamās naudiņas, lai aizdotos uz Taizemi un veiktu dzimuma maiņas operāciju, kā tikai mēģinot rast palīdzību pie līdzcilvēkiem”. ”Līdz ar to, tika izveidota iespēja cilvēkiem izlīdzēt ar šo.

Summa ir diezgan liela, jo operācija izmaksā daudz, un aptuveni tikpat daudz izmaksā uzturēšanās viesnīcā Covid pašizolācijā un pēcoperācijas periods. Operācijas izmaksās ir iekļauts ļoti daudz, ko mūsu valstī nesniedz bez papildmaksas.

Taizemi izvēlējos, jo tur strādā konkrēts dakteris, kurš veic operāciju, kas nav standarta “Penile inversion”, bet “Watanyusakul Proprietary Non-Penile Skin Inversion Technique”,” stāsta Madara.

Kā viņa skaidro, šī tehnika sniedz papildu labumus, starp kuriem ir vagīnas dabīgā mitrināšana, tiek izveidots jutīgs klitors, nav redzamas šuves, bet jau pēc gada, kura laikā Madarai pašai būtu jāveic papildu darbības, pat pieredzējušam ginekologam būtu grūtības noteikt, ka vagīna viņai nav no dzimšanas.

405 komentāri