”Jāiemācās savaldīties!” Transpersonas Madaras atbilde nelabvēļiem

239 komentāri
”Jāiemācās savaldīties!” Transpersonas Madaras atbilde nelabvēļiem
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Lielu rezonansi izsaucis TV3 ekstrēmo pārvērtību šova ”Operācija: Jauna dzīve” šīs nedēļas raidījums, kurā tapa zināms, ka ceļazīmi uz cerētajām operācijām saņēmusi transpersona Madara Marta Šterna.

Ekstrēmo pārvērtību šova ”Operācija: Jauna dzīve” jaunākajā raidījumā par iespēju piedzīvot pārvērtības cīnījās simpātiskā māmiņa Sintija, kravas auto vadītāja Dace un transpersona Madara Marta, kura jau sen sapņo par dzīvi kā pilnvērtīga sieviete. Vairāk par raidījuma gaitu lasi šeit!

Iespēja uz jaunu dzīvi tika dota Madarai, un pēc raidījuma noskatīšanās skatītāji sadalījušies divās nometnēs – vieni metušies internetā kritizēt žūrijas lēmumu dzīves lielo iespēju sniegt transpersonai, otri slavējuši Madaru par drosmi un nostājušies viņas un šova veidotāju pusē.

Spraigajā diskusijā ar šova skatītājiem drosmīgi iesaistījusies arī stāsta galvenā varone Madara Marta. Viņa ne vien atgādinājusi par komentēšanas kultūru, bet sniegusi arī citu vērtīgu ieteikumu.

”Pirms izsakāt kaut ko, ko jūs nezināt, ieteiktu padomāt un paskatīties no cita skatu punkta. Ja to nespējat, tad ieteiktu vienkārši izlaist šo lieko komentēšanas laiku – netērēt to sev un citiem,” viņa iesāk.

”Pieņemu opciju, ka šova veidotāji uzstādīja savus kritērijus kandidātu izvēlei, un ar to ir jāsadzīvo… Arī es biju gatava nesaņemt pirmo vietu, bet tikai ar to, ka piedalījos, ieguvu ļoti daudz – jauna pieredze, plašāks redzesloks u.c.

Šovi tiek radīti gan skatītājiem, gan dalībniekiem. Apzinos arī to, ka jebkura ideja, raidījums, seriāls, šovs nav domāts visiem, attiecīgi – ja neinteresē, tad kālab līst tur, kur nekas neinteresē.”

Kā piemēru viņa min situāciju, kas varētu notikt dzīvē: ”Eju pa ielu, redzu veikalu, kas man nepatīk, eju iekšā un visus lamāju, ka viņi tur strādā, un ka šis veikals vispār eksistē (šinī gadījumā, ja paiesiet vienkārši garām šim veikalam, jūs pasaudzēsiet nervus gan sev, gan darbiniekiem. Nerunājot nemaz par laiku, kas tiek patērēts šādai lietai).”

Tāpat viņa paudusi, ka jāiemācās savaldīties. ”Arī man reizēm gribas izteikties, bet es kaut kā savācos, un vienkārši pasmeju par šiem “dīvāna ekspertiem”. Ja arī atbildu, tad pieklājīgi un bez rupjībām.

Turamies, savācamies un esam labāki par “dīvāna ekspertiem”, nenolaižamies līdz viņu līmenim! Ir sakāmais: “Dīvāna eksperts” spēj nolaist līdz savam līmenim, un sakaut ar pieredzi.” Tā Madara Marta.
239 komentāri