”Es paliku pilnīgi viena” – TV3 operāciju šova transpersona Madara stāsta par pirmajiem soļiem ceļā uz dzimuma maiņu

101 komentārs
”Es paliku pilnīgi viena” – TV3 operāciju šova transpersona Madara stāsta par pirmajiem soļiem ceļā uz dzimuma maiņu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Latvijā vērienīgākajā plastisko pārvērtību šovā ”Operācija: Jauna dzīve” šonedēļ kļuva zināms, ka pie iespējas piedzīvot pārvērtības tikusi 37 gadus vecā transpersona Madara Marta Šterna. Ceļš uz jauno dzīvi, kas viņai sācies jau pagājušajā gadā, iesākumā nav bijis rozēm kaisīts.

Lai arī sajūta par to, ka viņa dzīvo svešā ķermenī, TV3 šova dalībniecei bijušas kopš bērnības, pilnvērtīga apziņa iestājusies pagājušā gada vasarā, kad kopā ar psihologu tika atšķetināti vairāki notikumi bērnībā. Kopš tā laika sākās pārmaiņas, lai Madara spētu dzīvot, ne vien eksistēt.

Gada nogalē tika uzsākta hormonālā terapija, taču jau šā gada pavasarī viņa ieguva oficiālu diagnozi, lai veiktu daļēju dzimuma maiņu, kas sākās ar vārda nomaiņu.

Kā paziņojumu par vēlmi turpmāk dzīvot kā sievietei uzņēma ģimene un draugi?

Kā Madara atklāj Skaties.lv, stāsts ir visai interesants: ”Mammai ar to vispār nekādu problēmu nebija. Ar brāli man nekad nav bijusi nekāda komunikācija, līdz ar to varētu teikt, ka nekas nav mainījies.

Bērniem bija bišķiņ dīvaināk. Taču ar ģimeni saistītu problēmu nebija. Ja neskaita sievu, kura jau ar citiem džekiem tusēja.”

Savā iepriekšējā dzīvē Madara deva dzīvību trīs bērniem.

”Šobrīd es skaitos tētis, arī likumiski. Un viņi mani uztver kā tēti un sauc par tēti,” viņa skaidro un atzīst, ka bērniem neuzspiež šajā ziņā ko mainīt – tā būs viņu pašu izvēle.

Savukārt ārpus Madaras ģimenes loka paziņojums par vēlmi mainīt dzimuma tika uzņemts daudz asāk. ”Tāda lieta kā draugi man daudz nebija, bija daži paziņas un viss. Es paliku pilnīgi viena.

No iepriekšējās dzīves man palicis viens paziņa, ar kuru es šad tad sarakstot, bet tas arī viss,” klāsta Madara. Līdz ar šo soli viņai ne tikai savu dzīvi un identitāti, bet arī draugu loku atkal nācies būvēt no pašiem pamatiem.

Iemeslu, kādēļ paziņas no Madaras novērsušies, viņa nav centusies izzināt un izturējusies pieņemoši. ”Es sapratu, ka cilvēki ir dažādi, katram ir savi uzskati, un nav ko uzbāzties. Ja cilvēki negrib draudzēties, uzbāzties nevajag.”

”Jāiemācās savaldīties!” Transpersonas Madaras atbilde nelabvēļiem

Madara uzsver, sākot jauno dzīvi, viss ir izvērties pat daudz veiksmīgāk nekā iepriekšējā dzīvē: ”Jaunā dzīve pati par sevi man ir ļoti daudz ko devusi. Man tagad ir parādījušies draugi, paziņas – apkārt ir vesels bars cilvēku.

Šī gada laikā esmu iemantojusi vairāk draugu nekā iepriekšējā dzīvē kopā bijis.”

Madara spriež, ka, visdrīzāk, tas noticis tādēļ, ka beidzot viņa var būt pati – bez izlikšanās un noslēgšanās sevī, jo ļaudīm svarīgi, ka viņiem pretim ir īsts cilvēks, nevis tāds, kurš spēlē to, kā patiesībā nemaz nav.

101 komentārs