Komentāri

Red Bull, DC un Element – dažs labs, iespējams, visus šos zīmolus nemaz nav lietojis visā savā dzīvē, bet viņam tie ir sponsori. Savā jomā šis jaunietis ir uzņemts profesionāļu rindās, turklāt viņš ir pirmais no mūsu valsts, kam tas izdevies. Istabas vidū šoreiz tika sēdināts jaunietis, kurš nesen uzņemts skeiteru profesionāļu aprindās. Iepazīstinām ar Madaru Apsi!

Mamma ar viņu lepojas, jo ir pabeigta i’ augstskola, i’ arī iztika tiek pelnīta ar dēla sapni. Man blakus interviju sērijā Istabas vidū šoreiz sēdās Latvijas skeitborda dievs Madars Apse.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Kā parasts puisis no tik miniatūras valstiņas kā Latvija, turklāt ne no Rīgas, bet pilsētas, kurā dzīvo knapi 40 tūkstoši iedzīvotāju, var sasniegt virsotni tādā jomā kā ekstrēmais sports?

Vajag censties, neatlaidīgi darīt, tiekties uz saviem mērķiem. Mans mērķis bija skeitot tikpat labi, kā to darīja mani elki, kuru video bērnībā skatījos. Daudzi no tiem nāca tieši no Kalifornijas. Sākumā, lai vispār tiktu kaut kādu komandu sastāvos, man vajadzēja sevi parādīt. Braukāju uz sacensībām, rādīju trikus un paralēli tam vēl tepat Rīgā filmēju savus videoklipus, skeitojot ielās un taisot visādus manevrus uz maliņām, trepēm un trubām. Piesaistīju menedžera uzmanību, un 2008. gadā mani paņēma Eiropas komandā. Tālāk jau viss viegli, vienkārši jāturpina tas, ko līdz šim esmu darījis, – skeitot pa pasauli, taisīt video, bildes, popularizēt sevi. Teikt “jā!” visām intervijām. (Smaida.)

Manuprāt, jaunu skeiteri “bīda” jaunības maksimālisms. Kurā brīdī Tu saprati, ka iesi līdz galam?

Tas bija 2008. gadā, kad aizbraucu uz “sačiem” Šveicē. Tā bija kāda trešā reize, kad dzīvoju ar Element Eiropas komandas čaļiem vienā viesnīcā. Tad komandas menedžeris pienāca klāt un teica: “Madar, mēs gribam Tevi savā komandā!” Ļoti skaidri atceros to dienu, un likās – ko!? Man maksās par to, ka es skeitoju? Tajā gadā biju pieteicies universitātē Barselonā un šķita – bāc, kāpēc es to izdarīju!? Bet arī augstskola savu labumu ir devusi.

Foto: no Madara Apses personīgā arhīva

Foto: no Madara Apses personīgā arhīva

Augstākā izglītība, pelni naudu ar savu sapni – mamma noteikti lepojas!

Jā, mums bija pasākums Rīgā, Teātra bārā, kur mēs atzīmējām mana PRO dēļa izlaišanu, un tur mamma bija sagatavojusi 15 minūšu garu runu ventiņu valodā. Emocijas sita augstu vilni – bija dzīvā mūzika, visi dejoja.

Es saprotu, ka pierādījums Tavam PRO statusam ir savs “signature” dēlis. Tu vari izstāstīt vienu aizņemtāko dienu savā dzīvē!?

(Smaida.) Man parasti prasa vienkārši vienu dienu manā dzīvē, bet, ja aizņemtāko, teikšu tā: pamostos četros no rīta, mani aizved uz lidostu, tad kaut kādas divas stundas jālido līdz kaut kādai Vācijai, Francijai, Londonai vai arī stundu līdz Zviedrijai, un tad 12 stundas uz Kaliforniju. Aizeju paēst, pēc tam “pa taisno” uz Element ofisu, kur ir jāparaksta kaut kādi 400 plakāti, “jānofočē” portrets, ko beigās viņi izprintē kā kartonu. Tad es varbūt bišķiņ paguļu, atkal ceļos sešos un dodos uz skeitparku, kur man jāuzfilmē kaut kas tāds, kas atšķiras no citu skeiteru snieguma. Dienu pēc tam es atkal lidoju atpakaļ uz Latviju. Ir bijis tā, ka Kalifornijā esmu tikai divas dienas, kur man jāuzfilmē vienas minūtes triku kombinācija. Tas man prasa kādas 3 stundas, 18 stundu lidojums vienā virzienā un 20 stundas atpakaļ. Pēc tam nekas nebeidzas, bet lidoju tālāk uz Dubaiju, Krieviju vai kur nu tajā brīdī nepieciešams.

Tev kaut kādā brīdī pulkstenis nešķiet lieks?

Lieks nešķiet, bet ir interesanti paskatīties no cita skatupunkta, kā ķermenis funkcionē. Laiks tajā brīdī varbūt neliekas tik svarīgs, bet tad vairāk strādā tas bioloģiskais ķermeņa laiks, pie kā ir jāpierod. Tajā pašā laikā “simts punkti” tas mani kaut kā ietekmē un atstāj pēdas, bet, paskatoties uz stjuartiem, viņi lido desmit reižu vairāk nekā es. Visu var savienot! Es uzskatu, ja 20 stundās var tikt līdz Kalifornijai vai Ķīnai, vai Austrālijai, tas ir jāizmanto. Pirms 50 gadiem tas nebija iespējams. Pat pirms 20 ne.

Foto: no Madara Apses personīgā arhīva

Foto: no Madara Apses personīgā arhīva

Cik ilgā laikā paiet tā bijība – bāc, jāiet atkal uz skeitparku! Es kritīšu, sasitīšos…

Ja Tavs jautājums bija, vai ir bailes iet skeitot!? Nē, nekādā gadījumā! Bailes ir sēdēt mājās un to nedarīt, jo tas ir tas, kas “noēd” mani no iekšienes. Tagad man grafikā ir paredzēts vesels mēnesis bez skeitborda, tikai ar fizisko slodzi treniņzālē, un tas mani biedē, jo es gribu skeitot! Es nevaru neskeitot! Es to daru jau kopš 2001. gada, no 11 gadu vecuma.

Skeitbords ir visa Tava dzīve, bet – vai ir kaut kas vēl bez tā, ko dari? Kaut kādi hobiji – pavārmāksla, meitenes, slepus kaut kur ķīlē vāģus?

Pēdējā laikā man patīk muzicēt! Tā kā es kļuvu par Element komandas profesionāli, viņi man iedeva dēli un uzdāvināja jaunu ģitāru. Un, ja jauna ģitāra, jāmācās beidzot spēlēt. Cenšos arī uzstāties kaut kur. Tajā manā pasākumā Teātra bārā arī sanāca.

Tev ir arī savas dziesmas?

Es pats nedziedu. Tur ļauju izpausties cilvēkam, kurš ar to nodarbojas, es tikai mazliet ģitāru piespēlēju. Vēl māsīca un cits “čoms” dod pa bungām vaļā. Grupa saucas Kulaki! Būs jaunā sensācija! (Smaida.)

Ņemot vērā, ka daudz braukā apkārt, sanāk, ka pārvietojies arī daudz ar “busiņiem”. Kas parasti ir tas, ko Tu ņem benzīntankos?

Riekstus, ūdeni! Cenšos no šokolādēm izvairīties.

Neesi kritis uz našķiem!?

Protams, ka esmu, bet negribu tos ēst pārāk daudz, jo nav veselīgi.

Pats arī gatavo kaut ko?

Jā! Uztaisu griķus vai dārzeņus, lasīti vai malto gaļu. Šo un to! Piemēram, kad Barselonā dzīvojos, taisīju pastu “Carbonara” un “chicken carry”. Visu kaut ko!

Foto: no Madara Apses personīgā arhīva

Foto: no Madara Apses personīgā arhīva

Kurš melo labāk – sievietes vai vīrieši?

(Domā.) Ēēē… Sievietes!? (Skaļi smejas.) Es nezinu! Nevar pateikt, kurš melo labāk, jo cilvēki to dara dažādi. Sievietes to varbūt dara labāk, ja viņas melo vīriešiem, bet, ja savā starpā, tad ne tik labi. Un vīrieši tāpat. Nezinu, tiešam nezinu, kurš to dara labāk. Varbūt Tu pateiksi pareizo atbildi?

Nav pareizās atbildes, bet pēc Tavas atbildes var noprast, ka savam dzimumam samelot ir grūtāk nekā pretējam!

Nu, jā, kaut kā tā!

Kur Tu gribi aizbraukt tajā brīdī, kad viss ir apnicis? Un tikai nesaki, ka uz skeitparku!

Kad viss ir apnicis, es varētu braukt uz mežu un tur vienkārši sēdēt, līdz viss sāk atkal patikt!

Tieši nesen skatījos video, kur pa Ķemeru purvu bradā, tāpēc gribu jautāt, vai mežs/purvs ir tā vieta?

Mežs un pludmale. Ļoti forši ir staigāties gar Latvijas krastu kilometriem un kilometriem tālu. Varbūt tad, kad man viss būs apriebies, iešu lielā pārgājienā pāri visai Ķīnai un audzēšu garu bārdu.

Savu viesi neviens neliks pie sienas vai stūrī. Ar runātāju jārēķinās, viņam jādod telpas brīvība. Arī Opra savus viesus mēdz uzņemt un nosēdināt angāra vidū. Tas tāpēc, lai ir plašas telpas sajūta un nebūtu klaustrofobisku blakusefektu. Tāpat arī es savus intervējamos turpmāk likšu Istabas vidū.

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl