Traģisks dzimtas likteņstāsts un dzīve vīzijās jau no astoņu gadu vecuma. ”Lauku sētas” malā stāvētāja Dzintara stāsts

Zane Dumbre

Autors: Zane Dumbre

''Skaties Izklaide'' redaktore

4 komentāri
Traģisks dzimtas likteņstāsts un dzīve vīzijās jau no astoņu gadu vecuma. ”Lauku sētas” malā stāvētāja Dzintara stāsts
Toms Norde/Skaties.lv

Par vienu no intriģējošākajiem ”Lauku sētas” dalībniekiem pēc pirmās sērijas noteikti var dēvēt Dzintaru Bumbieru. 35 gadus jaunais vīrietis no Dundagas pagasta Nevejas turējās savrup no dalībnieku intrigām un neslēpa, ka šova notikumus jau redzējis vīzijās. Sarunā ar Skaties.lv Dzintars atklāj savu dzīvesstāstu un pastāsta par īpašajām spējām.

”Lauku sētas” gaita – vīzijā jau ierakstīta

”Kopš astoņu gadu vecuma man jau rādās šis tas interesants, ko neredz citi. Es redzu dažādu notikumu gaitu uz priekšu.

Lielākoties tie ir nelaimes gadījumi, lietas, kas notiks ar man tuvajiem cilvēkiem,” sarunā ar Skaties.lv atklāj Dzintars.

Taču ”Lauku sētas” laiks bijis unikāls pat viņam.

”Tik izteikti vīzijas vēl nebiju redzējis. Principā pirmās nedēļas redzēju visu, kas notiks šovā punkts punktā,” tā Dzintars.

Sākumā savu īpašo spēju dēļ Dzintars šovā iemantojis dīvainīša statusu. Taču tad, kad viņa pareģojumi sākuši piepildīties, komanda sākusi ieklausīties. Dzintars pat vienubrīd juties tik pašpārliecināts, ka centies izaicināt likteni un panākt, ka viņu nosēdina uz izbalsošanas strīpas.

”Biju drošs, ka pupiņu šķirošanā vienalga vinnēšu,” vīzijām uzticējies Dzintars.

”Skolas laikā sapratu, ka nedrīkstu runāt.”

Savu īpašo spēju dēļ Dzintars jau no bērnības bijis malā stāvētājs, jo apzinājies – citi var nesaprast.

”Skolas laikā, apmēram 12 gadu vecumā, sapratu, ka nedrīkstu runāt. Ja es atvērtu muti, tas būtu tā, it kā runā 60 gadu vecs cilvēks.

Un man ir vajadzīgs ļoti ilgs laiks, lai atvērtos un izpaustos.

Vienmēr esmu bijis maliņā, tostarp ”Lauku sētā”. Jā, izskatās, ka mani šovā apceļ, taču tā dēļ nejūtos kā zaudētājs. Tā ir mana iespēja redzēt to, cik cilvēki ir riebīgi,” tā Dzintars.

Šovā viņš ātri vien tika pie iesaukas ”zvērs”. Dzintars to neuzskata par apvainojumu – viņam pašam šis vārds izsprucis, un šova kolēģi to steiguši izmantot, lai pavilktu noslēgto vīrieti uz zoba.

”Zvērs ir kas tāds, kas mīt mūsos visos, taču reti kurš māk šo zvēru kontrolēt. Tā ir emociju kontrole, spēja saņemt sevi rokās,” stāstu par mūsu visu iekšējo dzīvnieku ieskicē Dzintars.

Četri brāļi, trīs traģiski likteņi

Dzintars šovā sevi piesaka kā bezdarbnieku, kurš Dundagas novada Nevejas ciemā kopj mātes dāliju dārzu un organizē ekskursijas. ”Principā ikdienā es dzīvoju tēvam uz kakla,” pats par sevi ironizē vīrietis.

Tiesa, stāsts par dzīvošanu ”tēvam uz kakla” slēpj skaudru dzimtas likteņstāstu. ”Ar dalību ”Lauku sētā” gribu pierādīt savam tēvam, uz ko esmu spējīgs un pārliecināt viņu, ka var dot saimniecības vadības grožus manās rokās,” tā Dzintars.

Ģimenē viņi bijuši četri brāļi. Dzintars ir otrs jaunākais. Pārējo trīs brāļu stāsti ir ar skumjām beigām. Šai saulē palicis tikai jaunākais, kurš šobrīd atrodas ieslodzījumā, taču Dzintars viņu sauc par vienīgo cilvēku, kas saprot un uzklausa.

Vecākie brāļi bijuši labi cilvēki, kuru dzīves beigušās traģiski, jo jaunie vīrieši, nespējot saskatīt savu vietu pasaulē, pamazām zaudējuši pašvērtību, ieslīguši depresijā un izvēlējušies aiziet no dzīves.

”Vecākais brālis gribēja būt līdzvērtīgs tēvam saimniecībā, taču tēvs nekad nedeva tādu iespēju. Brālis allaž jutās kā vergs.

Otram vecākajam bija unikālas darbaspējas, taču arī viņu nenovērtēja. Viņš pakārās.

Brāļiem pakāpeniski zuda pašvērtējums. Viņi mēģināja sevi atrast citur, taču nekur nejutās laimīgi. Neredzot dzīves jēgu, viņi nonāca depresijā,” skarbo ģimenes stāstu iezīmē Dzintars.

Ļaunu vēstoša nākotnes vīzija

Kā skumji nosmejas Dzintars, par viņa ģimeni un tās izpostītajiem likteņiem varētu sarakstīt romānu. Dokumentālā filma jau uzņemta – 23. augustā pirmizrādi piedzīvoja režisora Gunta Bojāra filma ”Vīrietis un dālijas”.

Tajā atklāts stāsts par Dzintaru, kurš pēc mātes nāves cenšas tikt galā ar mantojumu – milzīgu dāliju kolekciju, kam mamma bija veltījusi pusi savas dzīves. No vienas puses viņš ir devis solījumu par dālijām rūpēties, no otras puses – aiz dālijām stāv viņa paša dzīves rūgtums.

Jā, dzīve Dzintaram nav bijusi viegla, bet ”Lauku sēta” bijis labs piedzīvojums. Šovā iegūti draugi, kuru vārdus gan Dzintars vēl nevēlas nosaukt – kas zina, vai, skatoties šovu, neatklāsies, ka šie ļaudis spēlējuši teātri.

Skaties.lv intervēja Dzintaru 13. septembra vakarā īsi pirms ”Lauku sētas” piektās sezonas pirmizrādes. Intervijai noslēdzoties, novēlam patīkamu šova skatīšanos, un šajā mirklī Dzintara noskaņojums mainās.

”Ziniet, man ir viena vīzija, ko jums varu pastāstīt. Šī 13. septembra sērija būs vienīgā ”Lauku sētas” sērija, ko es redzēšu.

Zinu to pēc savām vīzijām, un tā kā manas vīzijas nemelo, tas mani biedē. Redzēsim, kas notiks,” uz šādas nots Dzintars noslēdz interviju.

TOP komentāri

 • Kniede
  +31 +27 -4

  Kniede

  Dīvains, bet interesants tēls, labāk skatos uz šito nekā to prasto Aiju. Lai veicas!
 • Kate
  +19 +18 -1

  Kate

  Es par Dzintaru, ļoti interesants personāžs! Kā var noprast no raksta, tālu tiks, ja jau runā par nedēļām...
 • liek padomāt
  +12 +11 -1

  liek padomāt

  Sanāk, ka tēvs pats savus dēlus līdz pašnāvībām noveda? Un trešais dēls tik viegli par to visu ar presi runā? Ko tas tēvs domā, vai tiešām nav sapratis, ka jāmaina atttieksmi? Kas notiek tajā ģimenē?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl