Liela daļa valstu paziņo, ka uz 2021. gada ”Eirovīziju” sūtīs tos pašus 2020. gadam izvēlētos mūziķus

1 komentārs
Liela daļa valstu paziņo, ka uz 2021. gada ”Eirovīziju” sūtīs tos pašus 2020. gadam izvēlētos mūziķus
EUROVISION.TV

Pēc tam, kad negaidīti atcelts 2020. gada ”Eirovīzijas” koncerts, tiek aktīvi spriests, ko darīt ar māksliniekiem un numuriem, kuri tika izvēlēti, lai pārstāvētu savas valstis konkursā. Ir izlemts, ka dziesmas, kuras tika izvēlētas 2020. gada koncertam, diemžēl 2021. gadā tajā sacensties nevarēs. Dalībvalstīm šobrīd tiek piedāvāta opcija nākamā gada konkursam izvirzīt to pašu mūziķi ar jaunu dziesmu. Desmit valstis šo iespēju izmantojušas, Latvija pagaidām nav to starpā.

Kā savos paziņojumos uzsvēruši konkursa organizatori, ir ļoti grūti izlemt, kā un pēc kādiem principiem notiks nākamā gada dziesmu cīņa. Tiek spriests par to, vai nākamā gada festivāls varētu notikt Roterdamā, kā bija plānots šogad.

Taču tas, kas izlemts skaidri – šogad izvirzītās dziesmas tajā nepiedalīsies, jo konkursa noteikumi paredz, ka ”Eirovīzijas” 2021. gada konkursa dziesmas nedrīkst būt pieejamas pirms 2020. gada septembra.

Kā alternatīva tiek piedāvāta iespēja saglabāt izvirzīto mākslinieku, kas nozīmē, ka mūziķis, Latvijas gadījumā Samanta Tīna, nākamajā gadā piedalītos ”Eirovīzijā” ar jaunu dziesmu.

Šobrīd paziņots, ka ir divas opcijas – apstiprināt to, ka šogad izvēlētais mākslinieks pārstāvēs valsti 2021. gada konkursā ar jaunu dziesmu, vai arī nākamgad izvēlēties jaunu mākslinieku.

Desmit valstis jau paziņojušas – viņi uz 2021. gada ”Eirovīziju” sūtīs 2020. gada konkursam izvēlētos māksliniekus ar jaunu dziesmu. Latvijas vārds nav šo 10 skaitā.

To, ka šogad izvēlētie mūziķi piedalīsies konkursā nākamgad, apstiprinājušas: Azerbaidžāna, Beļģija, Bulgārija, Gruzija, Grieķija, Izraēla, Spānija, Šveice, Nīderlande un Ukraina.

Latvija pagaidām nav paziņojusi, vai Samanta Tīna tiks sūtīta uz 2021. gada ”Eirovīziju” vai arī meklēsim citu mākslinieku.

Kā uzsver ”Eirovīzijas” organizatori, 2021. gada konkurss būs neparasts, jo pirmo reizi tā vēsturē daļa dalībnieku zināmi jau gadu iepriekš.