Plastiskās operācijas TV3 šovā piedzīvos transseksuāle Madara

383 komentāri
Plastiskās operācijas TV3 šovā piedzīvos transseksuāle Madara
PUBLICITĀTES FOTO / PRIVĀTAIS ARHĪVS

Ceturtdienas, 29. oktobra, vakarā kanālā TV3 tika noskaidrots nākamais ekstrēmo pārvērtību šova ”Operācija: Jauna dzīve” finālists, un ceļazīmi uz bezmaksas plastiskajām operācijām un jaunu smaidu ieguva transpersona Madara Marta Šterna.

Par iespēju piedzīvot pārvērtības cīnījās arī 30 gadus vecā divu bērnu māmiņa Sintija, kurai pēc dzemdībām gan noslīdējusi vēdera āda, gan mainījusies krūšu forma, un 33 gadus vecā TV spēlē ”Lauku sēta” iepazītā kravas automašīnas vadītāja Dace, kura fizisko nepilnību dēļ pazaudējusi savu sievišķību.

Lai tiktu pie pārvērtībām, dalībnieces izpildīja trīs emocionālus uzdevumus – pirmais no tiem – atkailinoša fotosesija, kur dāmām nācās nojaukt visas robežas un rāmjus. Nākamais uzdevums bija emocionāls izaicinājums, kas lika apzināties to, cik daudz smaguma – kompleksu, nepatikas, pārmetumu – dāmas nes uz saviem pleciem, bet noslēdzošajā kārtā dāmas izbaudīja randiņu ar vīrieti, kur tika vērtēta dalībnieču spēja pielāgoties situācijai.

Lai arī kompānijā pārliecinātākā par iespēju turpināt dalību šovā bija Dace, žūrija lēma pārvērtības sniegt 37 gadus vecajai transseksuālei Madarai Martai Šternai, kura cer, ka speciālistiem izdosies viņas sejai piešķirt vairāk sievišķības.

Madara, kura pēc profesijas ir programmētāja,  jau ir sākusi savas dzīves lielākās pārmaiņas – viņa ir ceļā uz to, lai kļūt par īstu, skaistu un pilnvērtīgu sievieti.

Madarai, kura vēl nesen bija precējusies, ir trīs bērni un mamma, kas viņu atbalsta. Viņas mērķis ir atrast arī otru pusīti. ”Vai tas būs kāds vai kāda, to es tagad pateikt nespēšu,” viņa šovā skaidroja.

”Gribu, lai mani redz kā smuku sievieti.” Madaras stāstu lasi šeit!

Madara bērnībā ir dzīvojusi Rīgā un mācījusies arodskolā, kur apguvusi trīs profesijas – atslēdznieka, virpotāja un metinātāja. Tomēr šis darbs viņu nav uzrunājis, un pašmācības ceļā viņa sāka apgūt programmēšanu, ar ko nodarbojas arī šodien.

Madara daudzus gadus ir dzīvojusi kā mucā, neatklājot citiem to, kā jūtas. Šo posmu atceroties nelabprāt, jo vienīgais skaistais, kas tajā ir noticis, ir Madaras bērnu piedzimšana.

Pēc ilga laika dzīvojot diskomfortā, Madara 2019. gadā pirmo reizi devās pie psihologa, esot gatava runāt par to dzīves daļu, kas tika cītīgi slēpta. Viņa atklāja, ka, lai arī sajūta par to, ka viņa dzīvo svešā ķermenī, ir kopš bērnības, pilnvērtīga apziņa ir no brīža, kad kopā ar psihologu tika atšķetināti vairāki notikumi bērnībā.

Un tieši no tā brīža arī sākās pārmaiņas, lai Madara spētu dzīvot, ne vien eksistēt. Jau gada nogalē tika uzsākta hormonālā terapija pilnā apjomā, taču jau šā gada pavasarī Madara ieguva oficiālu diagnozi, lai veiktu daļēju dzimuma maiņu, kas sākās ar vārda nomaiņu.

Ko vēlas mainīt savā izskatā? Madara vēlas izskatīties tā, kā jūtas iekšēji – kā pilnvērtīga sieviete, lai arī apkārtējie cilvēki viņu uztvertu ”pareizi”.

Ārsta komentārs par veicamo

”Madara ir dalībniece, kurai ir noteikta transeksuālisma diagnoze, kas nozīmē, ka cilvēks jūtas pretēji tam dzimumam, kāds ir viņa ķemenis. Mūsu komanda izvēlējās viņu, lai parādītu, ka jā, šādi cilvēki eksistē un viņu problēmas ir ļoti aktuālas. Pateicoties Madaras drosmei un projektam “Operācija: Jauna dzīve”, mēs varēsim parādīt, ka ir pietiekams skaits operāciju, arī Latvijā, kas var būtiski uzlabot transeksuālistu dzīves kvalitāti, ” atklāj sejas, mutes un žokļu ķirurgs Dr. Vadims Kļimecs.

Madaras pārvērtības tiks realizētas kopā ar speciālistu komandu – psiholoģi Ingu Bērziņu, plastiskās ķirurģijas guru Dr. Med. Eduardu Jurševicu (”Lipex”), sertificētu sejas, mutes un žokļa ķirurgu Dr. Vadimu Kļimecu (”Lipex”), otolaringoloģi Tatjanu Bogdanovu (”Lipex”) un estētiskās zobārstniecības ekspertu Dr. Raivi Sietnieku (”Confidental”).

383 komentāri