43 komentāri
Skandāls: vai ”Lauku sētas” zvaigzne apkrāpusi bērnudārza māmiņas? Vitas atklāts stāsts
Privātais arhīvs

Trešdienas, 3. janvāra, vakarā sociālos tīklus strauji pāršalca vairāku sieviešu sūdzības. Kādas bērnudārza grupas māmiņas publiski ziņo, ka viņas it kā apkrāpusi ”Lauku sētas” zvaigzne Vita Taube, sabojājot Ziemassvētku pasākumu bērniem. Sarunā ar Skaties.lv Vita izskaidro, kas īsti noticis.

Vecāki: Mēs neesam vienīgie, kurus Vita apkrāpusi

”Svētki ir pagājuši, taču mūsu bērnudārza grupiņas svētkus sabojāja kāds uzņēmums, par kuru klusēt vairs nav vērts, jo nekādu kompromisu panākt neizdodas.

Tātad, atsaucoties uz kādu no ”Facebook” reklāmām, mēs, māmiņas no kādas bērnudārza grupiņas, nolēmām pasūtīt Ziemassvētku vecīti. Noteikums bija, ka jāpasūta ar visām paciņām. Ok, pārskaitīti 120 eiro uz firmas kontu, viss oficiāli, ar izrakstītu rēķinu.

Pienāk pasākuma diena, taču Vecītis neierodas. Tiek saņemta informācija no uzņēmuma pārstāves, ka Vecītis ir cietis ar autoavārijā! Nejauka situācija, taču gadīties var visādi. Tiek nolemts, ka kāds no vecākiem dodas pakaļ paciņām, taču tad uzzinām, ka paciņu nemaz nav! Paldies ātri reaģējošiem vecākiem, paciņas tiek sagādātas pašu spēkiem 20 min laikā!

Izrādās, ka situācija ir daudz nepatīkamāka – Vecītis avārijā nav cietis, viņam nemaz neesot samaksāts, pats sēž auto pie kāda no mikrorajona veikaliem, uz kuru tikai nejaušības pēc ir devušies vecāki pēc jaunajām paciņām. Vecītim pat nebija ne jausmas uz kādu bērnudārzu ir jādodas!

Pēc Vecīša vārdiem, šī nebija vienīgā eglīte, par kuru viņam netika samaksāta nauda. Ok, svētki izglābti, bērni priecīgi, taču uzņēmuma pārstāve atsakās atdot naudu par pakalpojumu, par kuru esam samaksājuši, taču neesam saņēmuši!

Uzņēmums nav nekāds ”kaktu kantoris”, tas ir gana zināms – ”Jump In” studija ar visu Vitu Taubi priekšgalā! Jā, tā pati, kuru šovasar varēja vērot TV ekrānos un pēc tam dažādos portālos publicēja stāstu par to, kā esot agrāk apkrāpta.

Diemžēl Vita nemaz nejūtas vainīga un šobrīd izdomā dažādas atrunas par to, kāpēc nevar naudu atdot. Šobrīd ir iesniegts iesniegums policijā!” ar šādu vēstījumu pie tautas un medijiem vērsušās māmiņas.

Sievietes aicina nevienu neielaisties nekādās darbībās ar Vitu un piebilst: ”Mēs zinām, ka neesam vienīgie, kurus viņa ir apkrāpusi!”

Vita: Bērni nekādi necieta, ar vecākiem panākts kompromiss

Skaties.lv sazinājās ar Vitu, kura šo ažiotāžu uztver ar skumju smaidu – esot jau gaidījusi. Visas problēmas sākušās decembrī, kad Vitai radušās aizdomas, ka firmas administratore veic nelikumīgas darbības.

”Uzņēmuma administratorei manā prombūtnē biju izgatavojusi firmas bankas karti uz viņas vārda, studijas tālāko lietu kārtošanā visi norēķini caur privāto kontu no uzņēmuma puses netika akceptēti.

Vita

Diemžēl man bija jādodas prom uz ārstēšanos, jo nebiju darbspējīga. Divas nedēļas mocījos sāpēs un pavadīju daļējā gultas režīmā un vēlāk sekoja rehabilitācija, lai spētu atgriezties. Studijai tajā laikā nodarīti lieli zaudējumi.

Pazudusi nauda un dažas mantas, dzēsti e-pasti, slēpti dažādi saraksti/grafiki, tajā skaitā ar visiem izbraukuma pasākumiem, kas bija paredzēti decembrī,” tā skaidro Vita.

Nav pirmā reize, kad Vita tik nežēlīgi apkrāpta biznesā. Lasi šeit!

Viņa uzsver, ka nevēlas atklāt visas detaļas, lai netraucētu izmeklēšanai, taču Vita nejūtas vainīga, un, kas svarīgākais, neviens, ieskaitot bērnudārza bērnus, šajā jezgā nemaz nav cietis.

”Īsumā stāsts ir tāds. Tās dienas rītā uzzināju, ka administratore uz šo dienu sarunājusi trīs pasākumus. Tā kā firma principā bija apzagta, ierados Rīgā ar Salaveci un diviem eiro kabatā.

Divus no sarunātajiem pasākumiem izdevās lieliski novadīt, par spīti visam, bet ar trešo radās problēmas.

Jā, mums ar Salaveci pa ceļam tiešām notika nelaime. Un, jā, mums burtiski pietrūka naudas paciņām,” skaidro Vita.

Tomēr viņa nepadevusies un nevēlējusies atteikt pasākumu – abi ar Salaveci piestājuši pie kāda no veikaliem, un Vita apzvanījusi teju visus draugus un paziņas, lūdzot aizdot naudu, par ko nopirkt paciņas bērniem.

Galu galā, panākts kompromiss – bērnudārza vecāki paši atbraukuši pakaļ Salavecim un arī paciņas nopirkuši paši.

Vita

”Salavecis pēc tam teica, ka viss noticis ļoti jauki – bērnudārzā izdevies sirsnīgs un skaists pasākums. Bērni no šīs situācijas nekādi necieta, kas ir galvenais. Vecākiem es atvainojos, vienojāmies, ka atdošu visu naudu par pasākumu, kas man, protams, būs jādara no savas kabatas, jo firma ir apzagta – kontā trūkst apmēram sešu tūkstošu.”

Vitai skumji, ka māmiņas tomēr izlēmušas par labu šai netīrās veļas mazgāšanai internetā. ”Padomājiet – ja es tiešām būtu tāda zagle, par kādu mani uztaisa, es sen dzīvotu villā Havaju salās, nevis te atgrieztos un mēģinātu visu sakārtot.

Tas, ka neeju uz kontaktu, ir pilnīgi meli – man saglabātas visas sarakstes ar šīm māmiņām, kuras nepubliskošu, jo rit izmeklēšana. Bet viņas zina, par ko runāju.

Īpaši aicinu būt atsaucīgus savu uzņēmuma vadītājus un lūgt Dievu, kaut nenāktos piedzīvot to, ko šobrīd nākas man – jau zināms, ka par visu atbild uzņēmuma vadītājs (arī tad, ja reāli nav klāt konkrētiem notikumiem), jo reālos vainīgos neviens nemeklē. “Raganu medības’’ viduslaiku stilā vienmēr ir bijis vieglākais ceļš.

Šobrīd notiek tas, kas bija paredzams, – darbinieki izmantoja manu pagātnes pieredzi un uzticību, lai uz mana vārda noveltu visas nelikumīgās darbības,” skumji secina Vita.

TOP komentāri

 • arī Vita
  +51 +47 -4

  arī Vita

  Kā gan vienam cilvēkam var tā neveikties? Visu laiku viņu apkrāpj pašas pieņemti darbinieki, visu laiku visādi nesmukumi - var jau gadīties, ka cilvēkam tā neveicas, bet ja jau šitā neveicas, tad nevajag ar biznesu nodarboties. Un starpcitu, pamēģiniet uztaisīt bankā uzņēmuma karti uz sava vārda, ja neesat paraksttiesīga persona - varu saderēt, ka neizdosies. Tā kā neticu visam tam stāstam...
 • Agita
  +29 +27 -2

  Agita

  Lai vai nu kā,bet tieši Vitai vienmēr visādas ķibeles-vienmēr taisnošanās,utt.Vai viņai talants iekļūt visādās nepatikšanàs?Tik nevainīga man viņa,atvainojiet,neliekas.
 • Matilde
  +25 +21 -4

  Matilde

  Kas tie ir par ķēmiem, kas viņu par “ smukulīti” sauc??? Tas ir kaut kāds joks? Un vsp, kāds sakars izskatam ar profesionalitāti? Cilvēki bija samaksājuši par pakalpojumu, ekspektēja zināmu pakalpojuma kvalitāti, finālā - praktiski paši visu izdarīja un vēl naudu nevar dabūt atpakaļ! Kaut kāds nonsens, tad jau būtu jāuztver normāli arī fakts, ka “ smukulīte” pārdevēja neieliek maisiņā burkānu bunti, par kuru samaksāts, vai vēl spilgtāka “ smukulīte” frizierīte tikai imitē matu krāsošanu, par kuru saņemts avanss! Ko var muldēt vispār....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl