”Jāiemācās savaldīties!” Transpersonas Madaras atbilde nelabvēļiem

Lielu rezonansi izsaucis TV3 ekstrēmo pārvērtību šova ”Operācija: Jauna dzīve” šīs nedēļas raidījums, kurā tapa zināms, ka ceļazīmi uz cerētajām operācijām saņēmusi transpersona Madara Marta Šterna.

Atpakaļ uz rakstu

238 komentāri

 • Liene_ir

  Liene_ir

  Nav starpības vai esi vīrietis vai sieviete, ne dzimums nosaka to, cik cilvēcības ir Tevī iekšā, bet gan mīlestība un sapratne kā pret sevi, tā pret apkārtējo pasauli. Jāraizējas būtu drīzāk par to, cik daudz naida un nosodījuma katrs no mums sēj, nevis par kāda ārējā tēla maiņu. Cilvēcību visiem!
 • Samanta Kaņepe
  • Ren Dzen

   Ren Dzen

   Samanta Kaņepe Pretīgi ir sist plaukstas un skatīties kā dzimumu disforijas slimnieks nogriež sev peni, jo viņu nevis ārstē psihoterapeits, bet ķirurgs.
   Un vai mazāk pretīgs liekas fakts, ka transgenderiem ir augsts pašnāvību skaits, kas pēc operāciju veikšanām nav samazinājies? Neliekas pretīgi, ka tā vietā lai ar viņu strādātu, viņam vnk nogriezīs krānu un palaidīs jūgties tālāk? Un savu meitu laistu ar šo slimnieku vienā tualetē?
  • Samanta Kaņepe
  • Ren Dzen

   Ren Dzen

   Samanta Kaņepe Ak, jā! Nepiekritu tavam par tēmu neizglītotajam komentāram, es noteikti esmu slims! :D
   Apēd peni, saulstariņ! Un iegooglē par tēmu, pirms savu neglīto purnu vaļā ver :D
  • Ren Dzen

   Ren Dzen

   Ja es būtu zinājis, ka biji vīrietis, gan jau izteiktos maigāk!
  • Samanta Kaņepe

   Samanta Kaņepe

   Ren Dzen Nezinu, tas man ķipa bija jaaizskar? Pats sevi par vīrieti sauc un ar šitādiem vārdiem mētājas apkārt 🤣
  • Samanta Kaņepe

   Samanta Kaņepe

   Ren Dzen Mmm ēdīšu viņus brokastīs, pusdienās un vakariņās 🤤
  • Lauma Līnīte

   Lauma Līnīte

   Ren dzen, ja tā paskatās, Madara ir daudz vīrišķīgākā par tevi - tāpēc tā cepies? Jo acīm redzot esi neaudzināts memmītis, kurš nemāk izteikt viedokli bez citu aizkaršanas.
  • Madara Marta Šterna

   Madara Marta Šterna

   Man, kā vienmēr nāk smiekli, par cilvēkiem, kuriem skauž, jo citi kautko dara, lai kļūtu laimīgāki, bet Šie komentētāji sajūtas laimīgi uz mirkli, kad uzraksta komentāru, apkakājot citus - sajūtas labāki, bet tikai uz mirkli, jo sēžot un neko nedarot - laimīgāks nekļūsi ...

   Ja vēlies būt laimīgs/laimīga - ir jādara viss ...

   Jā pašnāvību skaits nemainās daudz, bet paceļas jautājums - vai pa valstīm arī sadalīts ? Jo pašnāvības vairāk vai mazāk, pēc procesa notiek ASV, kur šīs lietas netiek kontrolētas - tur pietiek aiziet pie sava daktera, pateikt es tā gribu - un viss notiek. Pie mums tomēr, ir jāiziet cauri ļoti garam procesam, lai ko tādu uzsāktu ... Kā arī pašnāvību skaits nemainās - jo mērķis katram savādāks (pārsvarā tas tiek darīts dēļ attiecībām). Un ja nezini manu iemeslu, tad nav ko stāstīt pasaciņas pārējiem ...
  • Samanta Kaņepe

   Samanta Kaņepe

   Madara Marta Šterna tieši tā, nezināju ka ASV tik vienkārši tas ir 😯 Šeit UK man ir pāris draugi kas ir gājuši un viņiem bija jāiet pie daktera, tad pie terapeita un pēc tam uz vēl kādām konsultācijām lai pārliecinātos ka to grib.
  • Madara Marta Šterna

   Madara Marta Šterna

   Samanta Kaņepe Šeit ir vairāk nevis grib - bet ir vajadzīgs 😊.

   ASV zinu tikai vienu dakteri - kurš pārbauda (viņš pats ir arī terapeits), un tikai tad risina šo problēmu, viņam ir savas tehnikas, ko un kā darīt - un pamazām rodas arvien vairāk dakteri, kuri seko viņa tehnikai, jo tā ir ļoti efektīva, un naudu tā var labi nopelnīt.

   LV tas ir ļoti sarežģīts process, Psihiatrs -> izmeklējumi (kariotips/MRI/terapeits) -> psihologs -> RPNC (konsīlijs) un tikai tad var uzsākt šo procesu ...

   Ja mēs ejam pie privātā sektora, tad viss šis, kamēr tiec pie HRT, izmaksā aptuveni 900 eiro (tas ir apuvenais minimālais, ja tiek konstatēta dzimuma disforija diezgan ātri).
 • Alnis
 • Laura Konrāde

  Laura Konrāde

  Neizprotu... bet nenosodu... jo nav ne jausmas kā ir būt "citā ādā"...
  • Ren Dzen

   Ren Dzen

   Laura Konrāde Dzimumu disforija ir nopietna slimība, kuru jāārstē psihoterapeitam ne ķirurgam! Kādiem slimniekiem nākošajiem izdabāsim? Pedofīliem? Tie jau arī jūtas kā bērni pieaugušo ķermenī!
 • Inara Cedere

  Inara Cedere

  Nu vairs nav vìrieties un nav arì sieviete.Nabaga bezdzimuma radìjums.
  • Ren Dzen

   Ren Dzen

   Inara Cedere Hromosomas jau nemainās, paliks par bezpeņa vīrieti!
 • Kristīna Malkova

  Kristīna Malkova

  Neatbalstu šo kustību kopumā bet esmu manījusi ka starp viņiem ir ļoti daudz spēcīgu personību
  • Madara Marta Šterna

   Madara Marta Šterna

   Kristīna Malkova Spēcīgas personas rodas no piedzīvotā, un spējas to izdzīvot, pārdzīvot, un pareizi izanalizēt situācijas. Ne tikai mēs esam spēcīgas personas. Personīgi pazīstu ļoti daudz civlēciņus, ar mentālām saslimšanām, tādām kā bipolārie traucējumi, u.c. kuras traucē adekvāti dzīvot ... redzu, kā šie cilvēki cīnās, iet grūti, bet gala rezultāts ir tā vērts ... šiem cilvēkiem ir ļoti spēcīgas pesonības, jo izgājuši cauri ellei, lai tiktu pie adekvātas dzīves.

   Spēcīgā personība rodas, tad, kad mēs izejam cauri daudz grūtībām, smagām bērnības traumām, kuras rodas apsiešanas rezultātā, vai sabiedrības spiediena rezultātā. Tikai smagi strādājot ar sevi mēs varam būt patiesi laimīgi, un veidot savu personību...

   Nepakļaujoties šim sabiedrības spiedienam, rodas spēcīgas personības, personības - kuras spēj racionāli, loģiski spriest, kuri spēj tikt galā ar daudz dzīves grūtībām bez čīkstēšanas, bet ar darbiem, ar cīniņiem ...
 • Konstantin Kostjan

  Konstantin Kostjan

  О у нас начинают из мужика бабу? А што дальше будит? Детей в школу страшна отпускать . Там им тоже в голову им упаривают што это нармална голубезну.
 • Armuss Bruzuks
 • Irena Nelsone

  Irena Nelsone

  Kā katra jauna ideoloģija - viss sākas ar intensīvu propagandu un iepriekšējo vērtību sistēmu nojaukšanu..
 • Santa Dārziņa

  Santa Dārziņa

  Lai cilvēkam viss izdodas. Viņa/viņš nekautrējās un piedalās ,lai ko uzlabotu. Nevis piezīsta pilna ar botoksu un vēl visādām dranķībām,lai tik izskatītos pēc baigās dāmas,bet reāli ar laiku no tādas dāmas nekas vairs nebūs,lūpas nošļūks,krūtis nošļuks,dibens nošļuks un no skaistules ne smakas. Beidzam būt daiļdirsēji un atbalstam cilvēku. Jebkurš cilvēks ir pelnījis kādu iespēju✌️
  • Ren Dzen

   Ren Dzen

   Santa Dārziņa Tu aplaudē to, ka dzimumu disforija, kas ir garīga slimība, netiks ārstēta, bet tā vietā izdabā slimniekam?
   Kādiem garīgiem slimniekiem izdabāsim nākošiem? Pedofīliem? Tie jau arī savu slimību neizvēlas!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!