Lauku sētas uzvarētājs Zigis gaida pavasari, lai iemēģinātu šova galveno balvu

2 komentāri
Lauku sētas uzvarētājs Zigis gaida pavasari, lai iemēģinātu šova galveno balvu
LNT Publicitātes foto

Jau pagājušā gada novembra vidū noslēdzās realitātes šovs Lauku sēta, kurā uzvarēja talsinieks Zigurds Bērzkalns un savā īpašumā ieguva Zetor 90 zirgspēku traktoru. Portāls Skaties.lv nolēma painteresēties, kā lauksaimniekam klājas pēc šova, un vai ir izdevies ar jaunieguvumu jau veikt pirmo lauku darbus.

“Kad saņēmu šovā vinnēto traktoru, visi rudens sezonas darbi jau bija apdarīti, tāpēc tagad tikai tādi pagaidu darbiņi ar spēkratu veikti, piemēram, malkas vešana un tādā garā. Varu teikt, ka tā īsti vēl to neesmu nomēģinājis,” stāsta Lauku sētas uzvarētājs Zigis. Viņš atzīst, ka nav pat sanācis ne kaimiņiem izpalīdzēt, ne arī kādu skaudību no viņiem izjust, jo visiem tuvākajiem, kas apriņķī dzīvo, ir pašiem sava tehnika, ar ko strādāt.

Pilnajā vārdā viņš ir Zigurds Bērzkalns – nāk no Talsiem un ikdienā strādā gan par saimniecības daļas vadītāju vienā no vietējām skolām, kā arī par apsargu. “Lai ar tādu agregātu brauktu, sākumā daudz kas jāizpēta un jāapgūst – kādu dzesēšanas šķidrumu nepieciešams iegādāt, jāizvēlas labākā eļļa, tas viss ir ļoti svarīgi!” Lauksaimnieks atzīst, ka jaunā traktora standarti atšķiroties no tās tehnikas, kas viņam pašam jau atrodas īpašumā. “Šo to vajadzēja pārskrūvēt un pārtaisīt, lai varu kabināt klāt to, kas jau man pašam bija. Pieliku aizmugurē arī lukturus, dīvaini, ka šim modelim tādu jau nebija iepriekš.”

Zigis atzīst, ka ikdienā traktoru tur garāžā, nevis publiskai apskatei. “Tagad uz garāžu sanāk iet vēl biežāk nekā ierasts,” smej Lauku sētas uzvarētājs. Viņš ar nepacietību gaidot pavasara darbus, kad jauniegūto spēkratu varēšot likt lietā.

Uz jautājumu par to, vai ir jūtama kāda atpazīstamība pēc šova, viņš atbild, ka visi tie, kuri viņu pazinuši, paspējuši jau apsveikt pirmajās dienās pēc fināla. “Dažreiz varbūt kāda sieva savam vīram veikalā iegrūž dunku mugurā, sak, skat, kas tur! Nesen trīs puikas paprasīja autogrāfu. Es viņiem atbildēju – pierakstīt ir, kur!? Neesot paņēmuši, gribēja tikai paākstīties,” smaida Zigurds, taču nenoliedz, ka dažkārt arī nepazīstami cilvēki pienākuši apsveikt ar uzvaru un izteikuši novēlējumus nākotnei. “Arī sociālajos tīklos nāca daudz apsveikumu, uz kuriem visiem es atbildēju. Cik atceros, neviens nepalika bez mana “paldies”!” Nu tad jau gaidīsim pavasari un mēģināsim noskaidrot, kā jaunais lauksaimnieka ieguvums strādā uz lauka.

2 komentāri