”Lauku sētas” mīlnieki krīt kolēģu nežēlastībā; spēli tomēr pamet Dace

2 komentāri

”Lauku sētā” aizvadīta jau septītā darba nedēļa, kuras darbs mijies ar romantiku. Izbaudījusi randiņu ar Armandu, uz izbalsoto svītras negaidīti nonāca Evija, taču galu galā šovu pamest nākas Dacei.

Jaunā darba nedēļa Lauku Sētā iesākas ar saspringtu noskaņu. Aizstājot tēti Armandu, kas Lauku Sētu pameta veselības stāvokļa dēļ, Lauku Sētā ir atgriezusies Eglīte! Par to laimīgs nav neviens un puiši piedraud meitenei – vai nu viņa sāks strādāt un beigs izrādīties, vai nu atkal sēdīsies uz izbalsoto sola!

Visiem par pārsteigumiem – Eglīte savu tērpu nomainījusi pret darba apģērbu un cītīgi strādā. Tomēr Eglītes darba spējas ir mazākā no dalībnieku problēmām šonedēļ. Pagājušā  nedēļa noslēdzās tikai ar 60 % pabeigtiem darbiem, līdz ar to šajā nedēļā dalībniekiem savā brīvajā laikā ir jāpabeidz pagājušās nedēļas nepabeigtie ravēšanas un pļaušanas darbi.

Taču gan vakarā pēc izbalsošanas, gan nākamajā rītā vagās un dārzā ir tukšums un klusums – dalībnieki atpūšas un neko nedara. Par to pikta ir gan saimniece, gan Jānis.

Nu dalībnieki cenšas iedzīt darbus,  bet klāt jau ir nākamais darbs – malkas sagādāšana ziemai. Par darba vadītāju tiek iecelta Evija, un nu gan sākas īsta deķa raustīšana katram uz savu pusi!

Evija norīko dalībniekus malkas darbiem, bet iepriekšējās nedēļas darba vadītāji brālis Armands un Dace cenšas dalībniekus piesaistīt saviem iepriekš nepabeigtajiem darbiem – ravēšanai un pļaušanai. Dalībnieku starpā sākas strīdi, visbēdīgākā situācija ir pagājušās nedēļas pļaušanas darbu vadītājai Dacei, jo pļāvējam ir beidzies benzīns un arī laika apstākļi nav Daces pusē – slapjā laikā pļaut zāli ir neprāts!

Dace jau atkal piedzīvo nervu sabrukumu un pārējie sāk runāt, ka nevajadzēja nemaz braukt uz Lauku Sētu, ja nav gatava strādāt un cīnīties.

Malkas darbi mežā puišus pamatīgi nogurdina un izrādās, ka neviena no meitenēm, izņemot Līgu, nekad nav skaldījušas malku.

Meitenes sarīko nelielas malkas ciršanas sacensības un izrādās – ka dažām no dāmām šis darbiņš pat iepatīkas – piemēram, pilsētniece Evija ir sajūsmā par malkas skaldīšanu un turpmāk čakli dara šo darbiņu.

Nedēļas noslēgumā dalībnieki pa pāriem pierāda savus spēkus spraigā sacensībā ar malkas pagalēm. Jānis Rāzna sola – kurš uzcels augstāko malkas pagaļu torni, iegūs īpašu balvu. Spēlē uzvaru gūst brālis Armands un Evija, par kuru savstarpējām simpātijām apkārtējie sačukstas jau vairākas nedēļas.

Jaunais pārītis, uzvarot spēlē, iegūst iespēju doties romantiskā atpūtā ārpus saimniecības – viņi vēro saulrietu, laivojot pa Ezeres upi  un nakšņo romantiskā atpūtas vietā, lāpu gaismu ieskauti. Vai intīmā atmosfēra būs satuvinājusi pārīti un naktī būs noticis kas īpašs? Kad pēc nakšņošanas teltī abi laimīgi atgriežas saimniecībā, pārējie ķircina pārīti par potenciālajiem bērnu vārdiem un piesakās par krustvecākiem….

Kamēr Evija ar brāli Armandu bauda romantisku divvientulību, dalībnieki nakts melnumā strādā mežā un no rīta saimniece ir pārsteigta par milzīgo malkas kaudzi, kas parādījusies pagalma vidū!

Saimniece gandarīta par paveikto – par nedēļas čaklāko nosauc Normundu, kurš bija uzņēmies vadītāja lomu malkas darbos, bet par slinkāko nosauc Daci, jo, salīdzinot ar pārējiem dalībniekiem, Dace darbus veic gausāk, vairāk atpūšas un diskutē par strādāšanu, nekā strādā!

Izbalsošanā dalībnieki blakus Dacei uz sliņķu un izbalsoto sola nosēdina darbu vadītāju Eviju. Evija spriež – ka tas tādēļ, ka viņa bija pametusi Lauku Sētu, lai dotos romantiskā atpūtā, bet patiesībā Dace lūgusi dalībniekiem balsot par Eviju, lai viņai būtu vājāks pretinieks izšķirošajā spēlē. Tomēr pupiņu cīņā Evija uzvar Daci un Dace pamet Lauku Sētu.

Vai arī skaties ”Lauku sētu” jau vairākas sērijas uz priekšu kaut tūlīt! Spied ŠEIT!