”Latvijā celtnieks neko nopelnīt nevar.” Spēcīgais Guntars Drone pēc ”Lauku sētas” pošas prom no dzimtenes

16 komentāri
”Latvijā celtnieks neko nopelnīt nevar.” Spēcīgais Guntars Drone pēc ”Lauku sētas” pošas prom no dzimtenes
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

No ”Lauku sētas” izbalsots sezonas strādīgākais vīrs – celtnieks Guntars Drone no Smiltenes. Sarunā ar Skaties.lv Guntars neslēpj – pēc ”Lauku sētas” viņu gaida tiesa un tad viņa ceļš visdrīzāk vedīs prom no dzimtenes. Kā atklāj Guntars, labus celtniekus Latvijā finansiālā ziņā nenovērtē, bet Zviedrijā mūsu vīri tiek cienīti un pienācīgi atalgoti!

Guntars ir viens no retajiem, ja ne vienīgais, ”Lauku sētas” vēsturē, kurš, pametot spēli, nevis sūdzas par to, cik bijis grūti, bet paziņo, ka gatavojies uz vēl lielāku strādāšanu.

Kā Skaties.lv atklāj vīrs, kurš saimniecībā vairākas naktis negulējis, lai godam paveiktu visus darbus, ikdienā viņš pieradis strādāt pa 16 stundām dienā.

Ja citi sūdzas, ka ‘’Lauku sētā’’ viss grūti, Guntars par to tikai pasmejas – ikdienā celtniecībā viņš strādā vēl smagāk. Pierasts strādāt pa 15, pat 16 stundām dienā.

Un šīs 16 stundas tiek aizvadītas ne jau slinkojot, bet kārtīgi strādājot celtniecībā. Guntars neslēpj – darbs celtniecībā nav viegls, taču viņš to dara ar prieku!

‘’Es jau divus gadus strādāju celtniecībā Zviedrijā, tagad dēļ tās Koronas esmu oficiāli bezdarbnieks,” Skaties.lv atklāj Guntars. Un viņš nevar sagaidīt, kad tiks atpakaļ uz Zviedriju, jo tur darba viņa sfērā netrūkst, turklāt latviešu celtnieki tiekot vērtēti ļoti augstu!

Guntaram pieredze darbā trīs Zviedrijas pilsētās. Pēdējais bijis uzņēmums ‘’Pavasars’’, kas būvējis mājiņas slēpotājiem pie slēpošanas trasēm.

‘’Tur taču vispār bija tā – viena māja uzcelta, simts jau nopirktas,’’ to, cik augstu latviešu celtnieki tiek novērtēti Zviedrijā, atklāj Guntars. Novērtējums redzams arī algā, kas ir daudzas reizes lielāka, nekā, darot to pašu darbu Latvijā.

”Latvijā taču celtnieks neko nopelnīt nevar. Latvijā tā alga grozās ap kādu tūkstoti, Smiltenes galā vismaz, Rīgā gan jau, ka vairāk.

Zviedrijā tie ir 150 dienā,’’ salīdzina Guntars.

Strādīgais vīrs neslēpj, ka Latvijā strādāt pēc ”Lauku sētas” nav plānojis. Kādu laiku dzimtenē viņš būs padzīvojies, nu atkal laiks posties tālēs. Vispirms gan jāsagaida tiesa, kuras rezultāts tad ļaus Guntaram saprast, kad var doties prom no Latvijas.

”Pēc ‘’Lauku sētas’’ mani uzreiz gaida tiesa, redzēsim, kāds būs spriedums. Ja nebūs atkal stundas jāstrādā, es atkal braukšu prom,” tā Guntars. Šoreiz viņš tikšot tiesāts par bēgšanu no ceļu policijas un auto vadīšanu bez tiesībām.
16 komentāri

Aktuālie Lauku sēta video

“Lauku sētā” kā viesstrādnieks ierodas Markus Riva

Radīta “Lauku sētas” himna – noklausies!

“Ķēķa runas”: kas Maijai sakāms, “Lauku sētu” pametot?

“Esmu lepna par sevi.” Saruna ar Ilutu, “Lauku sētu” pametot

“Lauku sētā” atkal zog

“Ķēķa runas”: Ivars jūsmo par iespēju atkailināties TV kameru priekšā

Video: Ivariņš “Lauku sētu” pamet ar jestru danci

Balvu Gunāra pēdējais uznāciens TV šovā: kolorītais kungs ierodas “Lauku sētā”

“Viss melns un put.” “Lauku sētā” pienācis laiks līdz šim netīrākajam darbam

"Lauku sētā" pēc izbalsošanas komandā paliek tikai viens vīrietis

Steiga un neuzmanība Ivaram liedz cīņu “Lauku sētas” finālā

"Ķēķa runas": Raivis atklāj, kam novēl uzvaru "Lauku sētā"