”Nebaidos nodzīvot dzīvi viena, laimīga un ar diviem sapņu prinčiem blakus.” Blondīņu šova vientuļās mammas Antras stāsts

19 komentāri
”Nebaidos nodzīvot dzīvi viena, laimīga un ar diviem sapņu prinčiem blakus.” Blondīņu šova vientuļās mammas Antras stāsts
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

”Blonde Voyage” dalībniecei Antrai šovs prasīja lielāku sagatavošanos nekā citām meitenēm. 30 gadus vecā gaišmate no Bēnes viena pati audzina divus un četrus gadus vecus dēlus. Sarunā ar Skaties.lv Antra atklāj, kā, sapņojot par laimīgu ģimeni, attapusies kā vientuļā mamma, kādiem dzīves pārbaudījumiem gājusi cauri un kāpēc dalību projektā uztver kā iespēju pāršķirt lapu jaunam sākumam savā dzīvē.

Pasaka bez laimīgām beigām

”Par mammu kļuvu salīdzinoši vēlu. Pirms tam dzīvi tvēru viegli. Pirms bērniem esmu apceļojusi ap 15 valstis, dzīvojusi Luksemburgā, Vācijā, Itālijā, Anglijā. Londonā strādāju par viesmīli greznos hoteļos, Itālijā par auklīti. Nekad mūžā neesmu dzīvojusi uz kāda vīrieša rēķina, vienmēr visu pati.

Vienā brīdī sāku just, ka gribas bērnus. Patiesībā pat nebiju pārliecināta, vai man vispār var būt bērni, jo manā ģimenē daudzām sievietēm nevar būt bērni.

Iepriekš biju piedzīvojusi attiecības, kad tiešām centāmies tikt pie bērna, bet nesanāca. Pieņēmu, ka man vienkārši nevar būt bērnu. Līdz izrādījās, ka tomēr var,” savu stāstu vaļsirdīgi klāsta Antra.

Viņa gan steidz piebilst, ka runa nav bijusi par vieglprātīgu afēru. Ar bērnu tēvu un savu topošo vīru Antra gadu sarakstījusies, pati dzīvojot Vācijā. Kad meitene atgriezās Latvijā, abi nodibināja ģimeni. Pieteicies dēliņš un ģimene izlēmusi, ka, kamēr viņš maziņš, laiks arī otrai atvasītei.

Taču dzīve ieviesusi savas korekcijas. ”Kamēr neiedziļinājāmies sevī un savās attiecībās, viss bija normāli. Nebija nekādu strīdu, biju mājās, par visu rūpējos.

Kad dēli paaugās un sāku domāt, kas mums abiem ir kopējs. Šo četru gadu laikā pat nekur kopā nebijām bijuši.
Sākām runāt, ilgi domājām, meklējām veidus, kā sadzīvot. Pat pie pāru terapeitiem gājām. Izmēģinājām visu, jo gribēju cīnīties par ģimeni. Nesanāca. Vienojāmies iet katrs savu ceļu,” stāsta Antra.

Viena bez darba, dzīvokļa un diviem bērniem pie rokas

Bērni pēc vecāku šķiršanās palikuši mammas aprūpē – tēvs jau pirms dēlu dzimšanas esot atrunājies, ka īsti nav gatavs bērniem un bērnu dēļ vien kopā palikt netaisās, tāpēc tas bijis it kā loģisks lēmums.

Kad pāris izšķīries, jaunākajam dēlam bijis nedaudz pāri gadiņam. Vīrietis palicis dzīvot ģimenes iepriekšējā dzīvesvietā, bet Antra ar abiem dēliem pie rokas stājusies savas dzīves lielākā izaicinājuma priekšā – uzbūvēt dzīvi no jauna, viena ar diviem maziem bērniem pūrā. Atspēriena punkts nebija visai daudzsološs.

”Tajā laikā man nebija darba. Tas bija ļoti grūts laiks. Bērni bija sākuši ļoti slimot, vairs nespēju ar visu tikt galā – iet uz veikaliem ar diviem maziem bērniem, gatavot visiem ēst, pat vedu vīru uz darbu un no darba ar auto, kur vajadzēja, jo man vienīgajai bija tiesības.

Kad gāju prom, man bija sajūta, ka esmu savā dzīvē viena ar diviem maziem bērniem… Un vienu lielu bērnu… Jutu, ka man tas viss ir kļuvis par smagu nastu.

Kad lūdzu, lai vīrs palīdz, saņēmu pārmetumus, ka neveltot viņam pietiekami daudz uzmanības,” stāsta Antra.

Dzīvokli atrast sievietei ar diviem bērniem izrādījies īsts izaicinājums. Apzvanīti teju visi sludinājumu piedāvājumi, bet visi, izdzirdot par maziem bērniem, paziņojuši, ka neizīrēs – apzīmēšot tapetes.

Taču Antra jau zinājusi, ka, atbrīvojoties no nospiedošo attiecību nastas, kļūs vieglāk. Galu galā, dzīvoklis atrasts caur paziņām, draugi palīdzējuši pārcelties, atrasts darbs bankā. Dzīvē var gadīties visādi – nospriedusi Antra un darījusi visu iespējamo, lai šķiršanās netraumētu dēlus.

Ne jau sevis, bet bērnu dēļ

”Man nepatīk strīdi un turēt ļaunu prātu, ticu, ka labais vairo labo. Ņemu bērnus un reizi nedēļā vedu pie bijušā vīra uz trim stundām. Protams, komunicēt pēc šķiršanās nav viegli – bijušais vīrs jau paziņoja, ka, ja atvedīšu bērnus vakarpusē, kad viņi ir niķīgi, viņš vairs viņus nepieskatīs.

Apzinos, ka, iespējams, būtu vieglāk vienkārši vienai pašai audzināt mazos un tēvam ar viņiem neuzbāzties, jo, ja vēlos bērnus aizvest pie tēva, viņi man jāaizved pašai minūti minūtē, citādi būs strīdi.

Tad sev atgādinu – ne jau sevis dēļ to daru, bet gan bērniem. Gribu, lai viņi zina, ka viņiem tomēr ir tēvs,” uzskata apburošā gaišmate.

Par spīti rūgtajai pieredzei, Antra uzsver, ka ne mirkli nenožēlo, ka izvēlējusies laist pasaulē atvasītes.

”Bērni mani ir pilnveidojuši, padarījuši vēl spēcīgāku. Viņi bija balsts, kas lika man pārstāt lidināties pa dzīvi un nolika uz zemes.

Pēdējos gadus, kad biju brīva blondīne, paspēju trīs gadu laikā padzīvot četrās valstīs. Kā man kaut kas nepatika, rakstīju atlūgumu. Pārāk viegli dzīvi tvēru. Esmu bērniem pateicīga, ka viņi nolika mani pie zemes.

Ikdienā tagad turpinu pat ar diviem bērniem cept kūkas, gleznoju, strādāju un atrodu laiku arī atpūsties. Pilnīgi noteikti neuzskatu, ka esmu vientuļā māmiņa. Bet sieviete ar diviem sapņu prinčiem blakus – saviem, no sākuma līdz galam,” tā divu dēlu mamma.

”Muļķe, nevienu ar diviem bērniem neatradīsi.”

Jaunas attiecības pēc šķiršanās Antra nav izveidojusi, taču par uzmanību sūdzēties nevar. Taču ņemt kuru katru tikai tāpēc, lai varētu teikt, ka viņai ir vīrietis pie sāniem, divu dēliņu mamma noteikti nevēlas.

”Reizēm ir dusmas uz tiem vīriešiem, ko viņi no sevis iedomājas. Aizeju uz randiņu un, ja jūtu un saprotu, ka otra randiņa nebūs – tā arī pasaku.

Un tad es dabūju dzirdēt par sevi visu iespējamo. Ka esmu muļķe, nevienu ar diviem bērniem neatradīšu. Un tad es sajūtos patiešām laimīga, ka esmu pateikusi tam cilvēkam nē,” smejas Antra.

”Tas, ka sieviete ar diviem bērniem nevienam nebūs vajadzīga, ir muļķīgs stereotips. Protams, katra sieviete atšķiras, bet es apzinos, ka meklēju vīrieti sev.

Daudzi nez kāpēc baidās, ka viņiem būs jābūt maniem bērniem tēva vietā, bet nē. Ja jau es viena esmu spējusi būt vecāku vietā.

Tajā pat laikā, es nebaidos nodzīvot dzīvi viena un laimīga, ja nebūs lemts. Tas ir labāk, nekā būt ar kādu, kurš ”piecieš”.

”Blonde Voyage” Antrai ir īpašs piedzīvojums, kam jāgatavojas nopietnāk, nekā citām meitenēm. Bērnus šajā laikā pieskata mīļa un ģimenei tuva auklīte, un Antrai tā ir iespēja atslēgties no visa, pārvērtēt visu.

”Es būtu ļoti laimīga, ja pēc šova man rastos kāda jauna iespēja dzīvē. Piemēram, radoši izpausties profesionālajā sfērā. Mana sirdslieta ir dekorēšana, gleznošana, kūku gatavošana. Tas ir tas, ko varu darīt ar sirdi un dvēseli,” gatava jaunām iespējām un jaunam dzīves posmam, lai ko tas nozīmētu, ir Antra.

Un, jā, atšķirībā no citām ”Blonde Voyage” dalībniecēm, Antrai kā vientuļajai mammai ļoti noderētu 500 eiro, kas pienākas uzvarētājai.

”Mums ar bērniem šāda summa būtu liels atspaids,” neslēpj Antra.