‘’Lauku sētas’’ leģendai Ingūnai nopietnas veselības problēmas; ārsta apmeklējumam nav naudas

41 komentārs
‘’Lauku sētas’’ leģendai Ingūnai nopietnas veselības problēmas; ārsta apmeklējumam nav naudas
SKATIES

‘’Lauku sētas’’ otrās sezonas zvaigznei Ingūnai Stapānei šis ir grūts laiks. Atgriezusies no Anglijas, viņa iekārtojusies darbā mēbeļu cehā Lizumā. Darbs izrādījies pārāk smags – sieviete sabeigusi veselību un nonākusi bezizejā – darba devējs atsakās maksāt slimības naudu, un Ingūnai nav pat dažu eiro ārstam.

‘’Biju uz laiku aizbraukusi uz Angliju govis slaukt. Tagad esmu atgriezusies, strādāju mēbeļu cehā, tepat Lizumā. Nesen sabruku, aizgāju ‘’uz slimības lapas’’ muguras problēmu dēļ.

Darbā tas notika – stūmu 100 kilogramus, mugurā kaut kas nokrakšķēja un viss.

Biju ‘’uz B lapas’’, pēc tam ‘’uz sociālajiem’’. Tikko uzzināju, ka darba devējs man neatmaksās neko! Pat ‘’B lapu neapmaksās’’.

Un tas viss tā Covid dēļ,’’ sarunā ar Skaties.lv sašutumu pauž Ingūna. Viņa skaidro, ka Covid-19 krīzes slēgto robežu dēļ mēbeļu ceham apstājies eksporta bizness, līdz ar ko darbiniekiem vairs nevar samaksāt. Bet Ingūnai, kura godprātīgi cehā nostrādājusi, pat savu veselību nežēlojot, vairs nav naudas dzīvošanai.

‘’Saprotu, ka nu ir “pakaļā”! Man nav pat 20 eiro, lai pie ārsta aizietu. Saprotu, ka nu ir dimbā. Nez, ko domā tie deputāti? Paši saņem 700 eiro, bet tauta tikmēr grauž maizi?’’ sapīkusi ‘’Lauku sētas’’ leģenda.

Šobrīd viņa neredz sev daudz iespēju – ies skaidrosies ar mēbeļu cehu un, ja tur tomēr atteiksies maksāt, meklēs iespēju pamest valsti, lai nopelnītu ārzemēs.

‘’Tiklīdz atvērs robežas, es braukšu prom. Vai nu turpat uz Angliju slaukt govis, vai uz Norvēģiju. Vai trešais variants – ja būs ‘’Lauku sēta’’, es eju!’’ tā Ingūna.

No citiem palīdzību viņa nepieņems – sievietei ir savs pašlepnums. Enerģiskā dāma neslēpj, ka apkārt pielūdzēju esot vairāk kā saprašanas – arī tādi, kuri gatavi materiāli atbalstīt.

‘’Es viņus visus atšuju! Man nepatīk, ka mani materiāli atbalsta, es esmu no tām sievietēm, kuras visu var pašas. Tikšu galā! Vecim nekad neiešu lūgties. Pat otrādi.

Man bijis tā, ka džeks dzīvo badā un es pa pagastu eju aizņemties 30 eiro, lai viņu pabarotu. Esmu daudziem palīdzējusi izkulties, daudzus atbalstījusi.

Citi mani aprunā un izsmej. Lai! Lai mani apd***, lai izsmej! Ticu, ka tiem izsmējējiem pēc tam viss nāks atpakaļ,’’ ar tīru sirdi un godīgu prātu dzīvot vēlas Ingūna.