Astoņu bērnu mamma Karīna atklāj, kā kuplajā ģimenē norit mācīšanās Covid-19 ierobežojumu laikā

10 komentāri
Astoņu bērnu mamma Karīna atklāj, kā kuplajā ģimenē norit mācīšanās Covid-19 ierobežojumu laikā
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Kamēr daļa vecāku sūrojas, ka produktīvi strādāt no mājām un paralēli veltīt uzmanību savām skolas vecuma atvasēm nav nekāda medus maize, TV3 šovā ”Operācija: Jauna dzīvē” iepazītā rīdziniece Karīna Ceriņa, kura ir mamma astoņiem bērniem, nemaz nežēlojas.

Jaunais gads 33 gadus vecās rīdzinieces Karīnas Ceriņas ģimenē iesācies pacilātā noskaņojumā. Tomēr nelielas izmaiņas ģimenes ikdienā ieviesuši valdības lēmumi par mācību procesa organizēšanu Covid-19 ierobežojumu laikā.

Vairāk par to, kā Karīnai klājas mēnesi pēc šova noslēguma, lasi šeit!

Kā Skaties.lv atklāj Karīna, viņas vecākais bērns – 14 gadus vecais dēls – aizvadītājā gada nogalē sāka mācīties attālināti un mammai lielas rūpes nesagādā. ”Vecākais dēls ir patstāvīgs, viņš ar visu tiek galā pats,” astotās klases skolnieku paslavē Karīna.

Arī par vecāko meitu, kura mācās sestajā klasē, TV3 šova dalībniecei raižu nav.

”Tagad no pirmās līdz ceturtajai klasei ziemas brīvlaiks pagarināts līdz 25. janvārim, kas nozīmē to, ka bērniem būs jāmācās vasarā,” saka Karīna.

Savukārt pirmsskolas vecuma atvases jaunā sieviete katru darbadienu turpina vest uz dārziņu.

”Atbraucot mājās, es varu palīdzēt un atbalstīt vecāko meitu, ja viņa kaut ko ar mācībām nesaprot,” stāsta Karīna.

Lai gan jaunais mācību modelis Karīnas atvašu sekmes būtiski nav iespaidojis, māmiņa neslēpj, ka viņas bērni dotu priekšroku mācībām klātienē: ”Bērni grib iet uz skolu, jo tur ir draugi. Un informāciju, ko skolotāja stāsta, klātienē ir vieglāk uztvert nekā caur video. Tagad viņiem ļoti daudz ir jāmācās un jāapgūst patstāvīgi.”

”Mēs, vecāki, saviem bērniem esam otri skolotāji, jo ir jāsēž klāt un vajadzības gadījumā bērnam jāskaidro. Tas nav tik vienkārši kā tad, kad viņš katru dienu dodas uz skolu un mācās klātienē,” spriež Karīna.

Līdz ar bērnu izglītošanos neklātienē daudziem vecākiem beidzot bijusi iespēja gūt lielāku skaidrību par to, ko viņu lolojums skolā apgūst.

”Man izpratne vienmēr ir bijusi. Kad bērni mācījās klātienē, vienmēr bija jāpilda mājasdarbi, un man jāizseko līdzi katram bērnam, vai viss izpildīts, un, ja kaut ko nesaprot, tad meklējām informāciju.

Pa šiem gadiem man izpratne par to, ko viņi apgūst un ko iemācās, jau ir izveidojusies, jo atvasītes ir ar mazu gadu starpību,” tā Karīna.

Savukārt viņas pašas ikdienu piepilda rosīšanās labdarības organizācijā. Kā iepriekš izteicās Karīna, tagad tas ir ļoti aktīvi, jo daudzām ģimenītēm šajā situācijā, kas valstī iestājusies, vajadzīga palīdzība.

“Esmu tur iekšā ar sirdi un dvēseli. Ir ļoti žēl noskatīties uz tām ģimenēm, kurās bērniņi cieš. Es nevaru mierīgi naktī gulēt, ja zinu, ka kādā no šīm ģimenēm bērniņš nav paēdis. Mēs operatīvi cenšamies viņiem palīdzēt,” stāstīja operāciju šova dalībniece.