Realitātes šovu Lauku sēta vadīs bijušais dalībnieks – kas viņš ir par “putnu”?

3 komentāri
Realitātes šovu Lauku sēta vadīs bijušais dalībnieks – kas viņš ir par “putnu”?
Publicitātes foto

LNT šova Lauku sēta jauno sezonu, ko gaidām oktobrī, vadīs kādreizējais projekta dalībnieks Jānis Rāzna, raksta žurnāla Rīgas Viļņi speciālizdevums TV Jaunā sezona. Žurnāls viņam uzdevis arī pāris jautājumus, lai saprastu, kas viņš vispār tāds ir.

Vadīt šovu pēc tam, kad to darījis trakulīgais Aleksandrs Riekstiņš, ne katram būtu pa spēkam, bet Jānis par to nestreso. “Būt par vadītāju ir astoņus tūkstošus reižu labāk nekā par dalībnieku. Man riktīgi patika!” pēc vasaras piedzīvojuma, kas reāli ildzis mēnesi, secina Jānis.

Lai arī viņu atceramies no šova otrās sezonas, nekā daudz par viņu nezinām. Tikai to, ka strādā iestādē, no kuras baidās zemnieki. Lūk, astoņi jautājumi, ko viņam vaicāja žurnāls TV Jaunā sezona.

Zinu, ka tu strādā Pārtikas un veterinārajā dienestā. Tāpēc pirmais priekšstats par tevi ir, ka staigā baltā halātiņā un draudīgi brauc ar pirkstu pa plauktiem, meklēdams putekļus… Ko tu īsti dari?

Nē, halātiņā nestaigāju! (Smejas.) Esmu Personāla daļas vadītājs. Dienestā ir vismaz 600 darbinieku.

Tev ir 31, bet izskaties, atvaino, vecāks. Tas varbūt saistībā ar amata nopietnību?

Tieši otrādi – meklēju iespēju ar cilvēkiem parunāties, uzklausīt un saprast.

Dienests ir tava pirmā darbavieta?

Nē! Pēc augstskolas pirmā kursa studentu iespējas programmas laikā aizbraucu uz Aļasku, ASV, kur pusgadu tīrīju viesnīcā istabiņas, bet vakarā veļas mazgātavā un gludinātavā piestrādāju virsstundas.

FOTO

Siltāku vietu par Aļasku nepiedāvāja?

Sākumā gribēju uz Kolorādo, kur bija iespēja strādāt karuseļu parkā. Bet, kad gājām pieteikties, uz to vietu pretendēja milzīga cilvēku rinda, taču blakus – Aļaska bez rindas. Viesnīcā guvu fantastisku pieredzi, nopelnīju vairāk. Lai taupītu īrei, pusgadu pie viesnīcas dzīvojām treilerī.

Kad atgriezos, turpināju studijas juristos un aizgāju praksē uz Tiesu administrāciju, kur divus gadus nostrādāju. Tad – sanitārā robežinspekcija. Pirms krīzes pārgāju uz PVD kā vecākais eksperts iekšējā kontrolē.

Tu tāds “inspektorīgs” visu laiku esi bijis – kādu pārbaudīt, kontrolēt… Tas nav veidojis kašķīgu raksturu?
Jā, lai gan sanāca labi, strādājot tiešām sāku just, ka tā kontrolēšana īsti nav mans lauciņš. Sapratu, ka gribu būt otrajā pusē – iedrošināt, palīdzēt, izskaidrot, nevis likt rakstīt paskaidrojumus.
Tu visu jūliju biji šovā. Vai sieva par to no mājām neizlika?

Nē, tikai mazliet paburkšķēja. Viņa zina, ka es to vēlos, un mani atbalsta.

Televīzijā ceļu tev pavēra šova Lauku sēta otrā sezona, kurā tiki līdz finālam. Kāpēc izdomāji piedalīties?

Man kopš vidusskolas bija sapnis piedalīties kādā TV šovā. Dziedātājs no manis nav sanācis. Apzinos, ka nederu arī skaistumkonkursiem. (Smejas.) Un tā sākās Lauku sēta.

Tu dabūji “āķi lūpā”?

Lauku sētā neizlikos, biju es, Jānis – tāds, kāds esmu. Sapratu, ka man tiešām patīk būt ne tikai kameru priekšā, bet ļoti interesē aizkadra process. Vārda tiešā nozīmē saslimu ar televīziju. Andim Mizišam, šova producentam, ieminējos, ka labprāt piedalītos vēl kādā projektā. Un te nu es esmu.

3 komentāri