Pielūdzējas ”draugos”, filmas turpinājums un ieslodzītā brāļa atgriešanās. Kā pēc ”Lauku sētas” dzīvo gaišreģis Dzintars

Zane Dumbre

Autors: Zane Dumbre

''Skaties Izklaide'' redaktore

1 komentārs
Pielūdzējas ”draugos”, filmas turpinājums un ieslodzītā brāļa atgriešanās. Kā pēc ”Lauku sētas” dzīvo gaišreģis Dzintars
TOMS NORDE

”Lauku sētas” skatītāju spilgtā atmiņā palicis Dzintars Bumbiers no Dundagas pagasta Nevejas, kurš šovā pārsteidza un mulsināja ar vīzijām, pretēji kurām gan viņš finālā neiekļuva, taču no puišu komandas noturējās spēlē visilgāk. Skaties.lv noskaidroja, kā šova ”baltais zvirbulis” dzīvo pusgadu pēc filmēšanās.

”Lauku sētu” Dzintars pameta, esot ne tajā labākajā dzīves punktā. Vīrietis neslēpa, ka viņa kabatā vien 125 eiro, bet idejas par to, kur nopelnīt – nekādas. Turklāt fakts, ka pretēji savām vīzijām viņam tomēr neizdevās iekļūt šova finālā, bija krietni paplucinājis arī Dzintara pārliecību par savām gaišreģa spējām.

Nu, vairāk kā pusgadu pēc filmēšanās, Dzintara dzīve ir sakārtojusies. ”Ātri dabūju iztiku, piestrādājot meža darbos. Šobrīd nekur nestrādāju, taču paēdis esmu. Protams, vienmēr jau gribas vairāk,” sarunā ar Skaties.lv neslēpj Dzintars.

Viņa prāts šobrīd vairāk aizņemts ar intelektuālām lietām – Dzintars sapņo par otru filmu par savu dzīvi – pirmajā viss parādīts mazliet no nepareiza skatu punkta.

”Pirmā filma mani parāda kā cilvēku, kuru vajag žēlot, lai gan es to ne mirkli tā nebiju domājis. Gribu parādīt, ka esmu kas vairāk par cilvēku, kas saviem vecākiem uz kakla un māk vien maizīti uzsmērēt,” skaidro Dzintars.

Šova skatītāju atmiņā viņa vārds allaž paliks saistīts ar vīzijām, īpašajām spējām un rituāliem, kas pavadīja vīrieti ik uz soļa ”Lauku sētā”, taču galu galā viņu tomēr pievīla, nenodrošinot vietu finālā.

”Teikšu atklāti – šovā ar tām vīzijām aizgāja par tālu. ”Lauku sētā” manas vīzijas kļuva īpaši precīzas, un to bija pārāk daudz. Šovs man tā ”uzdeva pa nerviem”, tas bija tāds kā šoks, pagrieziena punkts, pēc kura visas vīzijas kļuvušas vēl izteiktākas. Esmu par to runājis ar tuvākajiem draugiem, godīgi sakot, arī viņi ir ”uz pakaļas”,” neslēpj šovmenis.

Tad kāpēc viņš neiekļuva finālā, kā vīzijas to bija paredzējušas? Dzintars to skaidro ar iekšējām intrigām – kāds pavērsis viņa redzēto pret viņu un sācis izmantot Dzintara spējas savā labā.

”Ir šova dalībnieki, kuri man joprojām zvana un cenšas izmantot manas spējas, jautā, kas un kā,” neslēpj Dzintars. Viņš gan no citu nākotnes prognozēšanas distancējas – nekad neesot gribējis būt pareģis.

Šovā 35 gadus jaunais vīrietis no Dundagas sevi pozicionēja kā brīvu vīru, neslēpjot simpātijas pret kolēģi Sanitu. Vīziju eksperts jau spēles sākumā uzsvēra, ka nav te ieradies attiecības veidot, taču pēc kameru izslēgšanas gan varētu sarosīties. Nu Dzintars var atklāt, ka pēc šova ar Sanitu viss beidzies tā arī nesācies. Un tam, kas notika ”Lauku sētā”, viņam ir labs skaidrojums.

”Mēs bijām noteikts skaits cilvēku ierobežotā teritorijā. Daba dara savu. Vīrietim ir savas vajadzības, bet dāmām – savas spējas. Ierobežotā vide ieslēdz dabiskos instinktus meklēties.

Līdz ar to šovā katrs katrā ieskatījās. Kā vēlāk izrādījās, meitenes to izmantoja, bet puiši iekrita. Pirms šova pats sev apsolīju, ka neeju tur meiteni meklēt, tāpēc arī biju spējīgs situāciju loģiski izvērtēt. Pēc spēles atklājās, ka lielākā daļa meiteņu tāpat ir aizņemtas, tāpēc nekas tur neturpinājās,” vaļsirdīgi stāsta Dzintars.

Toties pēc uzmirdzēšanas ekrānā viņam netrūkst citu iespēju iepazīties. Sociālajos tīklos pēc ”Lauku sētas” par Dzintaru interesi izrādījušas vairāk kā simts lēdijas. Tiesa, Dzintars nav no tiem, kurš mīlas dēļ skries ar pieri sienā.

”Es neticu tādiem pēkšņiem emocionāliem sprādzieniem. Ar dažām dāmām sarakstos, bet vēl ir par ātru spriest, vai tas novedīs pie kādām attiecībām,” skaidro šova dalībnieks.

Viņam ir savi kritēriji, kā izvērtēt dāmas sociālajos tīklos.

”Pirmkārt jau skatos, vai, uzaicinot draudzēties, ”Draugos” tajā pieteikuma vēstulē kaut kas uzrakstīts. Tad izvērtēju izskatu – pārāk skaistas man neder. Un tad jau tālāk skatos, kā veidojas draudzība.

Manuprāt, mīlestības jēdziens mūsdienās ir pārāk samaitājies, jo to lieto visur, kur iespējams ikdienā. Man par to ļoti žēl. Es šo jēdzienu lietoju tikai tad, kad jūtu, ka tā patiešām ir. Sajaukt mīlestību ar kaisli, pieķeršanos – tas nav pareizi,” ar viedu mācību dalās vīrietis no Dundagas.

Pēc šova viņš turpina sazināties ar dalībniekiem, bet īpaši draudzēties neraujas. Vīrietis apzinās, ka spēle bijusi  spēle – mēnesis, kas vieno visu dzīves, bet pēc kura katram jāturpina iet savu dzīves ceļu. Daudz vairāk viņu priecē fakts, ka pirms nedēļas no ieslodzījuma atbrīvots cilvēks, ar kuru viņš atradis kopīgu valodu vieglāk, nekā ar jebkuru citu – Dzintara brālis.

Šova dalībnieks nu uzskata par savu pienākumu atbalstīt brāli, lai tas neatgrieztos uz vecās takas, kas aizveda uz cietumu.

”Ļoti ceru, ka brālis mainīsies,” tā Dzintars.