”Lauku sētā” atklājas neganta shēmošana, spēli pamet daiļā Eglīte

18 komentāri

Rit astotā nedēļa ‘’Lauku sētā’’, un tā ir darbu pilna – jāizveido rotaļu laukums saimnieces mazbērniem, kā arī jāpalīdz kaimiņam govju dzīšanā. Izbalsošanā savu shēmotāja dabu parāda Aigars, bet spēli atkal pamet kārdinātāja Eglīte.

Lielākais stratēģis un shēmotājs ”Lauku sētas” vēsturē: ugunsdzēsējs, izbijušais cietuma uzraugs un policists Aigars

Šonedēļ dalībniekiem būs nedaudz jāatgriežas bērnībā, lai saimniecības ābeļdārzā izveidotu bērnu rotaļu laukumu saimnieces mazbērniem! Dalībniekiem jāatjauno smilšu kaste,  jāuzceļ bērnu spēļu mājiņa, šūpoles un citi bērnu laukuma objekti.

Aigars uzņēmies taisīt šūpoles un dodas mežā, lai sagādātu kokus savai būvei, Normunds būvē spēļu mājiņu, meitenes iekārto smilšu kasti un veido dekoratīvus elementus, bet brālis Armands pie dīķa veido slidkalniņu.

Darbu vadītājs Jānis gudri vada darbus – katram darbam izvirzot vienu atbildīgo, bet tas darbu procesu neuzlabo un dažu dalībnieku vidū izceļas kašķi – Aigars velta Salvim ne tos pieklājīgākos vārdus un aizsūta prom no sava darba.

Virtuvē šonedēļ saimnieko Eglīte un to, ka viņas talanti pavārmākslā, ir visai ierobežoti, dabū izbaudīt visi – ēdienreizes kavējas, zupa ir tik pārpiparota, ka visi pie galda klepo un paliek neēduši…

Nedēļas otrajā pusē saimnieces kaimiņš Jānis lūdz palīdzību dalībniekiem govju dzīšanā un teļu ķeršanā. Jānis Rāzna ļauj dalībniekiem sadalīties komandās pa trim un paziņo – kura komanda pirmā noķers un piesies teļu, tā iegūs stratēģiski svarīgāko balvu Lauku Sētā – papildu ripu izbalsošanai!

Teļu ķeršanas uzdevums izvēršas īstā maratonā. Sākumā dalībniekiem govis jāiedzen šķūnī. Ar vairākiem piegājieniem, dalībnieki cenšas izskriet līdzi govju baram un izveidot ķēdi, lai dabūtu viņas nožogojumā, bet viņu pūles izrādās veltas un visi ir noskrējušies ne pa jokam.

Visbeidzot palīgā nāk kaimiņa Jāņa dēli un kopīgiem spēkiem govis ir dabūtas šķūnī. Tad priekšā svarīgākais uzdevums – kura no 3 komandām pirmā noķers un piesies teļu, tā iegūs papildu ripu izbalsošanai.

Uzdevumu pirmie paveic Aigars, Evita un Jānis – viņi arī iegūst stratēģiski nozīmīgo balvu. Papildu ripa aizsāk koalīciju sarunu virkni, kurā atklājas, ka ne visi dalībnieki spēlē godīgu spēli…

Nedēļas noslēgumā saimniece par čaklāko dalībnieku jau atkal nominē Normundu, kurš paveicis lielāko nedēļas darbu – uzbūvējis bērnu laukuma mājiņu, bet sliņķes negodu izpelnās Eglīte, kura lāgā nav varējusi pabarot dalībniekus! Balsojumā atklājas, ka Aigars spēlē viltīgu spēli.

Iepriekš Aigars bija vienojies ar Jānis, ka balsos par brāli Armandu un arī teļu ķeršanā iegūto ripu, liks par brāli Armandu, bet izbalsošanā atklājas, ka pārāk daudz balsu ir tieši Jānim.

Jānis saprot, ka ka Aigars ir viņu apmuļķojis – Jānim aiz muguras vervējis dalībniekus balsot par Jāni. Tai pat laikā brāļi Normunds un Armands ir neapmierināti par samērā lielo balsu skaitu par brāli Armandu, jo Aigars bija solījis, ka uz sliņķu/izbalsoto sola sēdīsies tikai Jānis.

Balsojumā ir neizšķirts Jānim un Armandam  –  lai izšķirtu neizšķirtu, puiši šķiro pupiņas, Jānis zaudē un sēžas uz sliņķu/izbalsoto sola blakus Eglītei.

Pirms izšķirošās cīņas, Jānis atklāj kārtis un publiski paziņo, ka tieši Aigars ir lielākais Lauku Sētas shēmotājs un intrigu pinējs, kurš katram dalībniekam stāsta citu stāstu, lai panāktu sev vēlamu spēles rezultātu un nokļūtu finālā. Aigars saprot, ka pēc šāda paziņojuma, viņa izredzes noturēties spēlē, ir apdraudētas.

Izbalsošanas izšķirošais uzdevums izrādās visai sievišķīgs – savērt piecās adatās diegu! Jānis ar lielu koncentrēšanos paveic uzdevumu pirmais un Eglīte nu jau otro reizi dodas mājās!

Vai arī skaties ”Lauku sētu” jau vairākas sērijas uz priekšu kaut tūlīt! Spied ŠEIT!