”Lauku sētu” pamet divi dalībnieki; spēlē atgriežas provokatīvā Eglīte

4 komentāri

‘’Lauku sētā’’ sestā nedēļa! Spriedze spēlē pieaug ik dienas, un pat spēcīgāko vadzis šajā nedēļā lūzt. Veselības problēmu dēļ šovu pamet Armands Tētis, bet izbalsošanā zaudē Ingus. Armanda vietā negaidīti šovā atgriežas skandalozā Eglīte.

Šonedēļ dalībniekiem tiek uzdoti pļaušanas un ravēšanas darbi, kā arī rīta agrumā jādodas lasīt un jāpagatavo vietējā delikatese – Ezeres vīngliemeži. Pļaušanas darbu vadītāja ir Dace, bet ravēšanu vadīs brālis Armands.

Ravēšanas darbi sākas raiti, bet meitenes nav apmierinātas, ka puiši uzdrošinās atpūsties un sauļoties, kamēr meitenēs strādā vaiga sviedros. Viens no slinkotājiem ir tētis Armands, kurš iepriekšējās nedēļās pārvērtējis savus spēkus smagajos darbos un sabendējis muguru. Bet citi puiši izmanto izdevību pagulēt un atpūsties kopā ar viņu.

Nedēļas lielākais izaicinājums izrādās vīngliemežu lasīšana un pagatavošana. Kādā dienā Jānis Rāzna dalībniekus modina jau īsi pēc saules lēkta, lai dotos “medīt” gliemežus.

Leišmale un Ezere ir izslavināta ar saviem leknajiem vīngliemežiem, kurus Lietuvas pusē iepērk un gatavo eksportam visā pasaulē, tāpēc katram dalībniekiem tiek dots uzdevums – salasīt, iztīrīt un pagatavot šo delikatesi pēc labākajām restorānu tradīcijām! Daudziem šis process šķiet šķebinošs, bet dienas beigās saimniece un Jānis Rāzna var nogaršot piecus vīngliemežu ēdienus.

Saimniece novērtē ēdienus kā gardus, par labākajiem izvirzot pavāru Jāņa un Normunda gatavoto vīngliemežu zupu. Paši dalībnieki gan nogaršojot gliemežus, rīstās no nepatikas un smejas, ka nav raduši pie tik smalkām garšu niansēm!

Ar nedēļas pamatdarbiem  – pļaušanu un ravēšanu, dalībniekiem ne pa galam neveicas, jo darbu vadītāji Dace un brālis Armands nevar savā starpā vienoties un darbus sadalīt. Abi mēģina viens otru iegāzt – Dace nepastāsta Armandam, kuras dārza daļas ir jāravē, bet Armands pārmet Dacei, ka viņa uztraucas tikai par saviem pļaušanas darbiem.

Neskatoties uz to, ka darba roku pietrūkst, tēta Armanda veselības stāvoklis nav uzlabojies un viņš lūdz Jānim Rāznam iespēju pamest šovu. Ar skumjām un nožēlu par nepabeigto cīņu, šovu pamet viens no līderiem. Daži dalībnieki bēdīgi, jo Armands ir kļuvis par labu draugu un sabiedroto spēles stratēģiju kalšanā, citi priecājas, ka ceļš līdz ”Lauku sētas” finālam būs vieglāks.

Nedēļa tuvojas noslēgumam, bet darbu vadītāju kašķi klusāki nav palikuši, un strīdam uguni pielej arī Ingus, kurš atsakās klausīt Daces norādījumiem. Dace liek Ingum iztīrīt komposta kaudzi, kur cita starpā, tiek izliets arī dalībnieku naktspodiņu saturs.

Ingus uztver to kā lielu pazemojumu un trīsstāvīgiem vārdiem skanot, abi ar Daci mēģina atrisināt savas attiecības. Ingus izrādās daiļrunīgāks savos apvainojumos un Dace jau sāk kravāt mantas, lai dotos prom no Lauku sētas. Tikai tad, kad Jānis Rāzna lūdz Ingum izpildīt darba vadītājas doto uzdevumu, Dace nomierinās un atgriežas pie darbiem.

Nedēļas noslēgumā saimniece novērtē, ka nedēļas galvenie darbi – pļaušana un ravēšana – ir pabeigti vien par 60 %.

Kā čaklāko nosauc latgaļu mēlē runājošo Līgu, kas sevi pierādījusi kā čaklāko ravētāju, bet sliņķa negodu izpelnās ravēšanas darbu vadītājs Armands. Dalībnieku balsojumā uz sliņķu / izbalsoto sola blakus brālim Armandam tiek sēdināts Ingus.

Abi puiši cīnās Jāņa uzdevumā, šoreiz – turēt izstieptās rokās spaini ar zemi un ziediem. Ingus spēlē zaudē un pamet spēli. Bet dalībniekus izbalsošanas noslēgumā sagaida pārsteigums. Tā kā tētis Armands ir pametis šovu veselības problēmu dēļ, šovā viņa vietu ieņem iepriekšējais pirms viņa izbalsotais dalībnieks un tā ir – … Eglīte…. Par šādu pavērsienu priecīgs nav neviens…

Vai arī skaties ”Lauku sētu” jau vairākas sērijas uz priekšu kaut tūlīt! Spied ŠEIT!