Lielākais murgs, kādā esam bijuši! ”Lauku sētas” zvaigzne simtgades svinībās piedzīvo izmisuma un šausmu pilnus mirkļus

30 komentāri
Lielākais murgs, kādā esam bijuši! ”Lauku sētas” zvaigzne simtgades svinībās piedzīvo izmisuma un šausmu pilnus mirkļus
AIVARS LAPIŅŠ, LATVIJAS VALSTS SIMTGADES BIROJS/ FACEBOOK

Kamēr daļa tautas jūsmo par 18. novembra salūtu, tikpat daudziem vērienīgais pasākums atstājis rūgtuma sajūtu. Viņu vidū arī ”Lauku sētas” otrās sezonas fināliste Evija Smane, kura svētkus devās baudīt kopā ar bērniem un svētku sajūtas vietā piedzīvoja izmisuma pilnus mirkļus.

Latvijas simtgadei veltīto salūtu Evija nebaidās dēvēt par ”lielāko murgu, kādā esam bijuši”.

”Svētku sajūta absolūta nulle,” tā ”Lauku sētas” zvaigzne, kura gatava atklāt savu pieredzi arī Skaties.lv. Evija ar ģimeni, kurā aug mazi bērni, devusies baudīt patīkamus mirkļus, bet rezultātā ar bērnu tikusi ierauta pūlī.

”Mēģinot izkļūt no šī pūļa, lai pasargātu savu bērnu no sabradāšanas, krievu valodā saņēmu tik “skaistus” vārdus, ka, skatoties simtgades salūtu, man bira asaras. Paldies pārim (diemžēl nenoskaidroju vārdus), kas metās palīgā, redzot manu izmisumu, un izvilka mūs abus no pūļa,” piedzīvoto atceras Evija.

Ģimene uz salūtu ieradusies no dzimtās Valkas un auto novietojusi pie VEF tilta.

”Iekāpām tramvajā, kas bija pārpildīts, cilvēki tika spiesti durvīs, atkal sieviete krievu valodā izlamāja pensionāri par zarazu un izgrūda no tramvaja. Lai tiktu atpakaļ ar pārgurušajiem un nosalušajiem bērniem, stundu gaidījām sabiedrisko.

Kad sagaidījām to, atkal tikām iespiesti kā siļķes mucā, bet bonusā tam visam sākās krievvalodīgo un latviešu cilvēku savstarpēja apmainīšanās ar “laipnībām”.

Nemaz nerunājot par to, ka stundu no VEF līdz Juglai korķos stāvējām vēl 23:30. Varu un esmu stāvējusi “korķos”, tā jau bija mazākā bēda. Bet kopējā organizētība un attieksme latvietim pret latvieti simtgadē. Prieks,ka iepriekšējā dienā svētku sajūtu saņēmu Valkas pasākumā,” sirdi izkrata māmiņa.

Kā uzsver šova dalībniece, viņa reti izvēlas publiski paust viedokli, par norisēm valstī, taču šoreiz emocijas esot īpaši sakāpinātas.

”Tik liela vilšanās. Un ne jau pašos svētkos, jo salūts, cik redzējām, bija labs, bet apkārtējos cilvēkos. Mums visiem ir,ko mācīties, gan organizētājiem, gan mums pašiem,” tā Evija, kura piefiksējusi, ka ”masa plūda neregulēta/nekontrolēta, bet policija turpat stāvēja ar ieslēgtām bākugunīm un visu to skaisti noskatījās”.

Viņa ir neizpratnē, kāpēc organizatori nepakonsultējās ar koncertu vai maratonu rīkotājiem – ne pirmais lielais pasākums, kas notiek pasaulē.

”Nevienā pilsētā šādu haosu neesmu izjutusi. Kaut maratoni notiek daudz mazākās pilsētās ar lielām cilvēku masām,” salīdzina ”Lauku sētas” fināliste.

Mācība, ko jaunā sieviete sev guvusi no pasākuma – palikt mājās un turpmāk salūtu baudīt pie televizora.

”Es diemžēl salūzu un, tiekot ārā no pūļa, apraudājos, bet labi,ka Emīls neapmulsa,samīļoja mani un mēs aizdevāmies caur vārtrūmi uz citu ielu,kur caur mājas stūri varēja redzēt daļu salūta, bet vismaz neviens nebradāja pāri,” baisos notikumus atceras jaunā mamma.

Tikmēr savu komentāru sniegusi arī Valsts policija un Rīgas pašvaldības policija, kura nepiekrīt sociālajos tīklos izteiktiem pārmetumiem par bezdarbību, neiesaistoties pūļa kustības kontrolēšanā pēc 18. novembra uguņošanas. Viņu komentāru lasi TE!

30 komentāri