Reportāža: ”Lauku sētas” geju pāris iekaro Vecrīgu

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

13 komentāri
Reportāža: ”Lauku sētas” geju pāris iekaro Vecrīgu
SKATIES

Šā gada februārī Anglijā dzīvojošais ”Lauku sētas” dalībnieks Ingars Babčuks nāca klajā ar drosmīgu paziņojumu, atklājot pasaulei, ka ir gejs un izveidojis attiecības ar angļu puisi Oliveru. Jūlija sākumā abi ieradās Latvijā, lai Olivers iepazītos ar Ingara ģimeni un viesošanās izskaņā drosmīgi izlēma iziet ielās kā geju pāris, lai pārbaudītu, vai Rīgā joprojām eksistē aizspriedumi pret divu vīriešu mīlestību. Aprunāties par geju tēmu un dzīvi pēc šova Ingars un Olivers uzaicināja arī Skaties.lv.

Vakaru sākam kādā no Vecrīgas āra kafejnīcām, kur puiši, malkojot šampanieti, dalās iespaidos ar Skaties.lv par Latvijā pieredzēto.

Kā atklāj Ingars, viņš Oliveru iepazīstinājis ar savu ģimeni Dobelē, un visi, tostarp vecmāmiņa, Ingara puisi pieņēmuši ar lielu sirsnību. No svešu cilvēku reakcijas gan viņiem mazliet bail.

”Anglijā esam pieraduši justies brīvi. Bet šeit, Latvijā, es, piemēram, nevaru uz ielas noskūpstīt savu puisi, lai gan heteroseksuālam pārim ar to nav nekādu problēmu,” skaidro Ingars.

Un uzmanība abiem jau tāpat tiek pievērsta vairāk nekā citiem. Kā smejas zēni, Anglijā zvaigzne ir Olivers – viņš ir valstī labi pazīstams mūziķis. Savukārt Latvijas publikai Olivera vārds ir svešs, te kā ”Lauku sētas” zvaigzni atpazīst Ingaru!

Turklāt puiši ir arī krāšņi saposušies – abi iegādājušies saskaņotas kurpes. Ingars un Olivers sarunā ar Skaties.lv neslēpj, ka ļoti cer, ka Latvijā attieksme pret viendzimuma pāriem mainīsies uz pozitīvo pusi un viņi arī te varēs droši, piemēram, sadoties rokās, bet nākotnē, cerams, pat apprecēties.

Kamēr tas vēl nav noticis un Latvijā pastāv zināmi aizspriedumi pret viendzimuma mīlu, pāris nolemj lieki nekaitināt sabiedrību un robežas nepārkāpt. Taču mīlu nenoslēpsi – sarunas laikā Olivers satver Ingara rociņu, abi apmainās mīļiem acu skatieniem.

Lai arī Olivers vēl nav noskatījies ”Lauku sētu” ar Ingara piedalīšanos, viņš ir sajūsmināts par to, kā otro pusīti dzimtenē atpazīst. Sasveicināties ar šova zvaigzni un tikt pie kādas bildītes vēlas tikt gan cienījami TV draugi, gan manāmi iereibuši fani klubos.

Tā kā Oliveram tuva mūzika, pāris izlemj vakaru noslēgt ar karaokes dziedāšanu. Abi nosmejas, ka mūsu bāri līdzīgi Anglijas atpūtas iestādēm, un nemanot arī sākt justies tikpat brīvi. Puiši vienojas skūpstā un ar prieku secina, – neviens par to uz viņiem ar pirkstu nerāda! Tātad vismaz jaunatne pret homoseksuāļiem ir saprotoša.

Ballītes laikā Ingars saņem kādu zvanu – ar viņu tikties vēlas ”Lauku sētas” Zane! Šova laikā starp abiem radās dzirksts, taču, kā vēlāk atklājās, Ingaram vairāk simpatizē puiši.

Zane uz puisi, ar kuru it kā kaut kas varēja sanākt, ļaunu prātu netur – abi turpina sazināties un būt lieliski draugi. Lai arī Zanes ikdiena šonedēļ ļoti aizņemta, viņa atradusi mirklīti nakts melnumā, lai atskrietu papļāpāt ar kolēģi.

Kā vakara gaitā spriež puiši, attieksme pret gejiem Latvijā mainās uz pozitīvo pusi – vismaz ballējoties Vecrīgā, neviens uz viņiem šķībi neskatoties.

Jā, sociālajos tīklos saņemtas šādas tādas negācijas, taču pozitīvā esot daudz vairāk. Kā smejas Ingars, viņš jau jūtas, kā ”Latvijas Nacionālais gejs”, jo saņem neskaitāmas uzslavas par drosmi lauzt stereotipus un skaļi runāt par Latvijā daudziem joprojām neērto tēmu – divu puišu mīlestību.

”Uzskatu, ka jauniešiem nevajag baidīties ”iznākt no skapja”, lai parādītu pasaulei, ka jebkura veida mīlestība ir skaista. Laiks atbrīvoties no padomju laiku aizspriedumiem! Pat mana vecmāmiņa pieņēma to, ka esmu gejs, ļoti priecājās iepazīties ar Oliveru,” stāsta Ingars.

Redzējis, cik pozitīva attieksme Vecrīgas ielās valda pret Ingaru kā ”Lauku sētas” dalībnieku, Olivers liek puisim apsolīt, ka, atgriežoties mājās, abi noskatīsies šovu, un Ingars patulkos saturu.

Un Olivers jau tagad zina, viņam patiks! Lūk, viņa sveiciens šova faniem!

13 komentāri