Mammas loma, izrādās, spēj nokausēt pat sportisko Arhipovu

3 komentāri
Mammas loma, izrādās, spēj nokausēt pat sportisko Arhipovu

Tēta nedienas Latvijā šonedēļ piemeklējušas olimpieti, bijušo bobslejistu, šobrīd Latvijas skeletona izlases fiziskās sagatavotības treneri Mihailu Arhipovu (31), kurš kopā ar sievu Salliju (29) – rīta rosmes pasniedzēju bērnudārzā un dāmu fitnesa grupiņas trenere – audzina divas meitas – sešgadīgā Loreta un četrus gadus jaunā Letīcija.

Arhipovu ģimene ir īpaša ar to, ka ik gadu Mihails vairākus mēnešus pavada darbā. Sallija neslēpj, ka viņu vīra prombūtne viņu kaitina, tomēr it arī labā ziņa. ”Viņš ir prom, un tad mēs sailgojamies. Desmit gadus esam kopā, bet tā dzirkstelīte visu laiku ir,” stāsta Sallija, uz kuras pleciem ir arī ”mājas solis” un bērnu audzināšana. ”Izbaudīs un sapratīs, cik grūti vai cik viegli tomēr mums ir,” Mihaila startu šovā Tēta nedienas Latvijā komentē Sallija un pošas piecu dienu pelnītai atpūtai. Tikmēr Miham jāievēro sievas dienaskārtība un jāpilda kundzes uzdevumi.

Kamēr mamma izbauda pirmos vientulības mirkļus, Miha ar meitām finišējis laukos, kur visa kā atliektiem galiem. Laukos, kas atrodas viens kilometra attālumā no ģimenes mitekļa Raganā, ierasti tiek svinēti svētki, cepts šašliks, audzēti dārzeņi – no pavasara līdz oktobrim tur diezgan daudz laika tiek pavadīts.

Bērnu audzināšanas ziņā Mihails izrādās stingrāks par Salliju. Viņš gan neslēpj, ka meitas, piemēram, uz mazgāšanos un zobu tīrīšanu esot jāpierunā, īpaši, ja vakara tualete iekrīt vienā laikā ar raidījumu Degpunktā. ”Tā ir dzīve, realitāte, nekur no tā neizbēgsi,” vecākās meitas vakara programmas izvēli komentē tētis. ”Lai iepazīst pasauli!” smej Mihails. Pirmā diena noslēdzas ar pasaciņu.

Foto

Otrajā dienā, kā paredz šova Tēta nedienas Latvijā noteikumi, stājas spēkā mammas dienas plāns. ”Sākumā likās baigi grūti, bet, kad sāc to darīt, tīrā ikdiena,” sarakstu komentē Miha. Rīta lielākais izaicinājums ir bizes sapīšana meitai, ko Mihails zina tikai teorētiski. ”Viņam vēl bišķi jāpatrenējas,” tēta veikumu komentē Letīcija. Tikpat piņķerīga izrādās arī zeķubikšu uzvilkšana meitai, tādēļ palīdzība tiek lūgta meitas sporta deju trenerei.

Tēta nedienu trešajā dienā stājas spēkā mammas īpašie uzdevumi – sievas vietā novadīt fitnesa treniņu un sievai sastādīt ēšanas un treniņu grafiku, nomazgāt logus un iztīrīt akvāriju, sagādāt ģimenei paša tecinātas bērzu sulas, sagādāt smiltis smilšu kastei lauku mājā un pagatavot meitenēm pankūkas.

Profesionālajam trenerim liels izaicinājums ir treniņa novadīšana amatieriem. ”Viņš laikam mūs gatavo Olimpiskajām spēlēm,” pēc treniņa smejot atzina viena no sportotājām. ”Ar to, ko šodien ”iedevu” meitenēm, Dukuri tikai iesildās,” atzīst treneris. Izrādās, arī pie Sallijas neesot viegli. Tikmēr pati Sallija Jūrmalā izbauda skaistuma un veselības procedūras, nododas krosiņam un skumst pēc ģimenes.

Sallijas uzdevumu ietvaros Mihails pirmo reizi ”dzīvajā” vēro meitas dalību deju sacensībām. ”Negribu teikt, ka gribētos raudāt, bet iekšēji bija tāda kā prieka asariņa. Tāds prieciņš, tomēr tava meita, viss tik skaisti, estētiski,” pēc sacensībām priecājas Miha.

Bērzu sulu tecināšanas tiek uzticēta kaimiņam Mārim, bet pankūkas gan jācep pašam. Miha neesot nekāds ēst gatavotājs, tādēļ padoms tiek lūgts mammai. Sākotnēji tās apmetot krīt pa zemi un vairāk atgādina “pļockas”, bet liekot lietā intuīciju, sportisko izveicību un neatlaidību, pankūkas sāk izskatīties pēc pankūkām, un arī piektais darbiņš paveikts!

”Pirms raidījuma es domāju – ko viņa tur visu laiku saka, ka grūti, ir nogurusi, es domāju – gan jau nekā tur nav. Bet uz savas ādas to visu izbaudot, ir nogurums, teikšu atklāti. Es nezinu, kā viņa visu ziemu tā ņemas, bet man jau tagad ir nogurums,” Tēta nedienu Latvijā piektajā dienā atzīst Mihails Arhipovs.

”Slogs jādala uz pusēm, tad arī būs vieglāk dzīvot, būsim tuvāki, saticīgāki, mīļāki,” šova noslēgumā secinājis Miha. Viņš ģimenei godam nopelnījis 500 eiro vērtu braucienu ar Tallink. Vēl kāds ieguvums – Tēta nedienas Latvijā Mihailam ļāvušas vairāk satuvināties ar meitiņām.

Video

TOP komentāri

  • Armis
  • Raganiņa no Raganas
    0 0 0

    Raganiņa no Raganas

    Jā, tikai žēl, ka visu raidījuma laiku nevienu reizi neizskanēja vārds jeb vietas nosaukums Ragana. Krimuldas domes nosaukums parādījās vizuāli, bet joprojām tika teikts Sigulda.
  • fui

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl